Potenciálni hráči na Drafte 2018 – Guards

Ktorí gurdovia stoja za zmienku?

Na guarda by sme nejakého hráča určite potrebovali. Budúcnosť RG Jahriho Evansa je neistá a Justin McCray a náhradník Lucas Patrick na všetko sami stačiť nebudú, keďže maródka našej OL je už preslávená po celom svete. Minuloročný nováčik Kofi Amichia nevyzerá byť adekvátnou náhradou, čiže jedného guarda bude na drafte potreba. Tak sa poďme pozrieť na niektoré mená, ktoré ma osobne zaujali. 


Quenton Nelson (Notre Dame)

Áno, áno a ešte raz áno. Keď budeme na rade, tak Nelson už na boarde nebude. No včera sa udiala zaujímavá výmena medzi Colts a Jets. Jets sa posunuli na tretí výber a Colts obdržali poriadny arzenál vysokých pickov, vrátane 6. picku New York Jets. Čo to pre nás znamená? No keď na to idem mojim sedliackym rozumom, tak mi to vychádza takto: 1. Barkley, 2. Rossen, 3. Allen, 4. Darnold, 5. Chubb/Nelson a na 6ke sú Colts, s ktorými by sa podľa mňa dalo uvažovať o výmene, keďže pickov v prvých dvoch dňoch majú viac než dosť. O Nelsona sa naše vedenie zaujímalo aj počas Scouting Combine, čiže ak by sa nejakým spôsobom prepadol o pár pozícií nižšie, tak je tu nejaká šanca, že by sa Gute mohol snažiť trejdnuť nahor a Colts by to možno až tak nevadilo prísť o Nelsona. O Nelsonovi sa hovorí, že je na NFL lepšie pripravený, než bol Zach Martin keď prichádzal do NFL. Neslon je aj preto taký unikátny, lebo je obrovský, no nie je tučný. Je to jeden z najlepších run blockerov a má talent na to, aby bol pravidelným All-Pro guardom. Na Scouting Combie spravil na bench 35 opakovaní, čo je vynikajúci výkon.

PROJEKTOVANÝ VÝBER: TOP 10 – Nelson je bezpochyby najlepším guardom na tohtoročnom drafte a jeden z najlepších akí za posledné roky do NFL prichádzali. No osobne by som po neho hore nešiel. Avšak spravil by som výmenu pre iného hráča, no o tom v článku o inej pozícií. 


Will Hernandez (UTEP)

Hernandez odohral za UTEP všetkých 37 zápasov na pozícií LG. Hernandez do OL prináša brutálnu silu. Na svoju váhu má skvelý prirodzený pohyb. Skauti si ho vážia za jeho prístup k futbalu. Pomôcť môže ako pri behovej hre, tak aj pri pass protection. Avšak skauti majú obavy o jeho výšku a dĺžku rúk, no to by ho nemalo príliš limitovať.

PROJEKTOVANÝ VÝBER: 1. – 2. kolo


Billy Price (Ohio State)

Price bol počas svojho seniorského roku na strednej škole Defenzívnym hráčom roka, no potom sa z vlastnej vôle preradil do ofenzívnej lajny. Najskôr hrával ako center, no tréneri ho presunuli na post guarda, kde nastúpil do všetkých 15 zápasov (3 na LG a 12 na RG) a spolu so svojou univerzitou dosiahol na titul národného šampióna v roku 2014. Price bol zvolený do third-teamu All-Big 10 a následne ako juniorský kapitán do first-teamu na pozícií RG a do second-teamu All-American. V roku 2017 vyhral Remington Trophy za najlepšieho centra v krajine a bol vo first-teame All-American. Zároveň vytvoril rekord, keď za „Buckeys“ nastúpil do 55 zápasov po sebe. Price je nesmierne silným hráčom a pri kontaktoch dokáže vynikajúco udržovať balans. Jeho sila by mu mala výrazne pomôcť pri vstupe do NFL. 

PROJEKTOVANÝ VÝBER: 2. kolo – Price je skvelým hráčom do OL, keď dokáže zahrať na guardoch, ale aj na centrovi. No ešte ani v druhom kole by som do OL nešiel. V obrane je oveľa viacej dier, ktoré treba ako tak zaplátať. 


Isaiah Wynn (Georgia)

Ocenenia: V roku 2017 bol zvolený do second-teamu All-American a first-teamu All-SEC 

Wynn bude skvelým výberom pre tímy, ktoré hľadajú všestranného hráča, ktorý dokáže zahrať na guardovi, ale aj na ľavom tacklovi a možno bude draftovaný aj ako center, keďže je značne silnejší než väčšina centrov, ktorí idú tento rok na draft. Wynn je talentovaný, technicky vyspelý hráč a koordinátori ofenzívnych lajn ho budú milovať. Jeho atletickosť, sila a skvelá práca nôh mu pomáha pri run blockingu, ale aj pri pass protection. 

PROJEKTOVANÝ VÝBER: 1. – 2. kolo – Wynn je mne osobne veľmi sympatickým hráčom, no opäť tu je ten problém, že bude preč veľmi skoro.


Jamil Demby (Maine)

Veľkým plus pri ňom je, že štartoval počas všetkých 4 rokov. Demby je vynikajúco stavaný guard, ktorý dokáže hrať aj na pozícií tackla. Je prirodzene silný. Ako run-blocker vynikajúci nebude, no bude to solídne, jeho prednosťou je pass protection a tímy, ktoré stavajú na pass-heavy offense by ho vo svojom tíme s radosťou privítali. Má talent na to, aby sa stal starterom. 

PROJEKTOVANÝ VÝBER: 4. kolo – Prečo nie?!


 

 

Braden Smith (Auburn)

Ocenenia: Freshman All-SEC, second-team All-SEC (2015), third-team All-American, second-team All-Conferences, first-team All-American, first-team All-SEC

Smith je naozaj silným hráčom, avšak jeho nevýhodou je, že jeho rovnováha nie je na najlepšej úrovni a je viacej silovým, než atletickým hráčom. No aj napriek tomu je to zaujímavý prospekt. Má na to aby sa stal solídnym starterom v NFL. Na scouting combie zaujal najmä v opakovaniach na bench – 35, vertical jumpe – 33,5 inchov a broade jumpe 113 inchov.

PROJEKTOVANÝ VÝBER: 3. – 4. kolo

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Preview Training Campu! Na čo sa môžme tešiť?  |  Division Champions  |