Máme nového trénera OL & linebackerov!

Spoznali sme ďalšie 2 nové mená do trénerskej skladačky!

Nový head coach Matt LaFleur si už vybral aj svojho trénera ofenzívnej lajny a stal sa ním 35 ročný rodák z Marshieldu vo Wisconsine a bývalý člen practice squad Green Bay Packers – Adam Stenavich! Stenavich tak stojí pred veľkou výzvou a to nahradiť dlhoročného a úspešného trénera OL Jamesa Campena, ktorý sa presunul do Browns. Taktiež asistent trénera OL Jeff Blasko odišiel do Browns. Browns prijali aj nášho bývalého trénera defenzívnych backov Joe Whitta Jr. a kľudne sa môžu premenovať na PackersCopy. Vo front office majú našich bývalých zamestnancov, v trénerskom tíme, ale aj na súpiske hráčov. V najbližších dňoch ešte očakávam, že od nás zoberú aj podávača vody a upratovačku átria.

Stenavich akurát dokončil svoj druhý rok v pozícií asistenta trénera OL v San Franciscu 49ers pod trénerom John Bentonom, kde úzko spolupracoval s nováčikom RT Mikom McGlincheym, ktorý bol menovaný do NFL All-Rookie teamu. Do trénerstva sa pustil v roku 2012 vo svojej alma mater – Michigane a následne bol ešte v San Jose State a Northern Arizone. Stanovich v NFL trénuje len veľmi krátko, avšak LaFleur sa s ním už stretol ako s hráčom. Stenavich hral za Wolverines pred tým, než sa v roku 2006 dostal do NFL ako nedraftovaný nováčik. Podpísal s Carolinou a tesne na tom bol v practice squade Packers. V roku 2007 hral v Európe za Amsterdam Admirals, potom bol na otočku v Dallase a svoje posledné 3 sezóny strávil v practice squad Houstonu Texans, kde bol LaFLeur v rokoch 2008-2009 kontrolórom ofenzívnej kvality. Toto je prekvapivý výber, nakoľko na trhu je momentálne niekoľko vysoko rešpektovaných a skúsených trénerov. Napríklad na pohovore v Green Bay bol aj Frank Pollack. 

Funkciu trénera inside linebackerov bude v trénerskom tíme Mika Pettina vykonávať dlhoročný asistent Washingtonu Redskins – Kirk Olivadotti. 45 ročný Olivadotti už v NFL trénuje 16 rokov a to hlavne vo Washingtone. On a LaFLeur sa v Redskins stretli v roku 2010 na jednu sezónu, keď tam bol head coachom Mike Shanahan. Od roku 2000-2010 prešiel niekoľko pozícií. Pracoval ako kontrolór kvality, tréner defenzívnych backov, asistent special teamu, tréner linebackerov a defenzívny asistent. Od roku 2010-2013 trénoval linebackerov v Georgií a následne sa vrátil do Washingtonu k trénerskému tímu Jay Grudena ako tréner inside linebackerov. U nás by mal byť takisto trénerom inside linebackerov, avšak nič ešte nebolo oficiálne potvrdené.

Packers opustil aj koordinátor passovej hry Jim Hostler, ktorý sa stal trénerom wide receiverov v Caroline Panthers. 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Začína éra Bretta! (Nie Favreho)  |