PREVIEW: WEEK #5 – Green Bay Packers vs Dallas Cowboys

Bude Rodgers pokračovať v dominancii na AT&T Stadium?

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Dallas Cowboys

Kedy?  06/09/2019 o 22:25

Kde? AT&T Stadium, Texas

Vzájomná historická bilancia: 36 zápasov (8 v postseason): 19 výhier, 17 prehier, 0 remíz

Kde sa dá zápas pozerať? 

Sport2, Gamepass

  1. https://www.reddit.com/r/nflstreams/
  2. http://www.nflstreaming.net/live-stream/green-bay-packers-live-stream-football-game/ 

Kurzy: 

Tipsport:výhra domácich: 1.60 ,remíza: 13.00 , výhra hostí: 2.76

Fortuna: výhra domácich: 1.58 ,remíza: 13.00 ,výhra hostí: 2.65

Niké: výhra domácich: 1.62 remíza: 14.61 , výhra hostí: 2.61


POSLEDNÝ VZÁJOMNÝ ZÁPAS


ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

Na strane Green Bay Packers do zápasu so 100% istotou nezasiahne WR Davante Adams. Čo je pomerne zlá správa vzhľadom na naše problémy v red zone. RT Bryan Bulaga je otázny po tom, čo v druhej štvrtine zápasu proti Eagles utrpel zranenie ramena. Mimo je aj RB Jamaal Williams. Na defenzívnej strane lopty je ILB Oren Burks vedený ako otázny a vyzerá to tak, že by mohol byť pripravený na svoj come back po zranení hrudníku ešte z preseason. CB Kevin King má problémy s trieslami a pôvodne bola jeho účasť vysoko nepravdepodobné. Avšak deň pred zápasom Packers jeho účasť pozmenili na otáznu. Čo nám dáva aspoň trošku nádeje. Out je však ďalší cornerback CB Tony Brown (hamstring). Ak by Kings s Brownom nemohli hrať, tak je to podľa mňa väčšia strata než WR Davante Adams. Otázny je ešte OLB Kylera Fackrell (rameno). 

Dallas Cowboys sa budú musieť zaobísť bez svojho hviezdneho ľavého tackla Tyrona Smitha. Ešte sa oplatí spomenúť WR Michaela Gallupa, ktorý je síce vedený ako otázny, no myslím si, že hrať bude. Ak by nehral, tak náš defenzívny backfield by mal o niečo jednoduchšiu robotu. 


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

PRVÁ PREHRA – Dallas minulý týždeň utrpel svoju prvú prehru v sezóne a je to niečo, na čo ich útok vedený Kellenom Moorom nebol zvyknutý. Dallas rozdrvil 27., 31. a 32. obranu v DVOA. 28. obrana Saints však už bola nad ich sily. Obrana Packers je aktuálne v tejto štatistike tretia. Saints boli 29. v behovej obrane podľa DVOA a absolútne zrušili behovú hru Cowboys. Zeke mal 18 behov pre 35 yardov a 1 TD. Bez kvalitnej behovej hry bol stratený aj Prescott, ktorý skompletoval 22 zo svojich 33 passových pokusov pre 223 yardov a jednu interception. Obrana Cowboys hrala opäť skvele, darilo sa jej držať útok vedený Bridgewaterom mimo vlastnej end zone a celkovo im povolili len 266 ofenzívnych yardov. 

VŠADE DOBRE, DOMA NAJLEPŠIE – QB Dak Prescott sa doma cíti extrémne pohodlne a počas svojej kariéry je na AT&T Stadium 19-7 s ratingom 100.4. Zeke Elliot a ich ofenzívna lajna odohrali slabučký zápas a tak teraz budú namotivovaní a budú sa chcieť dostať tam, kde boli pred zápasom so Saints. Čo je pre slabú behovú obranu Packers pomerne zlé zistenie a Zeke Elliott je momentálne tým posledným RB, ktorého chce obrana Packers vidieť.

ÚTOK COWBOYS – Cowboys v sezóne 2019 majú mladý a inovatívny útok, ktorý sa im rozbehol po povýšení trénera quarterbackov Kellena Moora na ofenzívneho koordinátora. Moore je 31 ročný ofenzívny mysliteľ, ktorý vylepšil schémy o viacej motionu a niekoľko formácii, ktoré môžte vidieť naprieč ligou a taktiež sa uistil, že play-action bude fungovať ako švajčiarske hodinky. Jeho útok má po prvých 4 zápasoch sezóny priemer 32 skórovaných bodov, no proti Saints sa ich útok zadrhol a odohrali svoj najhorší zápas, čo sa týka útoku. Skórovali len 10 bodov a po zemi získali chabých 45 yardov. Zo začiatku sezóny sa Moore postaral o to, aby im fungovala play-action, čo bol základ ich útoku. No v zápase proti Saints ich play-action rate bola počas tejto sezóny najnižšia a naopak na run rate počas prvých downoch bol v tejto sezóne doposiaľ tým najvyšším. Fanúšikovia Cowboys sa obávajú, že za to môže HC Jason Garrett, ktorý sa začal rýpať v krásnom útoku Dallasu Cowboys. Keď Cowboys v tomto zápase využívali play-action, tak Prescott hral stále dobre a skompletoval 6/7 prihrávok pre 65 yardov. No moje slová o tom, že Cowboys masívne ustúpili od play action potvrdzujú nasledujúce čísla. Z 39% sa vo weeku 4 prepadli na 20%. To je takmer o polovicu menej!

OBRANA COWBOYS – Obrana v základe hráva 4-3 a je koordinovaná Rodom Marinellim, ktorý je jeden z tých lepších trénerov defenzívnej lajny vo futbale. Avšak defenzívny play-calling počas zápasov má na starosti Kris Richard. Richard sa najviac spojuje s titulom passing game koordinátor, čo je ešte z dôb jeho pôsobenia v upršanom Seattle. 

3rd&1 – Útok Cowboys a scoring defense sú na treťom mieste v lige. Behový útok je 5. najlepší v NFL a ich obrana doposiaľ pustila len 5 TDs. Zaujímavým číslom je najmä počet yardov, ktoré dokázali Cowboys nabehať počas štyroch 3rd&1 plays – 62 yardov. Obrana Cowboys je 7. v NFL, 3. najlepšie skórujúca obrana v lige a 12. behová obrana v lige. Cowboys disponujú so skvelo tacklujúcimi a atletickými LBs, takže nášho RB Aarona Jonesa nečaká nič ľahké. Obzvlášť keď v tejto sezóne na prvých downoch má priemer 2,9 yardov na jeden beh. Ak chceme v tomto zápase pomýšľať nad úspechom, tak toto číslo musí byť vyššie. Pre porovnanie… v roku 2018 mal na prvých downoch priemer 5.8 yardov a v roku 2017 5.7 yardov.

WITTEN JE SPÄŤ – Minulú sezónu Jason Witten strávil za mikrofónom, no pred touto sezónou ohlásil comeback a 37 ročná legenda na poste tight enda opäť raz oblieka dres Dallasu Cowboys. Počas 4 zápasov na Wittena v každom zápase leteli 4 lopty. Zachytil ich 14 pre 144 yardov a 2 TDs. 

AT&T STADIUM – No tak na tomto štadióne Packers ešte nikdy neprehrali.


ZEKE ELLIOTT

Packers mali počas posledných troch zápasov obrovský problém kontrolovať line of scrimmage a v obrane behu sme klesli na dno ligy. Povolili sme 5.04 yardov na jeden beh a žiadny iný tím v lige počas posledných troch weekov nepustil viacej yardov po zemi než Packers (529). V prospech nehrá ani fakt, že na ihrisku bude Zeke Elliott, ktorý proti Packers odohral 3 zápasy a v každom prekonal hranicu 100 nabehaných yardov. Celkovo mal proti Packers 79 behov pre 398 yardov a priemer na jeden beh 5.04 yardov, ktorý je zhodný s tým, ktorý Packers pustili v tejto sezóne. 

Minulý week Cowboys narazili na stenu menom New Orleans a ich hviezdny running back Zeke Elliott mal priemer len 1,9 yardov na jeden beh (18 behov) a Cowboys tak prehrali 10-12. Zeke si pripísal len slabých 35 yardov, čo je jeho tretie najnižšie číslo počas kariéry a vôbec najnižšie číslo s takýmto počtom behov. Keď running back Dallasu Cowboys Zeke Elliott v zápase nabehal pod 75 yardov, tak QB Dak Prescott vyhral len 1 zápas a 8 ich prehral. Takže čo je prioritou číslo jeden je viac než jasné.


JAIRE vs COOPER

WR Amari Cooperovi sa nepáčilo, ako fyzicky hral proti nemu CB Saints Marshon Lattimore. Well, teraz je na rade Jaire Alaxender. Doposiaľ 58 cornerbackov odohralo v defenzívne počas tejto sezóny minimálne 200 snapov. Podľa Pro Football Focus má najlepšiu známku za coverage Jaire Alexander (88.3). Jaire bude musieť pokračovať v skvelých výkonoch a na starosti bude mať WR Amariho Coopera.

Do zápasu je otázny CB Kevin King (trieslo) a CB Tony Brown (hamstring) je out, čo je obrovitánsky škrt cez rozpočet a ak ani jeden z nich nebude môcť hrať, tak je na rade Josh Jackson. Počas úvodných 4 zápasov sezóny Jackson odohral len 29 defenzívynch snapov. Na začiatku training campu mal problémy s nohou a v depth chart sa prepadol. CB Tony Brown podával excelentné výkony a tak nebolo prekvapením, že sa v hierarchii ocitol pred Jacksonom. Pokiaľ sa bavíme v teoretickej rovine, tak Jackson by mal dokázať hrať všade – slot, outside, dime linebacker a safety. Jackson nám v minuloročnej príprave ukázal, že má v sebe playmaking potenciál, no tímy veľmi rýchlo odhalili jeho technické problémy a tendenciu až moc chytať receiverov. V roku 2019 toho toľko veľa neodohral a tak nemôžme očakávať, že sa v tomto nejako drasticky zlepšil. Osobne si myslím, že na Coopera pôjde Jaire, ktorý ho bude sledovať po celom ihrisku. Tramon Williams hral doposiaľ na slote, kde podával dobré výkony a tu aj bude pokračovať. Bude pokrývať svojho bývalého spoluhráča Randalla Cobba, ktorý je slot receiverom Dallasu Cowboys. Cowboys očakávajú, že do zápasu bude môcť naskočiť aj Michael Gallup a Jackson je lepšie stavaný na to, aby pokrýval práve Gallupa, než Cobba na slote. Cobb už nie je taký dynamický a explozívny ako niekedy, no aj tak by Jacksonovi na slote spôsoboval obrovské problémy. Toto bude ľahší matchup práve pre skúseného Williamsa. Gallup sa vracia po zranení kolena a možno nebude ready na 100%. Taktiež má podobnú veľkosť a atletické schopnosti ako Jackson. Dať Williamsa na slot a Jacksona na outside proti Gallupovi je pre Packers najlepšia možná kombinácia matchupov CB vs WR. 

Ak King hrať nebude, tak očakávam, že Cowboys budú skúšať niekoľko rôznych multi kombinácii WRs na ihrisku, aby Pettina prinútili poslať na ihrisko doposiaľ ostro neotestovanú hĺbku na pozícii cornerbacka. Hráči ako Josh Jackson, Kadar Hollman, či Chandon Sullivan môžu byť v nedeľu na ihrisku viacej, než by sme si priali a to najmä v dime packages. A dám ruku do ohňa aj na to, že Cowboys z týchto mutli WRs setov budú aj behať. Naši DBs by sa mali pripraviť na fyzické poobedie v Arlingtone. 


ĽAVÝ TACKLE COWBOYS

Cowboys v minulo týždňovom zápase prišli o LT Tyrona Smitha a do zápasu s Packers tak nebude môcť zasiahnuť. Nahradiť dvojnásobného All-Pro tackla nie je jednoduchá úloha a pokúsi sa o to Cameron Fleming, ktorý v Dallase točí svoju druhú sezónu. Pred Cowboys hrával 4 roky v New Englande Patriots. Connor Williams sa z pozície ľavého guarda presunie na pozíciu pravého guarda. 

Defenzívna Green Bay Packeres v tejto sezóne vedie celú NFL v pressure rate (45.8%). Na druhú stranu útok Cowboys doposiaľ pustil pressure rate len 21.6%, čo je 4. najlepšie číslo v NFL. Nie je žiadnym prekvapením, že kľúčové súboje sa budú odohrávať hneď pri line of scrimmage.


ALL PRO (?) VS ALL PRO

Ďalším extrémne dôležitým súbojom bude súboj nášho NT/DT Kennyho Clarka s C Travisom Frederickom. Packers v rozpätí dvoch zápasov čelia dvom elitným ofenzívnym lajnám, ktoré sú viac než schopné kontrolovať priebehy zápasov. Ak Dallas dokáže zastaviť Kennyho, tak je po zápase. Kenny bude musieť odohrať zápas na All-Pro úrovni proti All-Pro centrovi. Takto je to jednoduché. Musí zahrávať hry proti Frederickovi. Ak Clark dokáže prenikať do center/left A-gap, tak tým svojich spoluhráčov postaví do pozícii, kde môžu zastaviť Zeka Elliotta. Ak sa mu to nepodarí, tak naša obrana bude len v úlohe štatistov. No ak sa mu to bude dariť, tak očakávajme veľký zápas od DT Montraviusa Adamsa, ktorý je vedený ako otázny a po dlhej dobe je tu šanca, že by mohol do zápasu aj naskočiť. Packers v prvom weeku totálne z hry vymazali Davida Montgomeryho, Tarika Cohena a Cordarrelle Paterson vďaka skvelej hre Montraviusa Adamsa. Nedeľňajší zápas proti Cowboys a Zekovi nám ukáže, či je Adams pripravený na výraznejšiu úlohu v obrane Green Bay Packers.


NEXT MAN UP

Adams hrať nebude. Tento fakt je nezvrátiteľný a tak sa naši WRs a TEs budú musieť predviesť aj bez neho. Hovorím najmä o WR Marquezovi Valdes-Scantlingovi a TE Jimmy Grahamovi. MVS musí vyrásť a stať sa v zápase proti Cowboys našou nebezpečnou vertikálnou zbraňou. Napríklad v zápase s Eagles ho Rodgers prehliadol na 4 deep routach (najmä post) kvôli tomu, že prvý read bol Adams alebo Graham. Teraz tu Adams nie je a MVS by sa tak malo dostať viacej pozornosti od nášho QB. Pri Grahamovi bude hlavnou úlohou to, aby dokázal čítať obranu Cowboys (linebackers a safeties) a hľadať slabé miesta v ich coverage. Graham bude musieť čítať obranu a poskytnúť tak Rodgersovi rýchle a bezpečné odhody. Do zápasového kolotoča sa po zranení ramena vracia aj náš obľúbenec Jake Kumerow a.k.a Touchdownový Boh. Rodgers ho miluje a bude zaujímavé sledovať, či mu LaFleur v našom útoku dopraje výraznejšiu úlohu. Tento zápas je na to ako vyšitý tak poďme do toho! KUMEROW FOR THE PRESIDENT! Do útoku treba zapojiť aj hráčov ako Lazard, či Shepherd. Matt, veľmi pekne ťa prosím, na jet sweepoch nevyužívaj G-ma, ale daj tam Darriusa. Uvidíš, pôjde to lepšie. 


RODGERSOVA DOMINANCIA NA AT&T STADIUM

Nášmu QB Aaronovi Rodgersovi sa na štadióne Cowboys (AT&T Stadium) darí viac než dobre. Doposiaľ tam odohral 3 zápasy a zo všetkých vyšiel víťazne, vrátane jedného Super Bowlu. Celkovo na tomto štadióne skompletoval 64% svojich prihrávok pre 880 yardov, 8 TDs, 1 INT a rating 108.7. Plus v dvoch si na svoje konto pripísal aj víťazný drive. Najskôr ten z Divisional Round, keď hodil nadpozemskú prihrávku na TE Jareda Cooka a o niečo neskôr v regula season, keď o našom víťazstve rozhodol jeho back-shoulder na WR Davante Adamsa. 


Na záver by som vás chcel všetkých upozorniť, že zápas komentujú Joe Buck a Troy Aikman. Čiže odporúčam vypnúť zvuk, zapnúť si dobrú hudbičku, otvoriť pifko a užiť si zápas, ktorý bude pevne dúfam perfektný a napínavý do poslednej sekundy.


GO PACK GO!

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2019 NFL kalendár: dátumy pre free agency & offseason workouts  |