Kto je Brian Gutekunst?

Brian Gutekunst začína svoju druhú sezónu v pozícii generálneho manažéra Green Bay Packers.

Pamätáte si na to, keď sme hútali, že kto nastúpi do funkcie po Tedovi Thompsonovi? V prvom momente som bol skeptický, Gute ma však začal presviedčať o jeho schopnostiach od začiatku. Tím má vo svojich rukách druhým rokom a už si ho pretvoril podľa svojej predstavy. Dva drafty dopadli fajn, zbieral picky a nebál sa byť agresívny. Dokonca sme nejakých hráčov podpísali aj vo Free Agency! 

Brian Gutekunst sa narodil 19. júla 1973 v Raleighu, v Južnej Karolíne. Futbal mal v rodine, keďže jeho otec viedol ako tréner Minnesotu Golden Gophers v NCAA. Brian navštevoval University of Wisconsin-La Crosse. Hrával futbal, no zranil si rameno. Práve toto zranenie začalo jeho manažérsku púť, pretože bol nútený ukončiť aktívnu kariéru. V univerzitnom tíme pokračoval na pozícii asistenta trénera vrátane majstrovskej sezóny 1995. S manželkou Jen majú štyri deti.

Gutekunst pôsobil v Packers ešte pred jeho povýšením do pozície GM. 13 sezón pracoval pre klub ako college skaut, od roku 2012 bol dokonca riaditeľom college skautingu. V klube je od roku 1999. Packers má teda hlboko v srdci a mieni sa zapísať do histórie Green & Gold ako úspešný manažér.

Svoje prvé skúsenosti s NFL čerpal v New Orleans Saintsuž v roku 1995, kde bol členom trénerského tímu O-line. V roku 1997 bol prvý raz v spojení s Packers ako skaut. Prvú zmluvu dostal v organizácii Kansas City Chiefs ako scouting assistant. Po jednom roku sa vrátil do Packers.

Pred vymenovaním do pozície GM bol riaditeľom hráčskych operácií a mal veľmi blízko ku Thompsonovi. S ním zdieľal viaceré manažérske aktivity a pri jeho zdravotnom stave bol favoritom na post nového GM. 

Brian Gutekunst je 10. generálnym manažérom v histórii Packers. Po tom čo sa dostal do funkcie nestácal čas a hneď začal budovať tím. Jeho cieľom je spraviť z Packers majstrovský tím. Do tímu priviedol Pro Bowl voľných hráčov TE Jimmyho Grahama, DL Muhammada Wilkersona a CB Tramona Williamsa. Prví dvaja menovaní príliš neoslnili. Grahamova prvá sezóna bola ďaleko za očakávaniami, Wilkerson bol platným členom defenzívnej lajny, no zranil sa do konca sezóny, čo bola obrovská škoda. Williams svoje zahral a jeho rola spočíva halvne v edukácii nováčikov na pozícii DB. Prišiel aj trejd s Browns. Randall putoval do Clevelandu, odkiaľ prišiel mladý QB Deshone Kizer a výmena výberov vo štvrtom a piatom kole.

V drafte 2018 mali Packers 12 výberov. Gute bol agresívny naďalej, trejdoval zo 14. miesta smerom nadol so Saints. Jeho prvým výberom vôbec sa stal CB Jaire Alexander, ktorí sa stal miláčikom fanúšikov Packers. Gutemu sa podarilo v prvých dvoch draftoch posilniť obranu a v neskorších výberoch doplnil wide receivrov či O-line. Zbavil sa všetkých pickov Teda Thompsona a prestaval tím podľa svojho gusta. Všetko to má jediný cieľ – čo najskôr vyhrať Super Bowl.

Náš generálny manažér v skratke:

1. Pochádza z futbalovej rodiny.

2. Je rodinne založený typ človeka.

3. Má rád Wisconsin!

4. Má bohaté skúsenosti.

5. Má čuch na hráčov.

6. V kariére sa vyšplhal na absolútny manažérsky vrchol

7. Na pozíciu GM ho nechceli len Packers. Na pohovore mal byť v Buffale a San Franciscu. Už bol takmer GM Houstonu Texans, Brian však miluje Green Bay a rozhodol sa ostať.

8. Je víťazný typ. Nič okrem Super Bowlu ho neuspokojí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Spoznali sme mená nového special team koordinátora a trénera wide receiverov!  |