LaFleur: Musíme sa z toho poučiť

Všetko je pre Matta LaFleura nové. Každý nový krok. Jeho prvý tréning. Prvý zápas. Prvý road trip. Prvá výhra a prehra.

V lige je už desať rokov. Strávil ich učením sa. Teraz prvý raz robí. Keď sa LaFleur rozhodol, že s tímom poletí na západ o deň skôr, išlo vôbec o jeho prvé výlet krížom cez krajinu. Bolo to niečo, čo McCarthy absolvoval mnohokrát.

To, ako Packers prehrali druhý raz v sezóne s Los Angeles Chargers pomerom 11.26, dodáva prvej Lafleurovej sezóne ďalší rozmer.

Jeho tím prehral v každom smere. Favorit zlyhal na oboch stranách lopty a aj v special tíme. A to mal obrovskú podporu v hľadisku, keď Packers fans vytvorili priam domáce prostredie. To, akým štýlom prišli o 4-zápasovú víťaznú sériu bolo šokujúce. Bola to jasná prehra. Totálna facka.

Možnože by skúsenejší tréner vedel prečítať situáciu a nestalo by sa to. To, že Packers boli tímom so sebavedomím a parádnou bilanciou 7-1. To, že štyri razy v rade vyhrali bez Davanteho Adamsa. To, že sa ich top receiver vracia.

A najhlavnejšie je to, že sa z Green Bay presunuli do centra downtownu Los Angeles. To, aby dostalo extra deň a mohli nasať atmosféru južnej Kalifornie.

„Myslím, že keď predvediete taký výkon, prvá vec, ktorá príde na rozum je, že ako sme sa do toho dostali? Rozoberali sme to celý týždeň, že sa na ten zápas musíme zamerať. Keď ste 7-1 a hráte proti tímu 3-5 tak mi to je jedno, stále to je dobrý futbalový tím. Toto som chalanom povedal,“ hovoril LaFleur.

„Nemyslím si, že som pri príprave odviedol dostatočnú prácu na to, aby som chalanov pripravil na tím, proti ktorému hrali,“ bral vinu na seba.

Chargers boli vlani suverénnym tímom, ktorý zakončil základnú časť s bilanciou 12-4. Tento rok prehrali vo všetkých piatich zápasoch o jedno skórovanie. Dve prehry prišli po turnoveri v posledných 90 sekundách zápasu. V tej dobe mali na dosah vyrovnanie.

Preto LaFleur zaostril pozornosť na to, čo jednoznačne v nedeľu chýbalo.

Po zápase Aaron Rodgers povedal, že je dôležité pre každého, aby prehodnotil ako využil extra deň v Kalifornii. Nedostatočná príprava, prehnané sebavedomie hraničiace s istotou. To je hlavný dôvod nielen útoku.

„Bol to pre nás budíček,“ rozhovoril sa OLB Za’Darius Smith: „Boli sme 7-1. Ja som sa tak necítil, ale niektorí si pripadali v tom momente pohodlne. Prehra nás privádza späť na zem a ukazuje, že musíme na sebe robiť svedomito každý deň.“

LaFleur povedal, že nikto v piatok a sobotu neporušil „večierku“ a zákaz vychádzok. Nehovoril, aký bol stanovený čas, nehovoril ani o tom, čo hráčom povolil robiť. To však nehovorí o tom, že by LaFleur bol ticho.

Povedal, že obrana musí prísť na svoj veľký tohtoročný nedostatok so zapĺňaním medzier. To isté platí aj o tzv. explosive plays, ktoré sa púšťajú. Povedal, že MVS musí byť v lepších miestach, aby bol produktívny. LaFleur zobral na seba to, že útok nevedel nájsť svoj rytmus.

„Niet pochýb. Nebol som s game planom príliš trpezlivý,“ pripustil rekordman histórie Packers, čo sa týka úvodnej bilancie nového HC.

Nie je jasné, či LaFleur dokáže vylepšiť tieto veci pri ďalšej ceste na západ. Tá nepríde až o rok, ale už za tri týždne! Packers čakajú k dnešnému dňu (pred TNF) ešte stále neporazení 49ers.

LaFleur povedal, že so svojim tímom zhodnotí celú situáciu a dajú veci dokopy, aby to bolo dobré.

„Myslím, že kedykoľvek po takomto zápase sa musíte pozrieť na to, čo všetko sa robilo. Myslím, že všetci z nás – tréneri a hráči – sa musíme pozrieť do svojho vnútra a uistiť sa, že robíme správne veci a že sa dokážeme poučiť z toho, čo bolo. Tým pádom sa niečo takéto znova nestane. Pretože máme ďalší trip o dva týždne, chcem si byť istý, že robíme a plánujeme správne veci po mentálnej aj fyzickej stránke k tomu, aby sme boli na zápas pripravení stopercentne.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

V tíme máme aj nového defenzívneho lajnmena!  |  Máme nového trénera OL & linebackerov!  |  ADMINI  |