Spoznali sme meno nového ofenzívneho koordinátora!

Packers si zvolili svojho nového ofenzívneho koordinátora!

Nový head coach Green Bay Packers Matt LaFleur si vybral svojho ofenzívneho koordinátora. Stal sa ním 39 ročný Nathaniel Hackett. LaFLeur a Hackett doposiaľ spolu netrénovali. Hackett je synom známeho bývalého ofenzívneho koordinátora Paula Hacketta.

 

 

Hackett pôsobil ako ofenzívny play-caller v Syracuse (2011-12), v Buffale Bills (2013-14) – kde mimochodom v tej dobe pracoval Mike Pettine ako defenzívny koordinátor a v Jaguars (2016-18). Jaguars Hacketta vyhodili v novembri po prehre 21-24 proti Buffalu Bills. Hackett bol známy vďaka tomu, že dokázal dostať z Blake Bortlesa takmer všetko, avšak nikdy nie na konzistentnej báze. Jaguars vo weeku 2 porazili Patriots a začali sezónu 3-1, avšak potom si ich running back Leonard Fournette poranil hamstring a útok Jags sa rozpadol. Keď bol Hackett vyhodený, tak útok Jags bol 21. v yardoch a 28. v bodoch na zápas. Avšak v predchádzajúcom roku ich útok skončil 6. v získaných yardoch, 1. v nabehaných yardoch a 5. v počte skórovaných bodov. Tu je zoznam QBs, ktorí štartovali v Hackettovom útoku: EJ Manuel, Thad Lewis, Jeff Tuel, Kyle Orton, Blake Bortles & Cody Kessler. Teraz bude trénovať jedného z najlepších quarterbackov histórie. To je ako prejsť z lady do Ferrari. V Jaguars bol aj ofenzívnym play-callerom, avšak v Packers tak tomu nebude, nakoľko túto úlohu bude zastávať head coach Matt LaFleur.

Aj kvôli tomu, že práve head coach bude play-callerom, tak sa nám na post ofenzívneho koordinátora nepodarilo dotiahnuť nejaké zvučnejšie meno. Darmo, každý chce byť play-callerom, to je to zábavné a pôjdu tam, kde im to ponúknu. Hackettov útok na čele s Bortlesom dokázal skórovať v playoff proti Steelers 45 bodov a v AFC Championship takmer prehrali New England Patriots, ktorým podľahli tesne 20-24. Osobne mám z neho zmiešané pocity, avšak súdiť budem až na základe výkonov jeho útoku na ihrisku. LaFleur a aj Hackett sú typmi trénerov, ktorí vyznávajú pevný základ behovej hry. Hackett vyznáva west-coast offense a naopak LaFleur Shanahanoské outside zone behy. Bude zaujímavé sledovať, ako a či to dajú dokopy a vytvoria fungujúci útok. Najskôr sa hovorilo o tom, že LaFleur bude chcieť do Green Bay priniesť trénerov, ktorí majú skúsenosti s McVay/Shanahan ofenzívnym systémom, avšak on sa vybral inou cestou a vyzerá to tak, že chce v Green Bay vytvoriť vlastný „LaFleurovský“ systém. Príde mi to tak, že nechce byť tým, o kom momentálne všetci píšu, že Packers dúfajú, že našli nového Shanahana či McVaya. On chce, aby novinári písali, že Packers našli nového LaFleura. Čo sa mi osobne páči. Možno by sme sa mohli dočkať niečoho podobného ako v roku 2010, či 2014. Rodgers hral viacej v pistol formácií a všetko bolo postavené na behovej hre vtedy skvelého Eddieho Lacyho, alebo Ryanovi Grantovi (2010). 

Mimochodom vám chcem pripomenúť, že máte pred sebou posledné dni na objednanie si nášho fanklubového trička! Toto je jediná šanca, nakoľko v najbližšej dobe sa tričká opäť robiť nebudú.

6 thoughts on “Spoznali sme meno nového ofenzívneho koordinátora!

 • 15 januára, 2019 at 20:15
  Permalink

  Smutné na tom všetkom je len jediná vec, že musíme čakať 8 mesiacov kým konečne uvidíme, ako to celé bude fungovať ? .

  Reply
  • 16 januára, 2019 at 6:39
   Permalink

   No musíme doufat, že to bude fungovat. Aby jsme zase nečekali 8 měsíců, aby jsme zjistili, že to nefunguje. Jak tomu bylo v posledních letech.

   Reply
 • 16 januára, 2019 at 11:51
  Permalink

  Ja věřím, ze nám Hackett pomůže minimálně v running game. Co se tyče passove hry tak to netuším. Snad to klapne

  Reply
 • 16 januára, 2019 at 13:33
  Permalink

  zase sa len zopakujem. Aby boli všetci zdravý a nič viac nepotrebujeme. Tento rok bolo vela negatívnych vecí čo ovplyvnili sezónu. Ale ja si myslím že najviac to bolo že AR12 sa vracal po ťažkom zranení a hned v prvom zápase sa zase zranil i ked nie vážne tak to určite ovplyvnilo jeho hru. McCarthy bol len dalším klincom do rakvy. Bez zranení to nikdy nebude preto aj zranených hráčov musia backupovia riadne nahradiť a potom to možme dotiahnuť až do SB. Takže si prajem len zdravie pre všetkých hráčov zo zeleného zálivu. GOPACKGO ?

  Reply
 • 16 januára, 2019 at 17:24
  Permalink

  Stale viac sa rozumiem do americkeho futbalu, co ma tesi ? ale ked HC bude play-callerom a kazdy post ma aj svojho trenera, tak aku ulohu ma OC? Dakujem

  Reply
  • 16 januára, 2019 at 17:27
   Permalink

   Všetky veci spojené s útokom okrem play callingu. Čiže prípravu ofenzívneho game planu a veci od toho sa odvíjajúce.

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

FOTKY  |  Nové informácie ohľadom zdravotného stavu Aarona Rodgersa!  |