Čo nás čaká v najbližších týždňoch?

Green Bay Packers sú po úvodných 4 zápasoch na čele NFC North. Vedieme tak dominantnú divíziu, ktoré je aktuálne najlepšou vo svete profesionálneho futbalu. Aktuálne máme pri svojom mene bilanciu 3 výhier a 1 prehry, vrátane bilancie 2-0 proti divíznym súperom, čo je extrémne dôležité. Kto by to bol povedal, že? Úprimne vám poviem, že som si myslel, že tento čas budeme na bilancii 1-3, nie 3-1. A nechýbalo vôbec veľa a mohla to byť doposiaľ perfektná sezóna. Avšak všetko ideálne nie je a stále je tu obrovský priestor na zlepšenie.

Nového head coacha Green Bay Packers Matt LaFluera rozhodne nečakala jednoduchá úloha. Naskočiť na vlak, kde je Aaron Rodgers a okamžite začať vyhrávať. No a on to zatiaľ zvláda. Jeho tím vyhráva a to je to hlavné. S The Ownerom sme mali na túto tému zaujímavú konverzáciu. Opýtal sa ma, či si myslím, že ak by bol McCarthy stále head coachom, tak ši by sme mali rovnakú bilanciu ako s Mattom (vtedy 2-0). Ja som mu povedal, že som toho názoru, že nie. Matt zmenil kultúru nášho tímu a zrazu náš tím pôsobí ako jedna veľká rodina. Keď sme dali TD v minulej sezóne, tak ho hráči spolu ani neoslavovali. Teraz? Oslavujú ako keby vyhrali Super Bowl. A myslím si, že zatiaľ je práve toto kľúčom úspechu Matta LaFleura a jeho družiny. Podarilo sa mu spraviť zo spoluhráčov bratov a z trénerov, hráčov a fanúšikov rodinu. 

Počas najbližších weekov (5-9) nastúpime proti Dallasu Cowboys (vonku), Detroitu Lions (doma), Oaklandu Raiders (doma), Kansas City Chiefs (vonku) a Los Angeles Chargers (vonku). Žiadny z týchto tímov nemá zápornú bilanciu (pod .500) a úspechom by bolo, keby sa nám z týchto zápasov podarilo vyjsť s bilanciou 3-2. Všetko lepšie je vítané, avšak ja budem spokojný aj s 3-2.  

Myslím si, že prehra by mohla prísť v každom jednom zápase a ľahké to určite nebude. Dallas Cowboys po skvelom štarte proti najhorším tímom v lige zakopli hneď pri prvej ťažkej prekážke a tá dokonca nehrala ani so svojim starting QB. Detroit Lions vyzerajú byť extrémne nebezpeční a podceňovať ich sa neoplatí. Špeciálne ak ste Green Bay Packers a proti Lions ťaháte šnúru 4 prehier za sebou. Oakland Raiders je hodne nevyspytateľný tím a málokedy viete, čo od nich čakať. Raz vybuchnú, no o týždeň na to hrajú pekný futbal. No a o Chiefs na domácom Arrowheade ani hovoriť nemusím. Zrejme už bude späť WR Tyreek Hill a už teraz sa im vráti suspendovaný CB Morris Claiborne. Chargers sa vracia running back Melvin Gordon, WR Keenan Allen je azda aktuálne najhorúcejším WR v lige, no budú bez safetyho Derwina Jamesa. Nám by mohlo pomôcť domáce prostredie, ktoré vytvoria naši fans v slnečnej Kalifornii. Rozhodne nás nečaká nič ľahké.


Už máme odohrané 4 zápasy a máme aspoň ako takú predstavu o tom ako na tom sme. Poďme si spoločne prejsť zopár bodov.

OBRANA JE VZDUCHOM DOMINANTNÁ – Počas 4 zápasov sa obrane Packers podarilo zachytiť 4 interceptions a zraziť 20 prihrávok. Počas celej minuloročnej sezóny si Packers pripísali 7 interceptions a 59 zrazených prihrávok. Ak bude tohtoročná obrana pokračovať v nastúpenom trende, tak je na najlepšej ceste si pripísať 16 interceptions a 80 zrazených prihrávok. CB Jaire Alexander nám jasne dokazuje, že to bude ďalší skvelý shutdown corner v NFL a už teraz má na svojom konte 17 zrazených prihrávok v 17 zápasoch v NFL. No a keď je druhý CB Kevin King zdravý, tak je to pre našu obranu vždy obrovské plusko. Odohral skvelé zápasy proti Bears, Vikings, proti Broncos to bol slabý zápas, avšak proti Eagles sa vrátil vo veľkom štýle a podľa mňa odohral svoj najlepší zápas v doterajšej profesionálnej kariére. Obidvaja títo hráči majú aktuálne perfektnú formu a len ťažko budete hľadať doposiaľ lepšie hrajúce duo cornerbackov. Tretí starting corneback – veterán Tramon Williams hrá doposiaľ famózne. Veľa o ňom nepočujeme a to je len a len dobre. Znamená to, že svoje povinnosti si plní na jednotku a jeho smerom sa proste nehádže. Na pozícii safetyho máme kompletne nové zloženie – Adrian Amos & Darnell Savage. No a zatiaľ môžme povedať, že očakávania, ktoré sa do nich vkladali sa napĺňajú. Amos je istotou a azda jedným z mála kvalitných tacklerov v našej obrane. Rookie Savage potvrdzuje preddraftové predikcie a podľa mňa je aktuálne najhorúcejším kandidátom na zisk ocenenia defenzívneho nováčika roku. S kľudom môžme prehlásiť, že secondary je od roku 2018 výrazne kvalitnejšou. 


AARON RODGERS JE STÁLE AARON RODGERS – Po väčšinu priebehu doterajšej mladej sezóny náš tím ťahala obrana a Rodgers moc nebol prinútený vytiahnuť z rukáva nejaké tie esá. Doteraz vyzeral pomerne ľudsky a to je dobre. Po 95% svojej kariéry, Rodgers nemal obranu a tím musel ťahať úplne sám. Len raz mal obranu v TOP 10 a hneď vyhral Super Bowl. No aktuálne mu obrana dosť pomáha a niekoľkokrát mu loptu získala späť a pripravila dobrú pozíciu na ihrisku. Za 4 zápasy Rodgers skompletoval 91 prihrávok pre 1,069 yardov, 6 TDs a jednu interception po odrazenej lopte. Dokáže ochraňovať loptu a dokáže zahrávať plays aj po vlastných, čo nám ukázal v poslednom zápase proti Eagles. O loptu sa stará dobre a nemusí sa pokúšať o príliš riskantné lopty, nakoľko si je vedomý toho, že mu obrana poskytne ďalšie príležitosti. Aktuálne je na ceste nahádzať 4,276 yardov pre 24 TDs a 4 interceptions. Číslo TDs je nízke, ale okrem toho sú to takmer identické čísla, aké dosahoval počas celej svojej kariéry. Stále dokáže hádzať lopty, ktoré dokáže hodiť len on a možno Mahomes. Pomaličky sa s Mattom dostávajú do rytmu a postupom času môžme očakávať od nášho útoku lepšie výkony.


ROTÁCIA NA POSTE WR JE OTÁZNA – Davante Adams mal pomalší štart do sezóny, no ta sa aj dalo čakať, keď je na vás neustále double, alebo triple coverage. No potom prišiel zápas s Eagles, kde sa mu podarilo nachytať svoje kariérne maximum 180 yardov, avšak nešťastne sa nezranil. Za Adamsom je hĺbka na pozícii WR pomerne problémová. Marquez Valdes-Scantling a Geronimo Allison sú jednoznačnou dvojkou a trojkou, no ani jednému sa ešte nepodarilo získať výraznejšiu úlohu v ofenzíve Matta LaFleura. Počas 4 zápasov má MVS 16 catchov pre 217 yardov a 1 TD, G-mo má zachytených 8 prihrávok pre 76 yardov a 2 TDs. Je stále možné, že Allen Lazard, Jake Kumerow, či Darrius Shepherd dokážu získať väčšiu úlohu v našej ofenzívne. Rád by som videl to, aby boli viacej zapojení do nášho útoku. Rozhodne majú čo ponúknuť. 


BEHOVÁ OBRANA JE ACHILLOVOU PÄTOU – Ak má niekde naša obrana slabinu, tak je to behová hre. A táto slabina je hneď obrovskou slabinou. Opäť tu raz napíšem legendárny a pravdivý citát nášho defenzívneho koordinátora Mika Pettina z minulej sezóny:

„Keď niečo dáte na tejp, tak tímy sa k tomu budú vracať dovtedy, kým im neukážete, že už to dokážete brániť.“

No a toto sa presne deje. Eagles a Pederson vedeli, že behová obrana je jalová, využili to a totálne nad našou defenzívnou lajnou dominovali a behali cez ňu jedna radosť. Na 33 behov si Eagles nazbierali 176 yardov a 2 TDs.

Naša behová obrana mala skvelý vstup do sezóny, keď úplne vygumovala Tarika Cohena s Davidom Motgomerym. No potom sa zranili DT Montravius Adams so S Ravenom Greenom a zrazu má naša obrana deň otvorených dverí. Trpíme kvôli tomu, že na poste ILB a S nemáme potrebnú hĺbku. Nemôžme hrať basic formácie s 2 ILBs, lebo okrem Martineza tam nie je schopný ILB a Burks je zranený. Aktuálne sa nám zle hrajú aj hybridné pozície ILB, kde vedľa ILB je safety a pri zranení safetyho Ravena Greena je táto pozícia výraznou slabinou. Pederson to veľmi dobre vedel a tak nonstop búšil do strany, kde sa nachádzal safety Will Redmond a cez neho išlo extrémne veľa plays a aj jeden TD. Už aby sa nám vrátil Ibraheim Campbell alebo Oren Burks. Myslím si, že schéma 3-3-5 nie je tou, ktorá bude viesť k úspechu proti behom, a ak naša obrana nedokáže zastaviť behy, tak nás budú zabíjať behy kombinované s play-actions. 


RED ZONE OFFENSE JE CHABÁ – Každý kto videl minulo-týždňový zápas proti Eagles tak vie o čom hovorím. Iste, Jamaal Williams a Davante Adams neboli počas posledných dvoch návštev red zone na ihrisku, no útok proste nemôže odísť z red zone bez bodov dva krát za radom. Hráči ako Jimmy Graham boli do Packers privedení preto, aby boli pripravení zahrať plays, keď ich Aaron Rodgers bude potrebovať, a nie že mu úplne pokašlú routu alebo dropnú prihrávku. Útok nám naznačil, že hýbať loptou po ihrisku dokáže, už to treba len osladiť a ďalším krokom je pridávanie bodov počas návštev súperovho územia. Uvidíme, či sa naša red zone offense počas najbližších weekov zlepší, nakoľko nebude čeliť žiadnej brutálne dominantnej front seven. 


OSTATNÉ POSTREHY –

 • Za´Darius a Preston Smith totálne zmenili náš pass rush a tímovú kultúru. 
 • JK Scott je zbraň. Special team sa doposiaľ nezlepšil, teda okrem puntera.
 • Keď nie je na ihrisku Jamaal Williams, behová hra má obrovské problémy. Aaron Jones nie je power back.
 • Naša run game by sa mohla naštartovať v nasledujúcich zápasoch. Doposiaľ čelili top behovým obranám. 
 • OL Elgton Jenkins je náš starting LG.
 • Body nášho útoku počas jednotlivých štvrtín: 1. (28), 2. (37), 3. (14) & 4. (6). 
 • Keď vidíte ako Mack zničil Vikings, tak výkon Bulagu s Bakhtiarim z prvého weeku je ešte o to fenomenálnejší. Mack bol vygumovaný!
 • GO PACK GO!

4 thoughts on “Čo nás čaká v najbližších týždňoch?

 • 1 októbra, 2019 at 14:43
  Permalink

  Se vším se dá naprosto souhlasit jak už u tvých článků bývá. Snad to stihne Jamaal Wiliams. Jinak bych zkusil Dextera W. Horší než A. Jones nebude. Tomu sice přibývají TD, ale má asi 1y na běh. Graham bída, při těch posledních dvou hrách na něj šli do EZ sice těžké přihrávky, ale právě na toto jsme ho za ty peníze přivedli. Zajímal by mě názor ostatních na Blake Martineze. Stále se mi zdá slabý v poziční hře proti pasům, ale přijde mi i čím dál horší proti běhové hře. Špatné mezery kam jde. Nezdá se mi jako režisér obrany. Ale je fakt, že každou běhovou akci soupeře už svádím na něj. Už jsem na něj alergický pomalu jako na Haháče, který mi nesedl o 2pt conversion ve finále conference proti Seahawks. Fakt by mě na pár řádek zajímal i názor ostatních.

  Reply
  • 3 októbra, 2019 at 19:59
   Permalink

   Já takto Martineze nevidím. Připadá mi dost dobrý, jenže nemá vedle sebe druhého hráče, který by mu umožnil se soustředit na své úkoly. Mám pocit, že se snaží být všude a občas tím pádem prostě není nikde. S Haháčem je to ale nesrovnatelné, ten mohl mít vedle sebe koho chtěl, ale přesto netrefil tackle. Byl ale vidět díky íčkům, proto byl (a stále je) přeceňovaný. Jinak se vším v článku souhlas, jen teda mám fakt strach, že Aaron si nesedne na zadek, neztlumí ego a s Mattem to nedá. No a ještě větší strach mám z toho, že je Matt matlák a Aaron je nasranej oprávněně za špatnej design her…

   Reply
   • 4 októbra, 2019 at 8:36
    Permalink

    Souhlasím s tebou Filipe, i ja byl při výběru trenéra spíše pro někoho zkušenějšího (ostřílenějsiho v NFL), který už si Aaronuv respekt získal. Nicméně front office v Mattovi něco viděli a vidí a musíme jim věřit. Ja doufal ve zlepšení běhové hry a zatím stále čekám (věřím?). Uvidíme ?

    Reply
 • 4 októbra, 2019 at 7:01
  Permalink

  Děkuji za názor. S Haháčem jsem určitě nemyslel srovnání kvalitativně. TO JE NESROVNATELNÉ. Ale při naší ubohé secondary v minulých letech jsem po každé big play soupeře vyšiloval, kde je sakra Haháč. ? Teď to mám to samé po bězích. Hledám Martineze kde byl. A samozřejmě někdy mezeru netrefí a je úplně někde jinde než hra. Proto mě zajímalo jak to vidí i někdo jiný. S tím vztahem AT a HC bylo jasné, že to bude zásadní jak si sednou. K tomu tolik. Útok nění suprový, ale je vidět nějaký progres a jak psal Bart určitě je vidět otočení o 180° nálady v mužstvu.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

ZHODNOTENIE SEZÓNY 2016/2017  |  FOTKY  |