Packers čaká nabitý víkend a poznáme ďalšie nové meno!

Murphy a Gutekunst majú plné ruky práce!

Prezident/CEO Green Bay Packers Mark Muprhy a generálny manažér Brian Gutekunst budú cez tento víkend hodne zaneprázdnení, nakoľko budú lietať za pohovormi s potenciálnymi trénermi Green Bay Packers. Poznáme už aj dátumy, kedy sa jednotlivé stretnutia uskutočnia. V piatok pocestujú do Foxborough v štáte Massachusetts, kde sa ráno stretnú s ofenzívnym koordinátorom Patriots Joshom McDanielsom a poobede ich čaká ďalšie stretnutie, avšak tentoraz s trénerom linebackerov a defenzívnym play-callerom Brianom Floresom. Flores má v piatok na programe okrem Packers ešte jeden pohovor s predstaviteľmi Miami Dolphins. No a v sobotu sa stretne s delegáciou Denveru a Clevelandu. McDaniels má oficiálne naplánované jedno interview a to len s Packers. Takisto Bengals požiadali o povolenie pohovoru, avšak ešte nebol oznámený žiadny dátum.  

Trénerskí asistenti tímov, ktoré majú v play off momentálne bye week, sa môžu s jedným tímom stretnúť len raz. Druhé pohovory nie sú povolené až do doby, kým bude tím z bojov o Lombardi Trophy vyradený, alebo kým sa dostane do Super Bowlu. V druhom prípade môže tréner uskutočniť druhý pohovor v priebehu týždňa po skončení Championship game v rámci konferencie a nie skôr než v nedeľu pred Super Bowlom. Čiže ak sa Packers niektorí z týchto dvoch kandidátov zapáči, tak budú musieť ešte chvíľka počkať, než ho budú môcť prijať. Minulý rok, McDaniels prijal prácu head coacha s Colts, avšak kvôli tomu, že počas sezóny sa kontrakt podpísať nemôže, tak McDaniels nebol oficiálne podpísaný a tým pádom si to mohol rozmyslieť. 

Po tripe do New Englandu dvojka Packers pocestuje do mesta Jazzu, kde bude maž v sobotu ráno pohovor s trénerom tigh endov Saints Danom Campbellom a následne po obede sa stretnú s ofenzívnym koordinátorom Pete Carmichaelom Jr. To čo platí pre dvojku Pats, platí aj pre dvojku Saints. 

Carmichael Jr. je v organizácií Saints od roku 2006.47 ročný rodák z Framinghamu najskôr slúžil ako tréner quarterbackov presne vtedy, keď Saints podpísali Drew Breesa a následne bol v rokoch 2007-08 trénerom quarterbackov a koordinátorom passovej hry. Od roku 2009 pôsobí ako ofenzívny koordinátor. Počas svojej kariéry sa mu s útokom darí výborne, veď posúďte sami: 

2018: No. 8 in offense, No. 3 in scoring offense

2017: No. 2 in offense, No. 4 in scoring offense

2016: No. 1 in offense, No. 2 in scoring offense

2015: No. 2 in offense, No. 8 in scoring offense

2014: No. 1 in offense, No. 9 in scoring offense

2013: No. 4 in offense, No. 10 in scoring offense

2012: No. 2 in offense, No. 3 in scoring offense

2011: No. 1 in offense, No. 2 in scoring offense

2010: No. 6 in offense, No. 11 in scoring offense

2009: No. 1 in offense, No. 1 in scoring offense

V nedeľu sa Packers stretnú s ofenzívnym koordinátorom Titans Mattom LaFleurom, avšak miesto konanie nie je známe. Packers taktiež dostali povolenie rozhovoru s trénerom ofenzívnej lajny Steelers Mikom Munchakom, avšak dátum a lokalita ešte známe nie sú. Tieto dva pohovory príliš neponáhľajú, keďže Titans a ani Steelers sa do playoff neprebojovali.

Pohovor už majú za sebou Jim Caldwell, Chuck Pagano a aj Joe Philbin, ktorý mal pohovor v stredu. Ako určite dobre viete, tak moji traja hlavní kandidáti už sú mimo hry. Lincoln Riley predĺžil so Sooners, Jim Harbaugh oznámil, že sa z Michiganu sťahovať nikam nebude a to isté aj Pat Fitzgerald, avšak pri ňom to Packers ešte nevzdali a zdroje hovoria o tom, že aj napriek jeho jasnému odkazu sa s ním budú chcieť stretnúť a presvedčiť ho na pekne veľký guľatý mešec. Ak by ste ma chceli opýtať, koho by som z vyššie spomenutých pohovorov chcel najviac, tak by to bol Matt LaFleur, Pete Carmichael Jr. a potom Brian Flores. Teraz ste si isto povedali, že Brian Flores? Bart, šibe ti?! No ja vám to vysvetlím. Flores je doposiaľ jediným defenzívne ladeným trénerom, ktorého Packers oslovili. Podľa mňa má Flores perfektnú defenzívnu myseľ a práve jeho pasujem do úlohy nástupcu top defenzívnych hláv v NFL. Pats odišiel dlhoročný defenzívny koordinátor Matt Patricia do Detroitu. Avšak aj napriek jeho odchodu dokázal Flores spraviť s obranou Pats pokrok. Len za jednu sezónu sa obrana Patriots posunula z 31. miesta v DVOA pod Patriciom na 16. miesto a to bez významnej personálnej zmeny. Vieru v Belichickov trénerský strom nemám, preto moc nechcem McDanielsa, avšak Flores mi príde iný. Neviem prečo. Možno sa mýlim. No a nezabúdajte, fanklubové tričká sa dajú objednať len do konca januára! Potom sa už tričká nebudú dať objednať!

 

 

One thought on “Packers čaká nabitý víkend a poznáme ďalšie nové meno!

 • 4 januára, 2019 at 7:31
  Permalink

  Off topic.
  Asi jste to taky četli. Doktor na nfl.cz diskutuje o jeho nejoblíběnějším tématu Staffordovi. Cituji: “Ale samozrejne, ze coaching pomuze. Nicmene Stafford je proste typ gunslingera, jehoz nejvetsi slabina je kratka systematicka hra ala Tom Brady. Dokaze hodit mic presne na petnik na 60 yardu, ale kratke flaty a tossy jdou velmi casto o yard az dva jinam, nez receiver potrebuje. On tohle proste hrat neumi a ani Belichick a Arians by to z nej nedostali. Jedinou sanci na titul by mel v tymu s rotalne silnou obranou, ktera by mu umoznovala hrat stylem Joe Flacco v roce 2011. Do Belichickova systemu se naopak absolutne nehodi.”
  Já mám bohužel ten dojem, že to celkem sedí i na AR. Je geniální a přesný na dlouhé hody, ale systematické krátké hry mu prostě nejdou. Pak jsme 3a4 a buď neúspěšně běžíme nebo bomba na 30y. Když to vyjde tak je to nádhera, ale kolikrát to vyjde že. Se Staffordem má AR i podobnost v tom, že nedokáže využívat TE. Až čas ukáže jestli byla chyba jen v McCarthym.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *