Máme nového outside linebackera!

Podarí sa mu v Green Bay reštartovať kariéru?

Počas prvých 4 zápasov sa Green Bay Packers od svojich edge rusherov dočkali skvelej produkcie v podobe 8.5 sackov a všetky tieto sacky prišli od nových akvizícii. Avšak Preston Smith a Za´Darius Smith boli počas prvej štvrtiny sezóny na ihrisku takmer vkuse a odohrali 90% a 84% defenzívnych snapov. Kyler Fackrell a Rashan Gary sa na ihrisko dostali len sporadicky a obidvaja sa pohybujú len v dvadsiatkach. Avšak ďalší človek do tej skupiny by mohol byť veľkým benefitom.

V stredu večer sme sa dozvedeli, že Packers si z waivers uchmatli edge rushera Tima Williamsa a zároveň prepustili tight enda Evana Baylisa. Williams počas posledných troch rokov hrával za Baltimore Ravens po tom, čo ho v roku 2017 draftovali v treťom kole. 

Spojenie bývalých hráčov Baltimoru Ravens a člena nášho personálneho oddelenia Milta Hendricksona tak pridalo na sile. Hendrickson pracoval pre Ravens niekoľko rokov, no na začiatku tohto roku sa sťahoval do svojej domoviny – Wisconsinu. Hendrickson bol členom scouting tímu Ravens a aj on bol medzi ľuďmi, ktorí tohto hráča draftovali. Ak by si sa chcel o Hendricksonovi dozvedieť niečo viacej, tak tu je odkaz na môj starší článok – KLIKAJ TU

Poďme si teraz povedať niečo o Williamsovi. Williams doposiaľ nenaplnil očakávania, ktoré sa do neho vkladali vzhľadom na jeho reputáciu z college. Z možných 36 zápasov odohral len 19, v ktorých si pripísal len 18 tackles a 2 sacky (obidva v roku 2018). Avšak v college bol hviezdou azda najlepšie futbalovej univerzity Alabamy. Počas svojho pôsobenia v Crimson Tide zaznamenal dve sezóny po sebe, v ktorých mal 9 sackov, vrátane seniorskej sezóny, kde sa mu podarilo nazbierať 16 tackles for loss a 2 forced fumbles. Pred týmto rokom bol exkluzívne využívaný ako pass rusher a len veľmi málo bol na ihrisku pri normálnych downoch. 

Williams sa viacej javí ako speed rusher, no na scouting combine 2017 nebol testovaný práve najlepšie. Mal dobrú, nie skvelú rýchlosť na 40 yardov – 4.68s, avšak v testoch obratnosti boli jeho výkony sklamaním. Aby to nebolo všetko, tak údajne počas svojej college kariéry neprešiel niekoľkými testami na drogy a bol zadržaný za neoprávnené držanie zbrane. Williams ju mal pri sebe bez povolenia a policajtovi povedel, že predajca mu dal dočasné potvrdenie, avšak nemal ho pri sebe. Linebacker Alabamy policajtovi ukázal bloček z obchodu so zbraňami, avšak ten mu povedal, že musí mať pri sebe oficiálne povolenie. Williams bol následne zatknutý a odvedený do Tuscaloosa County Jail. Toto všetko sa udialo okolo jednej hodiny ráno. Dvaja policajti zacítili vo svojom okolí marihuanu a zápach silnel ako išli k čiernemu Chevroletu Impala, kde sedel práve Williams a jeho kamarát. Williams povedal, že je majiteľom auta, avšak sedel na sedadle spolujazdca. Potom ako policajti prehľadávali vozidlo, tak našli zbraň a umelý sáčok, v ktorom bola marihuana. Williamsov kamarát Dunaway povedal, že marihuana patrí jemu. No Williams bol zatknutý kvôli tomu, že nemal zo sebou oficiálne potvrdenie pre držanie zbrane. Všetky tieto problémy znamenali to, čo sa na Drafte 2017 prepadol až do tretieho kola. 

Úloha Williamsa v Green Bay je nejasná. Medzi obranami Ravens a Packers môžme nájsť podobné znaky a teda očakávam, že to bude third-down rusher a člen special teamu. Ako som už spomínal, tak Hendrickson bol pri tom, keď ho Ravens draftovali a možno vie niečo, čo vie len málokto a Williamsovi sa podarí reštartovať svoju kariéru.

3 thoughts on “Máme nového outside linebackera!

 • 4 októbra, 2019 at 7:07
  Permalink

  No nevím jestli nás na téhle pozici tlačí bota. Sice může restartovat u nás svoji kariéru, ale na této pozici máme dvě hvězdy, výěr z prvního kola letošního draftu a Kylera Sackrella. Moc to nechápu.

  Reply
  • 4 októbra, 2019 at 7:33
   Permalink

   Jeden z nich sa zraní a rotácia na poste OLB by neexistovala. Prekvapením bolo, že sme išli len so 4 OLBs do sezóny.

   Reply
 • 4 októbra, 2019 at 9:01
  Permalink

  To souhlas. Já tím chtěl jen říct, že by se měl řešit skoro neexistující run stoping. Tohle mi jako řešení nepřijde. Ale třeba Zek udělá v něděli jen 50y a budem náš run stoping oslavovat.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

REVIEW: WEEK #12 – Green Bay Packers vs Pittsburgh Steelers  |  Poznáme rozpis zápasov preseason!  |