Nová posila na pozícií tight enda!

Packers neprestávajú s vylepšovaním rosteru!

Na pozíciu tight enda pridali Green Bay Packers požadovanú pomoc angažovaním bývalého hráča Jacksonville Jaguars – veterána Marcedesa Lewisa. Lewis vstupuje do svojej 13. sezóny v NFL. Má 34 rokov a je obecne považovaný za jedného z tých lepších tight endov na blokovanie. A to je presne oblasť, v ktorej sme potrebovali posilniť, keďže Jimmy je skvelým pass catcherom, no blokovanie je u neho na smiešnej úrovni. 

Lewis bol do NFL draftovaný v roku 2006 v prvom kole. Počas 5 posledných sezón nemal ani raz nachytaných +25 prihrávok za sezónu, čo by mohlo byť dôsledkom toho, že za sebou mal Blaka Bortlesa. Počas poslednej sezóny nachytal 5 TDs, čo bolo jeho osobné maximum od sezóny 2010, kedy sa mu podarilo zaznamenať uctihodných 10 touchdownov. Celkovo počas svojej kariéry doposiaľ nachytal 375 prihrávok pre 4,502 yardov a 33 TDs. V roku 2010 bol za svoje výkony odmenený účasťou v Pro Bowle a v druhom tíme All-Pro. Keď bol draftovaný do NFL v prvom kole, tak Jags dúfali, že sa z neho vyvinie excelentný pass catcher, no počas svojej doterajšej kariéry nemal poriadneho QB, to sa však teraz zmení. Aj keď už stratil rýchlosť, tak duo Graham-Lewis by nám mohlo poskytnúť skvelé matchupy v red zone.

Jaguars veľmi radi hýbu loptou po zemi a blokovanie Lewisa im bolo počas 12 sezón nesmierne prospešné. Pro Football Focus ho počas minulej sezóny označil ako najlepšieho run blocking tight enda v lige. Meria 198 cm a váži 121 kg, čo sú miery, aké mala aj naša minuloročná akvizícia na poste tight enda – Martellus „had“ Bennett, ktorý patril medzi najlepších run blocking tight endov v lige. V minulej sezóne Lewis nastúpil do všetkých 16 zápasov, v ktorých nazbieral 24 zachytených prihrávok pre 359 yardov a 4 TDs. Jaguars ho údajne chceli predĺžiť o jeden rok a 20. februára mu ponúkli plat 3.5M na rok. Avšak potom, čo podpísali Austina Sefirian-Jenkinsa a Nilesa Paula vo free agency, v tíme pre Lewisa miesto neostalo a 20. marca ho prepustili. Lewis sa tak na pozícií tight enda pridá k dvom veteránom Grahamovi a Kendricksovi. Avšak Jimmy je typom tight enda, ktorý prevažne nastupuje ako receiver, čiže úloha Lewisa je v našom tíme jasná. Ako som už spomínal, Graham je v blokovaní úplne nemožný a Kendricks takisto v tejto hernej činnosti nevyčnieva. V minulej sezóne zachytil len 18 prihrávok pre 203 yardov a 1 TDs. Pro Football Focus mu udelil známku 51.4, čo znamenalo až 69. miesto v lige spomedzi TEs! Osobne si myslím, že medzi Kendricksom a Byrdom sa počas pre-season strhne boj o miesto 3. TE na súpiske. 

One thought on “Nová posila na pozícií tight enda!

  • 25 mája, 2018 at 7:33
    Permalink

    Trosku jsem doufal v pomoc do rotace LB ale Lewis bude dobra posila za celou kariéru jen 4 fumbly a ani nebývá moc zraněny a jestli je dobrý blokar tak nám to zase dává nějaké možnosti v útoku

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

OTAs: Savage zaujal, Jones chce ísť preč  |  REVIEW: WEEK #1 - Seattle Seahawks vs Green Bay Packers  |  Postrehy z Training Campu - 6. deň  |