OTAs: Savage zaujal, Jones chce ísť preč

Do sezóny síce ostáva 105 dní, no Packers boli prvý raz pokope. Začali organizované tréningové aktivity, kde sa predstavili staré-známe tváre, nový realizačný tím, nové posily a aj draftovaní mladíci.

Začnem pozitívnejšími správami. Nový tréner OLB Mike Smith je nadšený z Rashana Garyho. Podľa jeho vlastných slov bol celý bez seba už po tom, čo si ho Packers pred mesiacom vybrali z 12. miesta. Smith hovorí, že Gary je kombináciou Dee Forda a Justina Houstona. Dvoch edge rusherov, ktorých trénoval vlani v Kansas City Chiefs.

„Je to neuveriteľné. Hráč jeho rozmerov, rýchlosti a atletickosti. Som v lige 11 rokov, niečo také som ešte nevidel. Môžete s ním robiť veľa vecí. V Kansase sme mali Dee Forda, ktorý je menší, Houston je zase veľký a silný chlap. Keď máte Garyho, vlastníte oboch hráčov,“ povedal nadšene Smith, ktorý upokojil množstvo fanúšikov Packers. Smith si posvietil na všetkých top edge rusherov a Gary ho nadchol najviac. Po Scouting Combine vedel, že Gary miluje futbal a má správny charakter aby zapadol. Všetko to umocnili jeho výkony a jeho efekt na hru súpera.

Keď ho Packers vybrali na 12. pozícii, ťažko by ste hľadali šťastnejšieho človeka. „Vedel som, že máme šancu. Úprimne, nemyslel som, že na 12tke ostane. Na základe toho môjho ohodnotenie som čakal, že pôjde skôr. Mal som ho ako najlepšieho OLB. Veril som v to, že je číslo 1 a verím mu. Bežal som po chodbe, vedel som, čo sme získali a bol som nadšený, že s ním budem pracovať.“ Smith zdôraznil, že Gary ešte nie je na konci svojho futbalového rastu a bude sa zlepšovať. Potrebuje sa hlavne naučiť využívať svoje silné stránky, ktoré môžu Pettinovej obrane priniesť niekoľko es do rukávu.

SAVAGE CHCE ROBIŤ VIAC A VIAC!

Ďalší nováčik Darnell Savage, náš druhý výber z uplynulého draftu, predviedol svoju futbalovú inteligenciu. Všetkých oslovil tým, ako sa rýchlo dokáže učiť a nové informácie hneď predviesť aj na ihrisku. „Viete, čo je sranda? Skorej ako vkročil na ihrisko, zbadal som, aký je múdry,“ povedal o mladíkovi veterán Tramon Williams. „Pri nováčikoch to nie je časté. Robí všetko, čo mu povieme a pýta sa ešte naviac. Toto od nováčikov nedostanete. To nerobia. Snažia sa dodržať to, čo povie tréner a ukázať to, ale Darnell požaduje viac.“

Keď sa Packers v utorok počas otvoreného tréningu postavili na 11-proti-11, Savage nechýbal v prvej obrane po boku Adriana Amosa. Jasný znak toho, že Savage má obrovskú šancu hrať v Packers prvé husle už od prvého zápasu sezóny. Jeho fyzický talent je nesporný, k tomu pridajme jeho odhodlanie a to, že je na ihrisku inteligentný. Teraz už musíme všetci vedieť, prečo sme si poňho išli o deväť miest vyššie. Gute povedal, že je to najlepší DB draftu a pravý rozdielový hráč.

„Vyzerá, že si dá povedať. Učí sa, berie si to k srdcu. Všetci sa učíme playbook, ale on je v tom ponorený a naozaj mu to ide,“ pochválil svojho nového kolegu ex-Bear Adrian Amos.

Všetko toto nasvedčuje tomu, že Savage môže mať na našu obranu obrovský vplyv od prvých minút kariéry. „Je skvelé byť rýchly. Dovoľujem môjmu telu, mysli a očiam, aby ma dostali do hry. Moja rýchlosť potom urobí zvyšok. Cítim, že by som bol rovnaký hráč, keby zabehnem (40 yard dash) za 4,3 alebo 4,4s. Nezáleží na tom. To ako hrám a ako mám nastavenú hlavu zo mňa robí dobrého hráča,“ povedal o sebe Darnell Savage. Mimochodom dodám takú zaujímavosť, že Darnell v jednom rozhovore priznal, že je čas na 40 yardov počas Scouting Combine nebol najlepším, aký kedy dosiahol. Povedal, že raz sa mu podarilo zabehnúť 40 yardov za 4,29s. 

NOVÝ GUARD NADCHOL AARONA

Packers vo Free Agency podpísali pravého guarda Billyho Turnera na štyri roky za 28 miliónov. Zdá sa, že si hneď získal dôveru človeka, ktorého bude chrániť ako oko v hlave. „Musím povedať, že som príjemne prekvapený Billom. Je veľký chlap. Nie je to chlap bez humoru, skvele medzi nás zapadol. Pre mňa je ochrana veľmi dôležitá. Keď sa pozriem na O-line, mám z nej veľmi dobrý pocit,“ zhodnotil Aaron Rodgers.

Turner sa v lajne postaví medzi centra Coreyho Linsleyho a RT Bryana Bulagu. O-line Packers dostane ďalší klin a v sezóne by mala Aaronovi poskytnúť skvelú podporu. Vlani sme trpeli na nevyrovnaných výkonoch McCraya a Bella. Gute sa rozhodol, že donesie pravého guarda za pekný balík peňazí a 9-miliónový podpisový bonus. Vlani odohral za Denver Broncos 11 zápasov. Hýbal sa ako ofenzívny tackle, no drvivú väčšinu zápasov odohral na pozícii guarda. Aarona teší aj hĺbka v O-line. Spomenul, že ho teší, že na príležitosť sú pripravení Lucas Patrick, Jason Spriggs, nováčik Elgton Jenkins a Justin McCray. 

PASS-RUSH JE VIAC AKO SACKY

Sack je jedna z najlepších vecí, ktoré môže defenzíva spraviť. Nový tréner OLB Mike Smith priniesol do Green Bay novú filozofiu. Chce sa zamerať na to, aby náš tlak na súperovho QB bol komplexný. Riadi sa mottom: Pass-rush produktivita je viac ako sacky. „Zaujíma ma tlak na QB, to je hlavné. Zoberiem hráča, ktorý robí svoju prácu hru po hre. Je konzistentný a má nula sackov, no má vplyv na hru súperovho QB,“ povedal Smith. „Ak máte hráčov, ktorí veria v to, že najlepšia forma tlaku je sack, budete mať sezónu plnú sklamania. Sacky ma moc zaujímať nebudú.“

Ford a Houston vlani dosiahli dokopy 22 sackov, no pridali 41 hitov, 12 fumblov a dohromady 137 tlakov na QB! To podtrhuje ich konzistenciu počas každého zápasu sezóny.

Smith bude chcieť dosiahnuť podobnú produkciu so svojou novou partiou. Posily Za’Darius Smith, Preston Smith a nováčik Rashan Gary doplnia Kylera Fackrella, ktorý vlani nazbieral spomedzi hráčov Packers najviac sackov – 10,5.

J’MON MOORE SA TEŠÍ NA ŠTART DRUHEJ SEZÓNY

Pozícia WR nás trocha škrie. Bojíme sa zranenia Davanteho Adamsa. Nielen kvôli tomu potrebujeme, aby dospeli mladíci a začali tvoriť hru. 

„Je to ako nový štart v niečom čo už poznám. Nový začiatok po roku skúseností, idem s čistým štítom. Máme to rovnaké všetci, čo je najlepšie. Dostávam ďalšiu šancu. Veľa hráčom sa to nestane,“ povedal Moore. Nový tréner a nový playbook mu môžu dať druhú šancu urobiť prvý dojem. Vlani sa v úvode moc do hry nedostal, odohral len 74 snapov.

Moore musí mať oproti vlaňajšku istejšie ruky. Ak Rodgers zbadá, že naňho nie je spoľahnutie, loptu mu hádzať určite nebude. Nový tréner ho môže lepšie spoznať a nastaviť hry priamo preň. Moore tak má skoro všetko len vo svojich rukách.

JACKSONOVI VERIA. VERÍ SI AJ ON SÁM

Aj CB Josh Jackson neprežil príliš oslnivú nováčikovskú sezónu a jeho kolega z Draftu Jaire Alexander zažiaril viacej. Bola to typická rookie sezóna, v ktorej mal svetlé a aj horšie okamihy, no jednoznačne ukázal nesporný potenciál, ktorý v tomto cornerovi drieme. Na otázku, či bude jeho druhý rok iný povedal, že sa cíti viac sebavedomý. Reportér si všimol, že Jackson je väčší. „To hej. O dosť väčší. Snažil som sa zamerať na moju silu a kondíciu a zapracovať na celkovom rozvoji.“

Náš vlaňajší druhý výber v drafte vyzeral počas preseason sľubne. Tímy si našli cestu ako ho dokážu prehrať, hlavne v strede ihriska. Z toho vyplynuli prihrávky od súpera na stred a množstvo faulov nášho mladíka. Jackson sa na dostatok priestoru nemôže sťažovať. V minulej sezóne odohral až 718 defenzívnych snapov, čo predstavuje 6. najvyšší počet z celého tímu. Hral všetky zápasy (10 štartoval), pripísal si 49 tacklov a 10 zblokovaných prihrávok.

Nepripísal si interception, no Packers vedia, že loptu do rúk môže v pohode dostať. „Vieme, že je ball hawk. Jedna sezóna bez interception neznamená to, že o túto vlastnosť prišiel. Má to v sebe. Problém je v tom, že nie vždy sa to podarí, navyše v prvom roku,“ povedal tréner defenzívnych backov Jason Simmons. „Nikto ho neodpísal, veríme mu. V tréningoch ukazuje, že to v sebe má. Teraz to už len musí preniesť do zápasov,“ dodal Simmons.

JONES CHCE ÍSŤ PREČ

Josh Jones sa rozhodol vynechať OTAs. Nový tréner Matt LaFleur musí riešiť prvý problém. „Treťoročák“ na pozícii safetyho nie je spokojný so svojou situáciou a požiadal o trejd. Jones bol súčasťou obrany ako safety a nickel/dime linebacker. Do offseason išiel s tým, že sa ide pobiť o miesto startera na pozícii safetyho. Následný podpis Adriama Amosa a draftovanie Darnella Savaga Jonesa nepotešilo.

„Nehovoril som s ním. Svoju pozornosť venujem hráčom, ktorí tu sú. Viem, že Gutey (GM Butekunst) má túto situáciu vo svojich rukách,“ povedal po utorňajšom tréningu LaFleur.

„Neznepokojuje ma to. Hráči, ktorí tu chcú byť tu aj sú. Máme ho radi. Bol platný členom kabíny na ihrisku predviedol dobré hry, ale teraz sa musí postarať sám o seba. Ak je toto cesta, ktorou chce ísť, potom mu želám veľa šťastia. Verím, že príde nazad a pobije sa o svoje miesto v tíme,“ povedal po tréningu Aaron Rodgers.

Jones, TE Marcedes Lewis a nedraftovaný nováčik OLB Greg Roberts sú jedinými hráčmi, ktorí chýbali na Clarke Hinkle Fielde. Davante Adams nebol na tréningy, ale je s tímom a je mimo kvôli tomu, čo LaFleur nazýva bezpečnostné dôvody.

vlani odohral 501 snapov. Prvé tri zápasy vynechal kvôli zraneniu členka. V ďalších štyroch zápasoch si pripísal len štyri snapy. Po trejde Dixa a prepustení Whiteheada dostal príležitosť. Mal vyčistenú cestu. V nasledujúcich 497 snapoch predviedol 55 tacklov. Portát Pro Football Focus označil Josha Jonesa za 5. najlepšie tacklujúceho safetieho v lige počas 13.-17. weeku (min. 250 snapov). Verili sme, že práve Jones môže byť riešením na pozícií ILB, keď by vedľa Blaka Martineza mohol nastupovať ako dime linebacker, nakoľko mu táto rola náramne sedí. Avšak po jeho odchode sa ešte viacej zvýši tlak na mladého ILB Orena Burksa, ktorý bude musieť potvrdiť, že je druhým najlepším ILB v tíme a svoju úlohu vedľa Martineza si zastane. Tréneri o ňom povedali, že s ním pracujú najmä na uhloch nábehov a na tom, kam majú smerovať jeho oči. Dokáže tento mladík spraviť značný pokrok vo svojej hre?

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *