Fitzgeraldova odpoveď a tri nové mená na pohovor!

Zoznam kandidátov na post head coacha sa rozrastá!

Ak by sme chceli niečo vyvodiť z aktuálnych trénerov, ktorý boli oslovení na pohovor, tak zistíme, že prezident/CEO Mark Murphy a Generálny manažér Brian Gutekunst hľadajú niekoho, kto má dostatočnú reputáciu disciplíny. Doposiaľ boli oficiálne potvrdené 4 žiadosti o pohovor. Zatiaľ sú to mená 5 asistentov a jedná sa o ofenzívneho koordinátora Patriots Josha McDanielsa, defenzívneho play-callera Patriots Briana Floresa, trénera ofenzívnej lajny Steelers Mika Munchaka, trénera tight endov Saints Dana Campbella a ofenzívneho koordinátora Titans Matta LaFleura. Zároveň svoj pohovor už majú za sebou Jim Caldwell a Chuck Pagano.

Na zozname kandidátov na pohovor, o ktorých sa hlasno hovorí, zatiaľ chýba napríklad bývalý tréner Dolphins Adam Gase, ofenzívny koordinátor Chiefs Eric Bieniemy, defenzívny koordinátor Bears Vic Fangio, ofenzívny koordinátor Buccanneers Todd Monken, defenzívny koordinátor Colts Matt Eberflus a tréner quarterbackov Rams Zac Taylor.

Munchak, 9 násobný účastník Pro Bowlu, trénoval 3 sezóny (2011-2013) Tennesse Titans, s ktorými dosiahol bilanciu 22-26. Potom, čo bol vyhodený sa pridal k Pittsburghu Steelers ako tréner ofenzívnej lajny a dokázal vybudovať jednu z najlepších OL súčasnej NFL. Avšak jeho schopnosť postaviť coaching staff bude pod silným drobnohľadom. V Titans jeho asistenti stáli za figu a tímy budú najskôr chcieť vedieť, koho plánuje priviesť ako play-callera a defenzívneho koordinátora. Munchak sa v roku 2016 v play off zápase proti Bengals neukázal v najlepšom svetle, keď zatiahol safetyho Bengals Reggieho Nelsona za vlasy, dostal penaltu a pokutu $10,000. Doposiaľ sa o neho zaujímajú Packers, Dolphins, Browns a Broncos.

Campbell bol v roku 2015 dočasným head coachom Dolphins, keď bol Joe Philbin vyhodený po 4 zápasoch. Campbell následne dosiahol bilanciu 5-7 a po sezóne sa head coachom nestal. Následne je od roku 2016 v New Orleans ako tréner tight endov a asistent head coacha. Tímy zaujal najmä vďaka dobre odvedenej práci v Dolphins počas toho, ako bol dočasným head coachom. Campbell hral v NFL 10 sezón ako tight end.

LaFleur, je mladý a inovatívny ofenzívny koordinátor Tennesse Titans. Aj napriek tomu, že má len 39 rokov, tak už má dostatok skúseností. V roku 2008 bol asistentom a kontrolórom ofenzívnej kvality pre Houston Texans. Potom bol 4 sezóny ako tréner quarterbackov Redskins a následne aj vo Falcons a Rams. LaFleur má veľkú zásluhu na Mattovej Ryanovej MVP sezóne v roku 2016 a jeho útok bol jeden z najlepších a najinovatívnejších v lige, no a následne takisto na prelomovom roku 2017 quarterbacka Rams Jareda Goffa.

No a ak ste chceli ako head coacha Pata Fitzgeralda tak ako ja, tak mám pre vás smutnú správu. Tiež tu boli oficiálne správy, že Packers požiadajú Northwestern o pohovor, avšak po vyhratom Holiday Bowle Pat povedal nasledujúce slová: „Nejdem nikam. Toto je môj domov navždy.“

2 thoughts on “Fitzgeraldova odpoveď a tri nové mená na pohovor!

 • 2 januára, 2019 at 7:16
  Permalink

  Po vychladnutí po našem koncertu s Lions se přikláním k názory na kompletní výměnu trenérů.
  Philbin – měl pět zápasů jako HC a 11 jako OC a progres našeho útoků žádný spíše naopak. Zaujal mě jen ztrátou dvou chalenge během jednoho drivu.
  Pettine – pozvedl náš útok jednoznačně, ale žádná sláva to zase nebyla. Když vidím progres co způsobí jen trenér s obranou tak to u nás nenastalo. Obranu sice zvedl, ale měl tak nízkou laťku po Capersovi, že nezlepšit se snad ani nešlo.
  Zook – SC byl naprosto hrůzostrašný. Neschopnost returnu. Snad jen jednou jsme se dostali s ret na půlku. V sezóně jsme vlastně testovali kdo by mohl returnovat. Flagy, punty, misnuté, FG. Hrůza. Hrůza. Hrůza.
  Já jsem za to nový HC s novými asistenty. Škoda, že Bartem doporučovaný Riley prodloužil v Oklahomě. Asi bych se nebál instalovat na pozici HC defenzivně laděného trenéra. Dobrý OC by mohl s AR fungovat.
  Před sezónou jsme tipoval, že budeme 9-7 z důvodu, že nemáme Passrush a kvalitní safety. To se potvrdilo, ale ještě více mě zklamala OL. Na to, že je stavěná jako protekční na pasy se nechutně často brzy hroutila a o jejím podpoře běhům taky nemůže být řeč. Podle mě by se mělo s rekonstrukcí týmu začít tady.

  Reply
 • 3 januára, 2019 at 7:33
  Permalink

  Súhlasím, že sme zrelý na kompletnú výmenu CS. Jediný kto bol za minulú sezónu pozitívny je Pettine a hoci by som bol preto rád ak by zostal, nie je to až taký silný pocit aby som ho neobetoval v záujme ostatných činností. Je dosť trénerov ktorý by ho vedeli nahradiť, ale aj dosť takých čo by pokračovali v najlepších Domových tradíciách.
  Philbin je u mňa nicka a verný pokračovateľ línie Veľkého Mika. Tým je hádam povedané všetko.
  STC – tak toto bola činnosť ktorá nám bola schopná prehrávať zápasy. Najväčšia slabina našej hry nie je OL ani secondary, ale ST. V dnešnej NFL sú práve tu tie rozdielové snapy a hra ST už nie je intermezzom, ale regulérnym hýbaním s loptou.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Punt Return  |  TOP 10 - Výberov v drafte od roku 2000  |