Bude tajnou zbraňou Packers Danny Vitale?

Herné vyťaženie 25-ročného rodáka z Illinois pravdepodobne stúpne vďaka novej ofenzíve.

Danny Vitale sa dočkal túto jar väčšej pozornosti. Vďaka príchodu Matta LaFleura a jeho nového ofenzívneho systému by mohol hráč draftovaný Buccaneers v roku 2016 konečne dostať v Green Bay poriadny priestor. Vitale si pozeral zostrihy jeho dvoch najväčších idolov na jeho pozícii – Kylea Juszczyka a Patricka DiMarca. Obaja pod taktovkou Kylea Shanahana ukázali všestrannosť a kreativitu.

LaFleur vyrástol vedľa Shanahana a ich systémy sú si veľmi podobné. Navyše LaFleur pracoval aj po boku Mikea Shanahana, otca Kylea, ktorý má ku pozícii fullbacka, pochopiteľne, rovnaký prístup ako syn. LaFleur iný nebude. Vitale sa právom teší:

„Keď sa pozerám na ich tímy, je to ako sen fullbacka,“ povedal hráč, ktorý je členom Packers od minulého roka. Fullback je pozícia, ktorá sa za ostatné roky menila. Veľa záleží od systému. Juszczyk a DiMarco predvádzali počas svojich zápasov schopnosť behať blokovať a chytať prihrávky. Navyše hrali aj v special tímoch.

Vitale by mohol priniesť niečo podobné. V Green Bay je od októbra, no hral iba päť zápasov. Je jedným z dvoch FB na súpiske (tým druhým je Malcolm Johnson).

Na papieri vie Vitale všetky tri spomínané veci. Niekdajší hráč Browns hral na college za Northwestern. Chytil 135 prihrávok pre 1427 yardov a 11 TD. Stihol to za štyri sezóny v drese Wildcats.

Vlani naskočil do rozbehnutého vlaku. Prišiel v októbri a moc času na učenie nemal. Teraz ide všetko odznova, pomaly a po poriadku. Vitale sa zúčastnil zatiaľ všetkých tréningov otvorených pre médiá a ukázal zaujímavý skill set, ktorý súhlasí s LaFleurovov víziou útoku.

„Malcolm aj Danny videli úspech fullbackov v tomto systéme. Niektorí z najlepších hráčov na tejto pozícii v ňom hralo. Sú nadšení. Zobrali to ako vážnu príležitosť,“ okomentoval svojich zverencov tréner running backov Ben Sirmans.

 

LaFleur a Brian Gutekunst pozorne sledovali pozíciu fullbacka počas Scouting Combine. Nenašli však žiadneho ašpiranta, ktorý by mohol preniknúť do 53-členného tímu. Podľa oboch to musí byť správny chlap.
 
V prospech Vitalea hrá aj to, že v januári prišiel do Packers nový koordinátor special tímu Shawn Mennenga, s ktorým dve sezóny spolupracoval v Clevelande. Po jeho príchode si obaja vymenili niekoľko správ a telefonátov, čiže Danny má v tíme svojho človeka, na ktorého sa môže obrátiť.
 
Vitale verí, že jeho pozícia má stále čo ponúknuť tímom NFL. „Nie je to už viac len o blokovaní. Človek musí vedieť zaregistrovať pohyb, hýbať sa rýchlo a prispôsobiť sa situácii. To je dnes hlavné. Keď sa dostanem do routy, nabúram matchupy a to môže byť pre defenzívu nočná mora. Táto všestrannosť je pre našu pozíciu dôležitá. Myslím, že okolo tohto sa to bude točiť,“ povedal Danny Vitale.

Vitale stihol zažiariť v posilňovni. Aaron Rodgers ocenil jeho režim cvičenia. Je to zvyk, ktorý začal v ôsmom ročníku a ostal mu počas nasledujúcich rokov. Má brutálne vypracované telo a poriadne svaly. So svojou postavou by sa nestratil ani vo svete kulturistiky alebo vo WWE.

Tento rok Vitale trénoval na Floride alebo doma v Illinois. Okrem rutiny silového trojboja chodil večer na box, Muay Thai či Jiu-Jitsu. Počas prvých dvoch mesiacov prípravy chcel zlepšiť kardio. V Tampe sparoval s profesionálnym bojovníkom Jakeom Hagerom, ktorý sa predstavil aj vo WWE. Trénoval aj s Ricardom Lamasom, ktorý patrí medzi bojovníkov v UFC. Lamas je od Vitalea menší aj ľahší. V aprili sa už opäť začal sústrediť na futbal.

„Môže to byť veľmi ponižujúce, keď sparujete s niekým, kto je omnoho menší ako vy. To som na tom mal najardšej po mentálnej stránke. Aj napriek únave musíme stále bojovať. Nesmiete to nechať alebo vám nakopú zadok,“ vysvetlil Vitale.

Danny vie, že jeho boj o miesto v zostave nebude len proti Johnsonovi. Každý deň počas training campu bude musieť ukázať svoje schopnosti a to, že fullback patrí do zostavy. Ak by chcel pripomenúť čo je možné, stačí mu len pustiť zábery Juszczyka a DiMarca.

„Otvára to veľa príležitostí nebyť len obyčajným fullbackom. Môžete behať routy mimo backfieldu. Môžete chytať prihrávky. V tomto type ofenzívy je limitom pre fullbacka nebo,“ dodal Vitale.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Veľké Bartove sezónne review! Čo stálo za slabými výkonmi a kto naopak potešil?  |