Graham na ceste preč (?) a nový tréner outside linebackerov!

Dneska tu máme dve novinky!

Keď Packers počas minulej offseason podpisovali na tri toky tight enda Jimmyho Grahama za $30M, tak očakávali, že v Green Bay ostane viacej ako jeden rok. Avšak to sa stať nemusí. V Green Bay sa začalo pošepkávať, že Graham by mohol byť čoskoro prepustený. Pete Dougherty z Green Bay Press-Gazzette píše o tom, že si myslí, že sa to stane. Taktiež Dougherty dodáva, že to len háda, že bude cutnutý, nie že o tom informuje. Avšak Dougherty je dlhoročný novinár, ktorý sa v okolí Packers pohybuje dlhé roky a myslím si, že by sme sa mali nad touto informáciu zamyslieť a nie len nad ňou mávnuť rukou. Dokonca to aj dáva zmysel. Jeho prvý rok bol obrovským sklamaním a sám to aj v decembri priznal, že neurobil toho pre tím dosť, aby sme mohli vyhrávať. Ak bude Graham na súpiske aj 15. marca, tak dostane bonus $5.3M, takže ak bude cutnutý, tak sa to udeje v najbližších dňoch. Ak sa ho Packers nakoniec rozhodnú cutnúť, tak by ušetrili $5.3M v salary cape na ďalšiu sezónu, no zároveň bude niesť dead cap v hodnote $7.3M. 


Head coach Matt LaFleur oznámil ďalšie nové meno, ktoré sa pripojí k jeho trénerskému tímu a je ním Mike Smith, ktorý bude v Green Bay pôsobiť ako tréner outside linebackerov. Smith vstupuje do svojej 7. sezóny v NFL v pozícií trénera. Do Packers prichádza po tom, čo strávil 3 sezóny v Kansas City Chiefs. Najskôr ako asistent pri defenzívnej lajne v rokoch 2016-2017 a následne bol rok trénerom outside linebackerov. V roku 2018 trénoval napríklad Dee Forda, ktorý bol zvolený do svojho prvého kariérneho Pro Bowlu, keď si pripísal 7 forced fumbles, čo bolo druhé miesto medzi linebackers v NFL, a zároveň zaznamenal 13 sackov. Dee Ford bude po tejto sezóne voľným hráčom a bude zaujímavé sledovať, či nebude chcieť ísť za svojím bývalým coachom práve do Green Bay. Celkovo Chiefs zaznamenali 52 sackov a 105 hitov na QB. 22 sackov a 41 hitov na quarterbacka prišlo od Forda s Justinom Houstonom, čiže od ich dvoch starting outside linebackers.

Pred Chiefs pôsobil vo svojej alma mater Texas Tech, kde začínal v roku 2013 ako spoločný defenzívny koordinátor. V roku 2014 bol na záverečných 9 zápasov aj defenzívnym koordinátorom a takisto v rokoch 2014-15 trénoval outside linebackerov. Smith začal svoju kariéru v NFL v rokoch 2010-11 ako dočasný tréner a v roku 2012 sa stal trénerom outside linebackerov. Bývalý linebacker Red Raiders (2001-2004) hrával na rovnakej pozícií za Baltimore Ravens v rokoch 2005-2008, avšak následne sa jeho kariéra skončila kvôli početným zraneniam. Smith je 37 ročný tréner, ktorý má naviazanie na defenzívneho koordinátora Mika Pettina, pod ktorým hrával linebackera v Ravens a následne sa stretli v New Yorku Jets, kde Smith pôsobil ako tréner linebackerov práve pod Pettinom. Pettine pred touto sezónou pre PackersNews.com povedal, že Smith je jeden z jeho najlepších priateľov. V Green Bay na tej pozícií vystrieda Winstona Mossa. 

2 thoughts on “Graham na ceste preč (?) a nový tréner outside linebackerov!

 • 27 januára, 2019 at 20:02
  Permalink

  Tak horsi uz to na pozici OLB byt nemuze, tady to chtelo zmenu urcite

  Reply
 • 28 januára, 2019 at 6:41
  Permalink

  No nevím zlomit nad nim hůl po jednom roce…ve FA stojí za zmínku snad Jared Cook a Eifert, tím pádem vzít nějakého lepšího v draftu, ale historie ukazuje, ze se to moc nevyplácí a ti co by zbydou v pozdních kolech nám tu situaci taky nevyřeší. Teda pokud by ten tah nebyl proveden jen za šetřením platoveho stropu, protože herně nám to nepomůže tak ani tak

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Smutná správa z Green Bay.  |  Súkromný chat Barta s Rolom o drafte!  |