Packers prišli o trénera ofenzívnej lajny!

Dlhoročný a rešpektovaný tréner opúšťa zelený záliv.

Rob Demovsky z ESPN nás informuje, že náš dlhoročný a rešpektovaný tréner ofenzívnej lajny James Campen opúšťa Green Bay a jeho novým pôsobiskom bude Cleveland Browns. Tým pádom už u nás neostal ani jeden tréner, ktorý má silnú väzbu na nášho bývalého head coacha Mika McCarthyho. Zook, Whitt a aj Campen nefigurovali v Gutekunstových a Murphyho plánoch do budúcnosti. Je tak zrejmé, že sa chceli zbaviť všetkých trénerov, ktorí patrili do McCarthyho trénerského tímu. 

Campen prišiel do Packers v roku 2004 ako asistent ofenzívnej lajny a kontrolór kvality. V roku 2007 bol povýšený na trénera ofenzívnej lajny, kde pôsobil do dnes. V roku 2018 na neho prešli aj povinnosti koordinátora behovej hry. Práve Campen mal obrovský vplyv na vývoj neskorších pickov na Drafte do najlepších ofenzívnych lajnmenov v lige. Spomeniem napríklad mená ako Josh Sitton, T.J. Lang či David Bakhtiari. Všetci boli draftovaní v 4. kole a taký Linsley v piatom. 6 hráčov, ktorých v Green Bay trénoval boli zvolení do Pro Bowlu. Jednou z jeho najlepších schopností bolo začleniť hráčov tam, kde to bolo potrebné najviac. Hráči ako napríklad Don Barclay, Justin McCray, Lucas Patrick či Lane Taylor hrali na prieč celou OL. Taylor dokonca v minulej sezóne hral proti Bears na pozícií ľavého tackla, keď zaskakoval za Baka a odohral perfektný zápas. Osobne tiež z tohto prepustenia nadšený nie som a je mi ľúto, že nás opustili ako Whitt, tak aj Campen. Avšak ako povedal Inžinier, bolo potrebné to vyvetrať a nech si LaFLeur do tímu privedie svojich trénerov. 

Ďalej nás Tom Pelisero informuje, že Packers majú záujem o šikovného special team koordinátora Darrena Rizziho z Miami Dolphins. Rizzi bol u nich kandidátom na post head coacha, avšak zrejme túto úlohu dostane Brian Flores. Dolphins by vraj boli radi, keby si ho udržali, avšak o pohovor požiadali Packers a Vikings.

Bývalý ofenzívny koordinátor Tampy Bay Todd Monken ide do Clevelandu Browns. Packers mali o neho evidentný záujem, avšak nemohli mu ponúknuť možnosť play-callingu. V Clevelande postavili veľmi silný trénersky tím a ja mám taký pocit, že našim OC bude Nathaniel Hackett.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *