Jennings: „McCarthyho playcalling je dlhoročný problém“

Legendárny wide receiver a súčasť tímu Rodgersa, ale aj Favra v rozhovore s Richom Eisenom povedal, že McCarthy hráčom nepomáha.

Defenzíva a ofenzíva hrajú úplne odlišne. Secondary urobila obrovský krok dopredu, Pettine ju vedie parádne. Na druhej strane, ofenzíva vedená Rodgersom je na plač. Aaron nehrá tak ako vie, no pomohol mu niekto k tomu, aby to na ihrisku bolo jednoduchšie? Nie. Toto spadá na plecia ofenzívneho koordinátora, play-callera a hlavného trénera. Na tlačovke po zápase bolo vidno, že Aaron je frustrovaný. Na viaceré otázky ohľadom zaujímavej hry Patriots odpovedal nepriamo, škeril sa. Kto vie aspoň troška čítať ľudí, isto mu doplo, že Aaron si vtedy predstavil, aké super by bolo predvádzať trick-plays aj v Green Bay.

Nápaditosť chýbala vo viacerých fázach zápasu. Posledná ofenzívna hra bola ukážková. Traja WRs išli podľa plánu, ktorý sa dá preložiť: Buď porazíš svojho protivníka alebo nebudeš voľný. Chýbalo tomu čosi nové, zmena, ktorá by oklamala druhú stranu. To sme pod McCarthym nevideli dlho resp. možno nikdy.

Ešte po zápase s LA Rams si do svojho štúdia zavolal Rich Eisen na rozhovor našu legendárnu #85. Jennings hral pod McCarthym a bol top cieľom Rodgersa. Na podobný rozhovor ťažko zoženiete niekoho kompetentnejšieho, azda už len Jordyho Nelsona.

„Na plecia mu môžete naložiť všetko. Ľudia v tíme a aj fanúšikovia boli zvyknutí na to, že Aaron to nejako uhrá. Najlepším priateľom nášho quarterbacka, okrem ľavého tackla, je running back. Dokáže znížiť tlak a tým pádom Aaron nemusí hádzať vkuse. Celú svoju kariéru to hral takto,“ povedal Jennings.

Na otázku, či Rodgersovi vyhovuje to, že stále hádže Jennings odpovedal zaujímavo:

„Myslím si, že Aaron je v tej fáze, kedy running backa potrebuje a je rád, že môže niekomu predať kúsok svojej zodpovednosti. Áno, na začiatku kariéry chcel mať loptu, chcel s ňou hrať stále. Myslím, že všetci si na to zvykli, pretože mal úspech. Teraz ide nadol, odišiel Jordy a zrazu zistil, že nemá behovú hru.“

Ďalej poznamenal, že na Aaronovi v posledných rokoch stála aj behová hra. Spomenul jeho hru v kapse a mimo nej, prácu nôh a nachytávanie obrany. Jenningsovi sa páči Aaron Jones. Rád sa pozerá na jeho výbušnosť a rýchlosť. Myslí si, že Jones je rozdielovým hráčom, len mu treba dať do rúk loptu.

Legendárny wide receiver Packers sa vyjadril aj na adresu Ty Montgomeryho a jeho fatálnej chyby. Podľa neho to nebolo dobré rozhodnutie.

„Rozumiem však, že hráč, ktorý nedostáva príležitosti, nie je často v hre a zrazu dostane loptu, chce urobiť play. Videli sme to s Odellom Beckhamom tento rok. Išiel na punt returny, pretože od Manninga nedostával loptu. Hráči chcú hrať, chcú tvoriť. Na druhej strane treba myslieť aj na to, že na trávniku sú spoluhráči, stoja za vami fanúšikovia. Ak to nevyjde, nie je to len o vás.“

Osobne ma rozhovor každou Jenningsovou výpoveďou prekvapoval viac a viac. Greg sa počas svojej kariéry v Packers od McCarthyho nedočkal kreativity.

„Na jeho playcalling som útočil už pred rokmi. Je problémový. Hrali sme frustrovaní. Nepriniesol žiadnu kreativitu. Keď máte Adamsa, musíte hrať hry, ktoré sú im ušité na mieru. Ofenzíva musí byť menej čitateľná a hráči viac voľní. Súperova defenzíva musí byť v rozpakoch z toho, čo sa bude hrať. Zaujímavejšie je to aj pre mňa ako hráča. McCarthy hráčom nepomohol, hru im neuľahčil. Vždy mal Aarona, ktorý ho zakryl, no zároveň prišiel o najlepšie roky kariéry.“

„Boli sme piati – ja, Donald Driver, Jordy Nelson, James Jones a Randall Cobb. Päť ľudí, ktorí vedeli urobiť veľké veci. Mal som veľa pozornosti. Všetci sme mali talent, takže to bolo jednoduchšie. Keď však v tíme je veľký talent, prečo mu to nedáme?“ zamyslel sa Jennings.

Greg položil sebe a Richovi Eisenovi otázku: Kedy vyzerá ofenzíva Packers najlepšie?

„Keď sú dve minúty do konca,“ odpovedal Eisen a Jennings súhlasom buchol do sedačky.

„Vieš, kto vtedy vedie ofenzívu? Číslo 12. Vždy to dostane do úplneho levelu. Sám si calluje plays, vymýšľa zaujímavé routy pre receiverov. Nemáme žiaden time-out, čiže na trénera nie je čas. 

Prečo potom nedostane príležitosť Aaron príležitosť počas celého zápasu? Eisenovi Greg odpovedal jednoducho, pre mňa kúsok očakávane:

„Mike to nespraví. Brett Favre bol divoké zviera. Favre dostal call do uší, my sme to počuli, no on začal mávať rukami, že trénera nepočuje. On si išiel po svojom.“

McCarthy je dobrý tréner, má svoje kvality. Vie čo robí, no chce po hráčoch, aby to robili len tak ako sa to páči jemu. Každý tréner to chce, ale väčšina povolí uzdu a nechá hráčom priestor.

„Počúvame, že Aaron nemá okolo seba dostatok talentu, nemá podporu a podobne. Je to najtalentovanejší rozohrávač v histórii futbalu. Keď sa mu nepodarí prekonať to, čo mal, frustrácia sa hromadí stále rýchlejšie. Vždy, keď bol Aaron zdraví, Packers patrili medzi top tímy.“

Eisen sa na záver spýtal Jenningsa tvrdú otázku: Keby bol HC Aarona Rodgersa Bill Bellichick, koľko prsteňov by mal?

„Uf. Minimálne rovnako ako Brady, ak nie omnoho viac. To je jednoznačné. Nie je to o nerešpektovaní Bradyho, ale Rodgersov talent je neskutočný. Väčšina QB sa naňho pozerá s tým, že chcú dosiahnuť jeho úroveň aspoň na chvíľu.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  |