Potenciálni hráči na Drafte 2018 – Offensive tackles

Ktorí ofenzívny tackles stoja za zmienku?

Na pozícií ofenzívneho tackla to je u nás zložité. Na ľavej strane máme najlepšieho ľavého tackla ligy a na pravo skupinu zdravotne ťažko postihnutých. Bryan Bulaga mal už druhé ACL za posledných pár rokov a štart sezóny ho pravdepodobne zastihne na PUP listine. Potom tam je Jason Spriggs, ktorý je tiež častejšie zranený ako zdravý. Počas minulej sezóny už vyzeral o niečo lepšie, avšak stále zaostáva o parník za očakávaniami, ktoré boli do neho vkladané. Čiže ak vyriešime post RG, tak je dosť veľká šanca, že do prvého zápasu sezóny na RT nastúpi náš hybrid v OL – Justin McCray. Osobne by som sa na drafte poobzeral po tacklovi, ktorý je schopný zahrať najmä na pravom tacklovi a tomu som prispôsobil aj môj zoznam. Poďme teda na naše sľubné prospekty!


Martinas Rankin (Mississippi State)

Ocenenia: first-team All-SEC (2017)

Rankin odohral svoju college kariéru na pozícií ľavého tackla. Skauti hovoria, že na pozícií ľaveho tackla bude mať problém s edge rýchlosťou a ako pravý tackle môže mať problémy s run blockingom. No na poste tackla ponúka flexibilitu a koordinátori OL ho hneď môžu nasadzovať na pozíciu pravého tackla, alebo dokonca ako centra. Hovorí sa, že čím hlbšie ho dáte, tým bude užitočnejší. Mohol by byť priemerným ľavým, alebo pravým tacklom, alebo sa môže stať dobrým starterom na pozícií centra. 

PROJEKTOVANÝ VÝBER: 2. – 3. kolo


Mike McGlinchey (Notre Dame)

Bratranec NFL quarterbacka Matta Ryana vyrastal a žije v rodine, ktorá futbal milujem. No a jeho láska k tomuto športu sa vyplatila. Patril medzi najlepších ofenzívnych tacklov v krajine a dostal ponuku na štipendium z Notre Damu. Najprv štartoval na pravej strane, neskôr na ľavej. Skauti hovoria o tom, že sa pohodlnejšie cíti na pravom tacklovi a práve tu by ho tréneri mali nechať hrávať. Bude však musieť zapracovať na svoje sile a pridaní svalovej hmoty, aby sa pripravil na silu NFL, avšak jeho technika a inštinkty už sú na profesionálnej úrovni. 

PROJEKTOVANÝ VÝBER: 1. kolo


Orlando Brown (Oklahoma)

Ocenenia: Freshman All-American, second-team Accociated Press All-American, Big 12 Offensive Lineman of the year, finalista Outland Trophy, first-team AP All-American

Orlando Brown Junior je obrovský muž presne ako jeho otec Orlando „Zeus“ Brown, ktorý hral v NFL pred 11 sezónami. Avšak jeho otec žiaľ vo veku 40 rokov zomrel. Počas svojej kariéry získal ohromné množstvo ocenení za chránenie slepej strany Bakera Mayfielda. Ako som už spomínal, je vysoký a mohutný. Takýto hráči s dlhými rukami hrajú v súčasnej NFL dlhšie, keďže nemusia byť až tak atletickí. V jeho neprospech hrá slabá práca nôh, no veľmi dobre vie ako má využívať svoju veľkosť vo svoj prospech. Skauti hovoria, že by to mohol byť dobrý starting tackle či už na pravej, alebo ľavej strane. 

PROJEKTOVANÝ VÝBER: 1. kolo – Pre mňa osobne je Brown najlepším tacklom na tohtoročnom drafte.


Kolton Miller (UCLA)

Tréner Bruins odmenil Millera špeciálnym komplimentom, keď ho presunul na najdôležitejšiu pozícií na ihrisku: ľavého tackla a tak ochraňoval ich hviezdneho quarterbacka Josha Rosena. Čiže umiestnenie Millera na passerovu slepú stranu nám naznačuje, že trénerský tím mal v neho plnú dôveru. Odmenil sa im odohraním všetkých 13 zápasov a bol menovaný do second-teamu All-Pac-12. Neskôr nastúpil na pozícií pravého tackla. Miller je naozaj vysoký chlap, čo ho obmedzuje v jeho atletických schopnostiach a jeho výkony budú záležať na tom, aký hráč bude stáť oproti. Niektorí skauti hovoria, že by to mohol byť starter, ale že nič špeciálne v ňom nevidia, iným sa zas páči. Zároveň hovoria o tom, že majú obavy o jeho schopnosti v pass protection.

PROJEKTOVANÝ VÝBER: 2. – 3. kolo


Alex Cappa (Humboldt State)

Ocenenia: Great Northwest Athletic Conferences‘ Offensive Lineman of the Year, unanimous first-team All-Conference (vo všetkých štyroch sezónach), second-team Division II Conference Commissioner’s All-American (2016), first-team Division II All-American

Humboldt State nemali draftovaného hráča do NFL od roku 1991, avšak Cappova výška a atletickosť túto nepriaznivú sériu pravdepodobne ukončia. Na strednej škole odohral len jednu sezónu v OL a počas prvej sezóny v Humboldte v tomto tredne pokračoval. Za tie 4 roky čo tam strávil, nastúpil do každého jedného zápasu. Cappa má veľkosť, húževnatosť a pohybové schopnosti na to, aby sa dokázal presadiť. Vo všeobecnosti je Cappa lepším run blockerom, než pass protector, kvôli čomu by sa mohol presunúť na guarda. Mínusom je aj to, že je z menšej univerzity a talentu NFL ešte vôbec nečelil. 

PROJEKTOVANÝ VÝBER: 5. kolo


Brian O´Neill (Pittsburgh)

O´Neill je skvelým atlétom, o čom svedčia nasledujúce výkony. 40 yardov zabehol za 4,82s, 3-cone drill zvládol za 7,14s a 20 yard shuttle za 4,50s. Bol menovaný ako Delaware High School Defensive Player of the Year, keď zaznamenal 5 sackov, 13 pass deflections, taktiež zaznamenal 33 zachytených prihrávok pre 614 yardov a 8 TDs ako tight end. Potom vyhral cenu basketbalista roku. Jeho otec bol bývalým RB v Darmouthe a jeho matka plavkyňou na Northeastern Univerzity. O´Neill bol počas prvého roka tight endom, no potom sa presunul do OL, kde odohral 1 zápas na LT a zvyšných 11 na RT. V ďalšom roku Brian pokračoval vo svojom napredovaní a nastúpil do všetkých 13 zápasov na RT a vyslúžil si účasť v second-teame All-ACC od ligových trénerov. Zranenia v OL ho prinútili presunúť sa na post ľavého tackla, kde štartoval vo všetkých 12 zápasoch a vyslúžil si účasť vo first-teame all-conference. Tréner ho dokonca využíval aj v útoku, kde skóroval 2 TDs. O´Neill má dobrú výšku a je skvelým atlétom, avšak jeho nekonzistentné výkony počas Senior Bowli budú ešte zamestnávať mozgy tímových skautov nejeden piatok. O´Neill ja klasickým príkladom hráča, ktorý sa najlepšie cíti pri zónových blokovacích schémach a niektoré tímy by ho radi privítali na poste guarda. Určite ešte musí nabrať na sile, ak chce nastupovať v NFL ako tackle.

PROJEKTOVANÝ VÝBER: 2. – 3. kolo 


Pozíciou ofenzívneho tackla by som ukončil pozície v ofenzíve, keďže centra, quarterbacka a runnig backa tak skoro brať nebudeme a na rad prídu možno až okolo 6. – 7. kola, respektíve ako nedraftovaní nováčikovia. Ďalší článok o prospektoch bude už na druhej strane lopty. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Postrehy z Training Campu - 5. deň  |