Postrehy z Training Campu 2018 – 6. deň

Aaron Rodgers opäť raz kúzlil!

Hneď na úvod mám pre vás dobrú správu. DT Mike Daniels už bol späť v tréningovom procese. Avšak RB Aaron Jones (hamstring) a S Kentrell Brice (členok) boli stále len na side line, avšak je to dobré znamenie, že sú aspoň prítomní na hracej ploche. Daniels sa pre novinárov vyjadril, že ak by sa jednalo o riadnu sezónu, tak by hral. Avšak tréneri sa rozhodli, že ho na pár dní pošetria z prevenčných dôvodov. 

Aaron Rodgers počas doterajšieho priebehu training campu hodil už 7 interceptions. Avšak počas šiesteho dňa campu nám predviedol, prečo je najlepším QB v NFL. Počas 2-minute drillu v druhej polovici tréningu, útok vedený Aaronom čelil situácií 4th&10 a Rodgers hodil neuveriteľný pass na Geronima Allisona, avšak ešte pred samotným hodom nachytal Vinca Biegela v offside. Následne roloval do svojej ľavej strany a hodil 26 yardový touchdownový ´no look´ pass na druhú stranu ihriska do pravého rohu end zone na Allisona, ktorého pokrýval Alexander. Jaire sa vyjadril, že vôbec nerozumie tomu čo sa počas tejto hry udialo. Ale zároveň povedal, že je rád, že sa niečo takéto udialo počas tréningov, lebo v reálnych zápasoch už na to bude pripravený. Tento hod môžme s kľudným svedomím označiť za najlepší v histórií training campu Green Bay Packers!

QB DeShone Kizer odohral celkom slušný tréning. Predviedol dva naozaj pekné passy na Moora a Kendricksa. Druhý perfektne umiestnil medzi cornera a safetyho. Potom krásnou dlhou loptou našiel aj WR Yanceyho.

WR Davante Adams ostáva konzistentný počas každého jedného tréningu a jasne vyčnieva nad všetkými. Má za sebou ďalší produktívny tréning a vyzerá to tak, že je pripravený svoju hru posunúť na nový level. Ak Adams ostane zdravý, tak sa môžme tešiť na perfektné výkony. 

Tréner McCarthy vyzerá tak, že ho náš nový TE Marcedes Lewis naozaj zaujal. Povedal, že schopnosti ktorými disponuje ako napr. blocking sme tu už dlho nemali. Páči sa mu na ňom jeho profesionalizmus a skúsenosti.

WR Adonis Jennings si pripísal pekný catch na pravej side line, kedy zachytil „šípku“ od Aarona Rodgersa a podarilo sa mu v osobnom súboji poraziť Alexander. Celkom slušný výkon na chlapca, ktorý je u nás pár týždňov. WR Jake Kumerow dostal k dispozícií niekoľko plays s 1. útokom. Konečne sme sa dočkali slušného výkonu aj od EQ St. Browna, ktorý nám predviedol niekoľko pekne zabehnutých routes. 

Jason Spriggs bol v prvom útoku ako starter na pozícií RT a v 2-minute drille sa mu podarilo zastaviť Claya Matthewsa a aj Reggieho Gilberta. Potom Spriggsa na pozícií RT vystriedal Kyle Murphy. 

Počas tohto tréningu naša secondary vyzerala trošku inak. Kevin King a Jaire Alxander boli na outside, zatiaľ čo Josh Jackson na slote. Jermaine Whitehead bol v dime formácií a Josh Jones s Dixom boli starting safeties. 

CB Tramon Williams nám opäť ukázal, že ho určite ešte nemôžme hádzať do starého železa. Predviedol nám skvelú coverage na najrýchlejšom hráčovi nášho tímu – Trevorovi Davisovi a prihrávku sa mu podarilo zablokovať. Takisto aj Lenzy Pipkins pekne zrazil pass na crossing route a takmer zachytil interception od Tima Boyla. 

DB Quinten Rollins strávil počas tohto tréningu určitý čas na slote a dokázal na Rodgersa vytvoriť aj nejaký ten tlak, keď sa mu darilo dostať Aarona pod tlak najmä z blitzov. Takisto sa objavil aj na pozícií LB v dime formácií. Avšak ani raz nestál na outside, teda na pozícií, kde ho mal postaveného starý defenzívny koordinátor Dom Capers. Tréneri takisto skúšali Kendalla Donnersona na pozícií ILB, kde môže naplno využiť svoju skvelú rýchlosť. 

Obrana v driloch na vytváranie tlaku nad útokom dominovala. Pettine dokáže vynikajúco vymýšľať rôzne blitzové situácie a Rodgers sa pod tlakom dopustil hneď niekoľkých nepresností. Ako napríklad keď hodil loptu 10 yardov krátku na Grahama. 

Kicker Mason Crosby neodohral príliš dobrý tréning, keď premenil len 5/8 FGs. Crosby bránku netrafil z 39, 47 & 49 yardov. Avšak z 52ky už bol úspešný. 

Punter JK Scott puntoval počas tohto tréningu 8x. Tu sú jeho čísla: 61y-4.67s, 50y-4.81s, 55y-4,75s, 53y-4.22s, 48y-4.57s, 48y-4.25s, 59y-4.94s a 48y-4.25s. Musím povedať, že Scott kope fenomenálne. 

Ted Thompson už síce nie je generálnym manažérom, avšak jeho úloha v personálnom oddelení Packers je stále významná, keď je seniorským poradcom pri futbalových operáciách. Čo je takisto dôvod, prečo sa počas Training Campu ukazuje na ihrisku po boku Gutekunsta. Avšak teraz nás zaujala jedna vec. Ako sa mu len podarilo poraniť si ruku? Ale som si istý, že do začiatku prvého zápasu preseason bude ready. Žiadny strach!

Určite si ešte všetci veľmi dobre pamätáte, ako počas weeku 6 Anthony Barr zlomil kľúčnu kosť Aaronovi Rodgersovi tým, že ho dohral na zemi a padol na neho plnou váhou tela. NFL rozhodca Alex Kemp na tlačovej konferencií potvrdil, že Barrovi hit na Rodgersa bol hlavným iniciátorom pre zmenu pravidiel. Od novej sezóny tak bude ilegálne dopadnúť na QB celou váhou tela. Ako to bude vyzerať v praxi? Uvidíme. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

VYSVETLIVKY  |