Ktorí hráči bez mena by mohli zažiariť?

Training camp je v plnom prúde. Bart vám prináša aktuálne spravodajstvo ešte poriadne horúce. Často v textoch vidíte neznáme mená, ktoré Bart chváli za super výkony. Dovolil som si ich troška predstaviť. Práve ich budeme možno v sezóne potrebovať vo veľkej miere.

Jake Kumerow je azda najskloňovanejšie meno posledných dňov. Fanúšikovia ho začali predstavovať ako nového Jeffa Janisa, tréneri sú celkom ohúrení. Jeho futbalová cesta má pevné základy. Jeho otec Eric bol vybraný v prvom kole draftu v roku 1988 Miami Dolphins. Jake pozná Wisconsi veľmi dobre, keďže hral na college Wisconsin-Whitewater. Najprv hral za University of Illinois, no bol premiestnený do najnižšej divízie, kde tímu značnou mierou pomohol získať dva tituly. Za tri sezóny si pripísal 158 receptions pre 2648 yardov a 36 TD!!! 

Nedostal pozvánku na NFL Scouting Combine, no na sympatického dlhovlasého receivra sa usmialo šťastie. University of Wisconsin si ho zavolala na svoj Pro Day, kde neskutočne zažiaril a upútal na seba nemalú pozornosť. S výškou 193cm zabehol 40-yard dash za 4,54s 

Do kolotoča NFL sa 26-ročný WR dostal už v roku 2015, kedy ho podpísali ako nedraftovaného voľného hráča Cincinnati Bengals. Prepustili ho 22. septembra kvôli zraneniu. V sezóne predtým bol na IR listine, pretože si v tréningu poranil členok. Približne o mesiac neskôr sa upísal New England Patriots, kde si ho nechali do 9. novembra a prepustili ho.

Tím z Lambeau Fieldu si k nemu našiel cestu a 26. decembra ho podpísal do practice squadu. Packers mu dali krásny darček, ktorý, zdá sa, môže mať pokračovanie v NFL. Po novom roku podpísal future contract. 

Zaujímavosťou je, že Jake je bratranec Bosa brothers. Joey hrá za LA Chargers, Nick je s veľkou pravdepodobnosťou jednotkou draftu 2019.

Ahmad Thomas je môj obľúbenec len z toho dôvodu, že má číslo 56, ktoré je moje od narodenia 😀 Dosť bolo zbytočností, poďme k faktom. 23-ročný produkt oklahomskej univerzity vstúpil do NFL vďaka Oaklandu, ktorý ho podpísal 5. mája 2017 ako nedraftovaného voľného hráča. Jeho niekdajšou pozíciu bol safety, teraz je linebacker.

Medzi jeho silné stránky patrí to, že na univerzite bol lídrom tímu a nebojí sa na seba vziať zodpovednosť. Taktiež sa hodí do modelu obrany, ktorý skladá Pettine. Takisto je použiteľný aj proti TE, keďže vie čítať hru a je celkom silný. Na druhej strane mu troška chýba rýchlosť, no to sa o ňom hovorilo hlavne pri safety, teraz by to mohlo byť o čosi znesiteľnejšie. Počas jeho pôsobenia v Oklahome nepredviedol žiaden big play, navyše neurobil ani fumble.

Veľkou výhodou je, že má veľké skúsenosti s prácou v špeciálnych tímoch, čiže vďaka Ahmadovi môžeme zahladiť aj viac dier. 

Greer Martini počas svojho pôsobenia v Notre Dame hral pozíciu drop linebackera alebo bol viac vnútri. Záležalo na to, čo obrana hrala. Z osobnostnej stránky je lídrom, ale je introvert, čo je celkom zaujímavý. Počas svojho pôsobenia bol vzorom pre mladších hráčov v prístupe k tréningu a ostatným veciam. Vždy bol najlepšie oblečeným hráčom z tímu. 

Podľa odborníkov je celkom komplexným hráčom, no ešte nevyužil celý svoj potenciál ani zďaleka. Bol používaný aj v coverage, no tam zlyhával. Pravdepodobne to bolo kvôli tomu, že jednoducho nestíhal rýchlejším hráčom. Aj napriek tomu je dobrým atlétom a použiteľný v behovej hre.

Šráma z ndfootball.cz: „Greer Martini je skúsený LB. Už vo svojej nováčikovskej sezóne ukázal potenciál a za 4 roky toho odohral veľa. Je big body LB, ktorý robí správne rozhodnutia. Veľmi sa vydrel. Verím, že raz môže byť váš starter.“ 

Emanuel Byrd je 23-ročný nedraftovaný TE. Nespĺňa ideálne miery pre túto pozíciu, no výkony podáva výborné. Mnoho lepšie stavaných hráčov na jeho pozícii nedokáže blokovať a odvádzať tzv. špinavú prácu. Byrd je v tomto výborný. V mini-campe zachytil počas jedného tréningu 3 TDs a upútal pozornosť.

Jeho college je Marshall, kde odohral dva ročníky. 188cm vysoký a 109kg vážiaci hráč zaznamenal 4 TDs v 21 zápasoch. Veľkou zaujímavosťou je, že v roku 2013 a 2014 hral QB za Georgia Military College, následne sa presťahoval do Marshall, kde sa aj pretransformoval na TE.

Vlani si aj vyskúšal NFL. V poslednom weeku proti Lions si pripísal 2 zachytené prihrávky pre 31 yardov. Na tejto pozícii máme síce Grahama a Lewisa, no patria medzi veteránov. Je potrebné si vychovať vlastných spoľahlivých hráčov a Byrd by jedným z nich mohol byť.

Reggie Gilbert (OLB) do šestnástich rokov delil pozornosť na atletickú dráhu a ihrisko. Na strednej hral ako v ofenzíve, tak aj v defenzíve. Naďalej sa zdokonaľoval v rýchlosti a takisto naberal slušné parametre. Výšku strávil v Arizone, no nie na 

Počas tohtoročného draftu sa nechal počuť, že mal vypnutú televíziu a tvrdo sa učil playbook nového defenzívneho koordinátora Mika Pettina. Už vlani si skúsil dva zápasy, v ktorých pozbieral 2 tackles a 1 sack. Packers p

otrebujú, aby sa dostal na vyššiu úroveň a zapadol do zostavy. 

Tim Boyle sa chce pobiť o miesto v tíme. Ja mu držím palce. Hundley by sa mal pakovať z Green Bay na stovky kilometrov. Brian Gutenkunst ho nepodpísal kvôli jeho štatistikám (14 TD a 26 INT počas troch sezón v Connecticute a jednej v Eastern Kentucky). Nováčik vie dostať loptu do úzkych miest s dobrou presnosťou. Podpísal ho aj kvôli tomu, že od draftovania Rodgerda Packers nemali v tíme prvoročáka s podobnou schopnosťou.

Tréner QB začal pracovať na tom, aby Tim dokázal hádzať slušné a presné lopty vo väčšom množstve prípadov. Uvidíme, čo nám ukáže počas preseason zápasov. Som veľmi zvedavý na jeho výkony. 

Chris Odom je 23-ročný defensive end, ktorý vyšiel z college Arkansas State. Strednú školu strávil po boku jednotky draftu 2017 Mylesa Garretta. Jeho otec Cliff odohral v NFL 13 sezón po tom, čo si ho v drafte vybrali Browns, no hral aj za Colts a Dolphins.

Počas svojich prvých troch rokov na college nedokázal pretaviť svoj potenciál, jeho výknom stále čosi chýbalo. Vystriedal rôzne pozície v defenzívnej lajne, no neprinieslo to úspech. V špeciálnych tímoch sa našiel ako hráč so zmyslom blokovať kopy. S piatimi blokmi skončil druhý v histórii školy. Jeho prelomová sezóna prišla, keď bol senior. Presunul sa na pozíciu DE nastálo a zaznamenal 12.5 sacku a 17.5 tacklu. Bol vymenovaný do prvého tímu All-Sun Belt.

Vie používať ruky pri uvoľnovaní sa z tacklov súpera. Je použiteľný aj v behovej obrane. Ako som už spomínal, číha na blokovanie passov alebo kickov. Má celkovo šikovné ruky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

platy  |  Postrehy z "rookie minicampu"!  |