Grahama si necháme aspoň dva roky

Detaily najväčšej posily počas FA sú vonku. Koľko peňazí Jimmy Graham zoberie?

V sezóne 2018 bude cap hit štvrtého najčastejšie skórujúceho TE v histórii $5.67 miliónov. V ďalšej sezóne vyskočí viac než dvojnásobne až na $12.67 miliónov a v poslednom roku (2020) kontraktu to bude $11.67 miliónov.

Grahama sme podpísali na tri roky za $30 milliónov s $11 milliónovým bonusom za podpis. V prvom roku dostane $13 milliónov a ďalších päť dostane za roster bonus, ktorý mu bude vyplatený v tretí deň nového ligového roka 2019.

Jedinými garantovanými peniazmi sú tie za podpis tzn. 11 melónov.

Všetko nasvedčuje tomu, že Jimmy bude obliekať dres Packers minimálne dve sezóny. Prečo minimálne dve? Pretože ide zase len a len o peniaze. Ak by sa ho Packers zbavili hneď po tejto sezóne, dead money za jeho zmluvu by boli v hodnote $7 miliónov. Tým pádom je viac ako pravdepodobné, že dostane v roku 2019 roster bonus a aj túto sezónu dohrá (v prípade, že bude všetko podľa predstáv).

Ak by sa Graham pobalil pred ročníkom 2020, Gutenkurst, ak tam ešte bude, ušetrí osem miliónov v cap hite. Toto môže byť rozhodujúci faktor. Ak by sa nám v tomto alebo budúcom drafte podarilo potiahnuť nejakého TE, Graham by mu pomohol adaptovať sa a následne by mu prenechal svoje miesto.

Bol by som rád, keby sa Jimmymu darilo a dokázal skórovať veľa TD. Určite ho nechcem vyštvať, ale po týchto podmienkach je zrejmé, že Packers ho pustia po druhej sezóne. Osem miliónov sa vo FA môže zísť, samozrejme, ak ich vôbec nejako rozumne využijeme.

Ak sa chcete pozrieť, ktorého Tight enda by sme mohli zobrať tento rok, klikajte sem: http://greenbaypackers.eu/potencialni-hraci-na-drafte-2018-tight-ends/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *