BUDE PRÁVE TENTO MUŽ NOVÝM HEAD COACHOM PACKERS?!

V posledných dňoch sa s uvoľneným miesto head coacha Green Bay Packers skloňuje jedno nesmierne zaujímavé meno!

Albert Breer z MMQB.com pred pár dňami prišiel so zaujímavou správou ohľadom hľadania nového head coacha Green Bay Packers! 

 

 

„Hľadanie nového trénera Packers stále prebieha a práve jedno meno bolo pomerne často zmieňované počas posledného týždňa medzi rôznymi zdrojmi. Jedná sa o trénera Northwesternu Pata Fitzgeralda.“

Green Bay Packers vyhodili dlhoročného coacha Mika McCarthyho 2. decembra po zahanbujúcej domácej prehre proti Arizone Cardinals. No a hneď niekoľko zdrojov uvádza, že Murphy je otvorený možnosti prijatia Fitzgeralda ako nového head coacha. Túto teóriu podporuje aj fakt, že zdroje blízke klubu uvádzajú, že Murphy a Gute zvažujú všetky možné alternatívy a pozerajú sa aj do vôd college. Fitzgeraldovým agentom je Bryan Harlan, syn Boba Harlana, ktorý bol v Packers CEO v rokoch 1989-2007 a prijal generálneho manažéra a budúceho člena Siene Slávy Rona Wolfa. Momentálne máme v tíme 4 hráčov, ktorý boli trénovaní práve Fitzgeraldom: DB Ibraheim Campbell, FB Danny Vitale, DT Tyler Lancaster, a DE Dean Lowry. No a mám pre vás ešte jeden fakt, ktorý tieto tvrdenia podporuje. Fizgerald bol v roku 2006 (pozn. Randy Walker pred sezónou 2006 zomrel na infarkt) menovaný do úlohy head coacha Northwesternu práve atletickým riaditeľom Markom Murphym, ktorý v roku 2007 túto univerzitu opustil a presunul sa do Green Bay. Fitzgerald bol dovtedy trénerom linebackerov. 

Fizgerald má od roku 2006 v Northwesterne bilanciu 95-70. Podarilo sa mu tento maličký tím premeniť do fungujúceho tímu. Toto sú bilancie head cocahov Northwesternu od roku 1978: Randy Walker: 37-46, Gary Barnett: 34-45-1, Francis Peay: 13-51-2, Dennis Green: 10-45 & Rick Venturi: 1-31-1. Od roku 1978 do roku 2005 vyhral Northwestern len 96 zápasov a od 2006 do 2008 vyhrali hneď 95! Doviedol Wildcats k deviatim Bowl Games počas 13 sezón. Pred tým, než sa stal head coachom, Wildcats boli vo svojej 123 ročnej histórií v Bowloch len 6x!

44 ročný head coach bol menovaný trénerom roka v konferencií Big Ten potom, čo Wildcats v roku 2018 dotiahol k bilancií 8-5. Zosadil tak z trónu trénera Wisconsinských Badgers – Paula Chrysta, ktorý toto ocenenie vyhral v rokoch 2016 & 2017. Northwestern vyhral Big Ten West Division a momentálne sa pripravuje na zápas proti Utahu v Holiday Bowle počas Nového roka. Osobne si myslím, že Fitzgerald by bol pre Packers ideálnou voľbou a bol by som z neho nadšený! Keby som bol Murphym, tak nasadnem do lietadla, odletím do Chicaga, namierim si to do campusu Northwesternu a pustím mu video, ktoré by obsahovalo tie najgeniálnejšie plays Aarona Rodgersa. Fitzgerald je pôvodom z Chicaga a bývalým hráčom práve Northwesternu. A áno, som si vedomý toho, že Fitzgerald nemá záujem opustiť svoju alma mater, keďže je Wildcat až do smrti, a prijať job v NFL mimo veterného mesta, no je možné, že práve pre Murphyho a Packers by túto výnimku spraviť mohol. Fitzgerald je rodinný typ a nechce opúšťať Illinois, avšak Wisconsin je čo by kameňom dohodil. História Packers prebije Halasa aj celú históriu Bears. Má rád malé-univerzitné priestory a práve mesto Green Bay by mu vedelo tento pocit vytvoriť a mal by šancu trénovať najlepšieho z najlepších. Uznáva kultúru jedného tímu a veľmi dobre vie, že by tu mohol kľudne stráviť ďalších 20 rokov, keďže miesto head coacha Packers sa otvára asi tak často ako lety na Mesiac – 14 head coachov za 100 rokov!

Na záver vám uvediem zopár citácií niekoľkých ľudí z prostredia NFL:

„Úplný macher, prijal by som ho do minúty, avšak on nikdy neopustí Northwestern,“ povedal dlhoročný skaut v NFL. „Všetko ohľadom neho by bolo na NFL perfektné, avšak nemyslím si, že je to to, čo on chce. Nikam nepôjde,“ povedal ďalší skaut. „Bol by na vrchole môjho zoznamu. Avšak nemyslím si, že je tu nejaká šanca ho získať. Je to niečo ako David Shaw v Stanforde,“ povedal jeden funkcionár tímu v NFL, ktorý zvažoval zmenu head coacha.

 

 

One thought on “BUDE PRÁVE TENTO MUŽ NOVÝM HEAD COACHOM PACKERS?!

  • 25 decembra, 2018 at 22:59
    Permalink

    Priznám sa že z tohto pán mi chodí mráz po chrbte ?

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Field Goals  |  PREVIEW: WEEK #1 – Seattle Seahawks vs Green Bay Packers  |