Postrehy z minicampu!

Ktorí hráči sa zatiaľ ukazujú v dobrom svetle?

Ako už býva našou každoročnou tradíciou, tak minicampu sa nezúčastnili veteráni, ktorí sú v NFL už 6 a viac sezón a dostali osobné voľno – QB Aaron Rodgers, K Mason Crosby, WR Randall Cobb, CBs Davon House & Tramon Williams, LBs Clay Matthews & Nick Perry, G Lane Taylor, Ts Bryan Bulaga, David Bakhtiari & Byron Bell, TEs Jimmy Graham, Lance Kendricks & Marcedes Lewis, DTs Mike Daniels & Muhammad Wilkerson. Nakoniec sa k ním na jeden deň pridal aj RB Ty Montgomery, ktorému sa narodil syn a bol ospravedlnený – Gratulujem! Takže minicamp bol zameraný hlavne na mladých hráčov a veru bolo sa aj načo pozerať (teda v mojom prípade čítať správy od novinárov). Poďme sa spoločne pozrieť na zopár hlavných udalostí, ktoré sa udiali počas tréningov!

Brett Hundley našiel svojou prihrávkou počas drillu na posledné 2 minutý v end zone EQ St. Browna, ktorý loptu zachytil nádherný spôsobom – jednou rukou. V coverage bol Jaire Alexander a domáhal sa flagu za pass interference, avšak ten neprišiel. Zahanbiť sa nenechal ani náš nový QB DeShone Kizer, ktorý našiel nádherným 44 yardovým

over the shoulder passom WR Kumerowa v drille na posledné 2 minúty.

Vo vynikajúcom svetle sa ukázal náš rookie punter JK Scott! Ktorý tam posielal jednu bombu za druhou a jeho priemerný hang time bol 4.68s!

Do tréningového procesu sa vrátil RT Jason Spriggs. Je zreteľne vidieť, že počas offseason makal a nabral na sile a takisto aj na svalovej hmote. Tréneri uviedli, že Jason počas offseason na sebe tvrdo pracoval a je pripravený vyhrať boj o miesto starting right tackla!

Všetci naši traja rookie WRs sa počas prvého tréningu predviedli v hre po zachytení prihrávky a efektívne sa dokázali vyhýbať obrancom, špeciálne to išlo Valdes-Scantlingovi a EQ.

Rookie CB Josh Jackson sa počas tréningov poriadne vyšantil! Pekne zrazil pass v end zone počas posledného drillu na posledné 2 minúty. Vyzdvihnúť treba aj play, pri ktorej sa držal Davanteho na tesno po celom ihrisku a nedovolil

mu zachytiť prihrávku. Ďalší rookie CB Jaire Alexander sa takisto nenechal zahanbiť a predviedol fantastickú coverage na Davantem. Jeho hra očarila hneď niekoľko reportérov.

Pri absencií veteránov na poste TE sa blysol mladík Emanuel Byrd, ktorý za sebou zachytil 3 TDs počas drillov v red zone. Lance Kendricks sa podľa mňa do 53 členného tímu nedostane.

Počas tréningov sa nám strhla aj menšie strkanica medzi hráčmi. OL Lucas Patrick udrel neuvedeného defenzívneho hráča do brucha a strkanica bola na svete. Osobne mi to nevadí a Lucasa by som chcel pochváliť za to, že aj v tréningoch ide na 110%, údajne je na ňom vidieť obrovské odhodlanie.

RB Aaron Jones takisto počas offseason strávil značné množstvo času v posilňovni. Očividne nabral na svalovej hmote a sile, čo sa okamžite prejavilo v zlepšenej pass protections. Reportéri však uvádzajú, že jeho rýchlosť a výbušnosť to nijako neovplyvnilo. Je to vidieť najmä na jeho nohách, no a toto bola pravdepodobne jeho najväčšia slabina, sila v dolnej polovici tela. RB Devante Mays sa po zbabranej rookie sezóne dostáva do tempa a predviedol niekoľko rýchlych a účinných cutov. Je pred ním obrovský training camp!

Nádejný WR Michael Clark predviedol krásny 37 yardový TD od Boyla.

Mike McCarthy sa vyjadril, že S Kentrell Brice počas offseason odviedol najlepšiu robotu spomedzi všetkých našich hráčov a opísal ju ako excelentnú! Takisto vyzdvihol jeho zlepšené komunikačné schopnosti na ihrisku. Aj Na Bricovi je vidieť obrovskú snahu. Povedal, že chce byť čo najvšestrannejším safetym akým môže byť. McCarthy sa vyjadril, že okrem Bryana Bulagu budú všetci hráči do začiatku training campu 100% pripravení trénovať.

 • Tu je zoznam hráčov, ktorým sa počas tréningov darilo najviac a podávali konštantné výkony: WR Moore, CB Alexander, WR Clark, QB Boyle, RB Montgomery, RB Mays, CB Jackson, S Greene (odporúčam si ho všímať, šikovný nedraftovaný nováčik), DT Adams, CB Waters, TE Byrd, P Scott a hráč, ktorý si vyslúžil najväčšie ovácie – OLB Biegel!
 • Tu je zoznamov hráčov, ktorým sa počas tréningov príliš nedarilo: QB Hundley, QB Kizer, WR EQ, WR Yancey, obidvaja si pripísali lacné dropy & RT Spriggs.

Zatiaľ najlepším rookie WR je bezpochyby J´Mon Moore. Moore svojou hrou očaril aj Davante Adamsa. Davante v ňom vidí skvelú kombináciu veľkosti, rýchlosti a atletickosti. Hovorí o ňom, že je veľký hráč, ktorý chytí všetko, čo letí do výšky, Skauti príliš kritizovali Moorovu rýchlosť popri lajne, keď na Scouting Combine zabehol 40 yardov za 4.6s, no Moore mi príde presne takým istým typom WR akým je Davante – elitný atlét. Meria 191 cm a váži 207 libier, no aj napriek tomu zaznamenal skvelý čas na 3-cone drille – 6,56s, čo dokazuje jeho explozívnosť a výbušnosť na line of scrimmage. Adams takisto nemá nijako slávny čas na 40 yardov – 4.56s, no takisto má skvelý vertical leap a 3-cone drill. No a len niekoľko WRs v NFL je na line of scrimmage výbušnejších než Davante.

Slová chváli smerujú aj k rookie CBs – Jairemu Alexanderovi a Joshovi Jacksonovi a aj k rookie ILB Orenovi Burksovi. Tréner cornerov Joe Whitt Jr. sa na adresu Jacksona vyjadril takto: „Študuje viacej ako hociktorý iný rookie akého sme tu kedy mali. Pýta sa veľmi dobré otázky, dokáže hrať na viacerých pozíciach a je

´otravný´.“ Takisto sa vyjadril aj na adresu Alexandera, o ktorého mal starosti, že je nafúkancom, no keď sa s ním stretol tvárou v tvár tak zistil, že to nie je ´nafúkanectvo´, ale treba to brať ako sebavedomie: „Je to dobrý chlapec. Myslím si, že odvádza skvelú robotu. Je to sebavedomý chlapec, ale nie je nafúkaný. Úprimne, obával som sa o to, či bude nafúkaným. Ale nie, nie je nafúkancom. Od svojich hráčov chcete reálnu sebadôveru, čo on má a je to tvrdý chlapec.“ Burks taktiež spravil na trénerov dojem. Tréner ILBs Patrick Graham povedal, že Oren si rozumie so svojim parťákom z Draftu Joshom Jacksonom, ktorý mu pomáha na zlepšení práci nôh a že trávi veľa času dobrovoľným tréningom.

Náš bývalý WR Jordy Nelson predáva svoj dom v severnej časti Green Bay. Dom má 5 spálni, 4 kúpelne a je k dispozícií za $379,000. Dom bol postavený v roku 2000. Jordy ho kúpil v apríli roku 2009, tesne po tom, čo bol draftovaný v druhom kole.

Green Bay Packers sa najbližšie dostanú na ihrisko až 26. júla, kedy sa im oficiálne začne training camp a preseason! Program je rozplánovaný tak, že hráčov čaká 14 verejných tréningov, 4 zápasy a aj tradičná Family Night 4.8. na Lambeau Fielde! Go Pack Go!

One thought on “Postrehy z minicampu!

 • 18 júna, 2018 at 12:52
  Permalink

  Tyhle každoroční “pozitivní” zprávy z minicampu je třeba brát s rezervou, ale je fakt že se na naši CB corps moc těším – Alexander, Jackson a King mentorovaný Wiliamsem by mohlo fungovat. Jen je otázka jak se předvedou safety – Clinton-Dixovi já nevěřím dlouhodobě a po odchodu Burnetta tam ta kvalita prostě chybí. Dalším problémem je OLB, kde je otázka jednak zdraví a i výkonnosti u Matthewsa a i Perryho. Osobně jsem čekal minimálně restruktualizaci platu CM, ale spíše jeho odchod.
  Útok vypadá dobře – WR i RB snad jen OL poslední roky oslabuje bez doplňování. Ale se zdravím AR to bude síla.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zdá sa, že prekvapeniam nie je koniec!  |  CIELE HRÁČOV DO SEZÓNY 2017: ÚTOK + SPECIAL  |