Čo robili počas offseason rivali z divízie?

Dočkali sme sa. Pred dverami je tréningový kemp a môžeme konštatovať, že sezóna 2019 je konečne tu! O Packers by ste mohli mať aký-taký prehľad, no poďme sa pozrieť aj na našich konkurentov z divízie NFC North.

Druhú offseason mal Packers vo svojich rukách GM Brian Gutekunst a zase nespal. Práve naopak. Podpisovalo sa, draftovalo a prepúšťalo. Máme takmer celý nový realizačný tím na čele s hlavným trénerom. Ale ako sa hovorí, konkurencia tiež nespí a tvrdo maká. Zmeny sa udiali aj v Chicagu, Minnesote a Detroite.

CHICAGO BEARS

Sezóna 2018: 12-4 (1. v divízii), vo Wild Card Round prehrali s Eagles

Najciteľnejšie straty: DC Vic Fangio (HC Broncos), S Adrian Amos (Packers), CB Bryce Callahan (Broncos), RB Jordan Howard (Eagles), K Cody Parkey

Najväčšie posily: DC Chuck Pagano, S HaHa Clinton-Dix, CB Buster Skrine, WR Cordarrelle Patterson, RB Mike Davis

Najlepšie výbery v drafte: RB David Montgomery, WR Riley Ridley

Bears sa aspoň v mojich očiach počas offseason oslabili. Myslím, že nie je prekvapením, keď poviem, že odchod Vica Fangia do Broncos je väčšou stratou ako to, že išiel preč Howard či Amos. Fangio urobil z Bears top obranu a rok po roku si ju skladal a obrusoval do minuloročnej podoby. Tá bola naozaj úžasná. Namiesto Fangia prišiel Chuck Pagano. Tréner, ktorý bol na pohovore o post HC aj u nás je rešpektovaný naprieč celou ligou. Nikto nepochybuje o jeho schopnostiach, no latka je nastavená veľmi vysoko.

Packers a Bears si prakticky nepriamo vymenili Amosa a Dixa. Z tohto ale vychádzame ako jasní víťazi. Amos bol a je kvalitnejší ako Dix, ktorý sa navyše zranil a sezónu začne na PUP listine, čiže pre Bears nei dobrá správa, alebo žeby práve pozitívna? Pravdou je, že odchod Jordana Howarda mrzieť nemusí. Mal na to stať sa legendou klubu, ale do schém Matta Nagyho nezapadol. Uvidíme ako sa uchytí talentovaný RB Montgomery a WR Riley Ridley, ktorý môže byť pre Trubiskeho dôležitým hráčom. 

Ofenzíva Bears stojí a padá na hre QB Mitcha Trubiskeho. Nepotrebuje hrať na úrovni MVP, aby Chicago išlo ďaleko. Nesmie len robiť chyby a rýchlo musí odovzdať loptu. Zároveň potrebujú vo Windy City opäť produktívnu obranu, na ktorú sa ale celá liga určite pripraví. Budú Mack a spol. opäť strašiakom? Uvidíme.

Môj brat je oddaným fanúšikom Bears, a tak prinášam komentár na ich offseason priamo z prvej ruky:

„Ako najväčšia strata sa určite javí defenzívny koordinátor Vic Fangio. Ide aj o uhol pohľadu, pretože mu v tom mohol pomôcť „Mack effect“. Najviac smútim za Howardom. Nebol však platný a v 3. kole sme vytiahli sľubného Montgomeryho. To bude steal! Podpis „vášho“ Haháča je zatiaľ veľký prepadák…

Našou achillovou pätou je kicker. Parkey nám „odkopol“ šance na Super Bowl, záujem bol o comeback Goulda, no nepodarilo sa to. Teší ma podpis WR Pattersona, ktorý by mal pomôcť najmä pri returnoch a pomôcť Cohenovi, ktorý bol v zápasoch až moc vyťažovaný. Hĺbku na pozícii WR máme slušnú, je tam poriadna konkurencia a dosť hráčov vie chytiť loptu. To sme ešte v drafte siahli po mladšom z bratov Ridleyovcov. Už sa teším na otvárací zápas práve proti Packers, ktorý sa zapíše do histórie! GO BEARS!“

Ako budú vyzerať vzájomné zápasy: Otvárací zápas sezóny nedostal víťaz Super Bowlu, ale staré-známe značky Packers a Bears. Najväčšia rivalita NFL odpáli jubilejnú 100. sezónu ligy vo veľkej paráde. Nová ofenzíva Packers však bude len na začiatku procesu, a tak si skôr myslím, že vo vzájomnom meraní síl bude platiť: „Môj dom, môj hrad.“

 

DETROIT LIONS

Sezóna 2018: 6-10 (posledné miesto v divízii)

Najciteľnejšie straty: DE Ezekiel Ansah (Seahawks), CB Nevin Lawson (Raiders)

Najväčšie posily: OC Darrell Bevell, DE Trey Flowers, RB C.J. Anderson, WR Danny Amendola, TE Jesse James, CB Justin Coleman

Najlepšie výbery v drafte: TE T.J. Hockenson, LB Jahlani Tavai

Lions prežili zlú sezónu. Nový HC Matt Patricia nenašiel zatiaľ recept na to, ako zdvihnúť Lions z popola. V 3. weeku síce porazil svojho bývalého zamestnávateľa New England Patriots, ale výsledkovo to bolo poriadne trápenie. Dôležité bolo, že Lions pravdepodobne našli svojho franchise RB v Kerryonovi Johnsonovi. Takisto sa skvele javil aj WR Kenny Golladay, na ktorého bude Stafford svoje lopty smerovať v tejto sezóne veľmi často. Vlastne vďaka tomu mohol tím opustiť Golden Tate.

Lions sa počas offseason posilnili na pozícii TE. Z celkového ôsmeho miesta si vybrali T.J. Hockensona, na ktorého sme si robili zálusk v našich analýzach pred draftom aj my s Bartom. Učiteľa mu bude robiť taktiež nová posila – Jesse James, bývalý TE Steelers. Lions získali aj nového OC. Darrell Bevell má skúsenosti z bojov v playoff, dokonca je aj majiteľom prsteňa pre víťaza Super Bowlu. Na druhej strane sa nedá zabudnúť na to, že oni nedali proti Patriotom loptu Lynchovi!!! To mi stále rozum neberie…

Patriciovi prišiel z Patriots na pomoc Trey Flowers. 25-ročný DE je zaujímavou akvizíciou, no momentálne je na PUP listine. Ďalším ex-Patriotom je WR Danny Amendola. Darius Slay vyrástol v top CB minimálne našej divízie a bude zaujímavé sledovať ako sa Lions popasujú s podpisom jeho novej zmluvy.

Lions sa snažia nakopnúť, no myslím si, že to bude zatiaľ málo a opäť budú na chvoste divízie. Môžu sa tešiť na opätovný výber v Top 10 draftu.

Ako budú vyzerať vzájomné zápasy: Vyhráme oba zápasy a vrátime im tak vlaňajšok. S Lions sme síce prehrali, ale boli sme v rozklade, čakalo sa na nový začiatok, nového trénera, draft, koniec sezóny a podobne. Teraz budeme zase o parník lepší a pripíšeme si dve divízne triumfy.

 

MINNESOTA VIKINGS

Sezóna 2018: 8-7-1 (2. v divízii)

Najciteľnejšie straty: DT Sheldon Richardson (Browns), C Nick Easton (Saints), RB Latavius Murray (Saints), S Andrew Sendejo (Eagles), S George Iloka (Cowboys), CB Marcus Sherels (Saints)

Najväčšie posily: Offensive coach Gary Kubiak, QB Sean Mannion, G Josh Kline, DT Shamar Stephen

Najlepšie výbery v drafte: OL Garrett Bradbury, TE Irv Smith Jr.

Vikings počas offseason museli riešiť to, aby sa im ich core nerozpadol pred očami. Viacerí hráči sa stali voľnými hráčmi a chceli slušne zaplatené. V Minnesote ostali Anthony Barr, Kyle Rudolph, Everson Griffen a prioritou bolo predĺženie WR Adama Thielena. Čo sme sa však vďaka tomuto dozvedeli? Že nezmyselné preplatenie Cousinsa sa Vikings nevyplatilo už po prvej sezóne. Geniálny ťah.

Ofenzíva Vikingss nefungovala. Bolo to slabé a problém bol ako u Cousinsa tak aj u HC Zimmera a OC Johna DeFilippa, ktorý dostal padáka a už je v Jacksonville. Novým OC je Kevin Stefanski a do realizačného tímu pribudol skúsený Gary Kubiak, ktorý bude plniť rolu asistenta hlavného trénera a ofenzívneho poradcu. Vikings sa museli bezodkladne zamerať na posilnenie deravej O-line. To sa im podarilo, keď si podržali svojich hráčov a v drafte použili svoj prvý výber na Irva Smitha Jr. Celkovo má ofenzíva Minnesoty veľký potenciál, no všetko závisí od výkonov Kirka Cousinsa.

Defenzíva prišla o nejaké svoje časti, ale najdôležitejšie ostalo pohromade. Po tom čo sa Barr rozhodol ostať v tíme aj napriek dohode na podmienkach zmluvy s Jets zavládla v klube spokojnosť a úľava. Dva roky dozadu to bola obrana, ktorá razila cestu za výhrami a teraz to môže prísť znova.

Ako budú vyzerať vzájomné zápasy: Tak toto bude tvrdý súboj. Packers posilnili defenzívu a Cousins to bude mať poriadne ťažké. Je výhodou, že v druhom weeku hráme s Vikings doma a naša ofenzíva by to mala dokázať. Ostáva nám už len konečne vyhrať v tom ich modernom štadióne. To bude ideálne.

 

Záver: Celá NFC North sa počas offseason činila a nudu generálni manažéri nemali. V každom tíme došlo k veľmi dôležitým zmenám na trénerských pozíciách, okrem Bears ťahali všetci pomerne vysoko v drafte a aktivitu javili tímy aj vo Free Agency. Minnesota a Chicago majú stabilnejšie a zohratejšie tímy, no im tam nehrá do kariet QB. My máme Rodgersa, ktorý sa chce po odmlke stať opätovným Kráľom severu! Lions ho v tom nezastavia, ale s Minnesotou a Chicagom to bude poriadne tvrdý boj!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

REVIEW: WEEK #12 – Green Bay Packers vs Pittsburgh Steelers  |  ZHODNOTENIE SEZÓNY 2016/2017  |  Ďalšie ofenzívne meno na pohovore!  |