Postrehy z Training Campu 2018 – 1. deň

Obdobie bez futbalu je definitívne preč!

Máme za sebou prvý oficiálny tréning a veru že sa bolo na čo pozerať! Poďme sa teda pozrieť na tie najpodstatnejšie momenty prvého tréningu sezóny 2018!

TLAČOVKA MCCARTYHO

Na úvod sa tradične konala tlačová konferencia Mika McCarthyho. Mike sa vyjadril ku všetkým hlavným udalostiam, ktoré sa udiali v posledných hodinách. Začnem s RT Bryanom Bulagom. Na jeho adresu sa vyjadril, že očakáva, že bude na začiatok sezóny pripravený. Že vyzerá vynikajúco a celé leto bol v Green Bay a pracoval na čo najskoršom návrate. Ak má byť Bulaga pripravený na začiatok sezóny, tak bude musieť absolvovať niekoľko týždňov na ihrisku. Čiže v tomto prípade by mohol byť na ihrisku o cca 3 týždne. Ak by sme mali Bryana zdravého hneď od začiatku, tak by to bola obrovská vzpruha pre celý tím. Po tréningu sa ku svojmu zdravotnému stavu vyjadril aj samotný Bryan a hovoril, že ho nesmierne mrzí, že musel training camp začať na PUP, lebo si veril, že dokáže nastúpiť do všetkých fáz tréningu. Počas tréningu však pracoval individuálne na kraji ihriska. Posledné informácie hovoria o tom, že zdravotný tím chce počkať na to, kedy od ACL ubehne 9 mesiacov, čo by malo byť 6. augusta. Mike sa takisto vyjadril aj ku ďalšiemu hráčovi, ktorý je na PUP listine a to Nick Perry. Aj v tomto prípade očakáva, že Nick bude na začiatok sezóny pripravený. Perry po sezóne absolvoval operáciu členku a do začiatku training campu sa nestihol dať dokopy na 100%. Ako som vás už informoval, tak doposiaľ sa na Training Campe neukázal nováčik O-lajnmen Cole Madison. McCarthy sa na jeho adresu vyjadril tak, že jeho situácia je osobná. Vzniknutá situácia ho prekvapila, no bude rešpektovať Madisonove súkromie. Na koniec uviedol, že nepozná dátum, kedy by mal byť Madison späť v tréningovom procese. Na záver sa vyjadril aj ku vzniknutej situácií okolo WR Michaela Clarka, ktorý sa rozhodol zavesiť svoje takmer čisto nové kopačky na klinec. Povedal, že sa o tom dozvedel pred dvoma týždňami a že ho to prekvapilo. Clark bol podľa neho mladý a talentovaný hráč a stále mal toho pred sebou veľmi veľa. Michael toto rozhodnutie urobil na základe toho, že sa chce sústrediť na inú kariéru. 

Prvá tréningová jednotka trvala 2 hodiny a 20 minút. Pred tréningom sa o výbornú atmosféru postaral kto iný, než Jaire Alexander a tréning sa mohol začať v skvelej nálade! Musím poznamenať, že po odchode Jordyho sa mi v našom tíme rysuje nový najobľúbenejší hráč v podobe Jaireho!

Tréning sa začal hneď zachytenou interception, keď Aaron Rodgers hádzal svoju klasickú loptu, ktorú hádže počas TC do situácií 50 na 50 na Randalla Cobba, lopta bola hodená dobre, no Kevin King zahral vynikajúco a otvoril tak Training Camp 2018 vskutku štýlovo! Avšak Aaron po tréningu v rozhovore dodal, že to interception nebola a bol to kompletný pas. Reportér sa ho opýtal, či by to prirovnal ku „Fail Mary“ z roku 2012 proti Seahawks. No Rodgers poznamenal, že toto nebolo vôbec také tesné a s úsmevom dodal, že je to otrasné prirovnanie. No na to mu Kevin kontroval a prehlasoval, že to bola interception. Je vidno, že v tíme je dobrá nálada a medzi hráčmi panuje súťaživosť, čo je vynikajúce! Kevin raz celkom jasne prehral súboj s Adamsom, no Aaron ho prehodil. Následne však bol doslova prilepený na Allisonovi a nedovolil mu vôbec nič. Je zrejmé, že Aaron Kevina testuje naozaj poriadne. King má za sebou skvelý vstup do TC.

VETERÁNI BOLI V ČELE OBRANY

Tramon Williams a Davon House otvorili training camp ako starting cornerbacks a práve Tramon nastupoval najmä na slote, avšak jeho primárne miesto počas doterajšej kariéri bolo na outside. Tramon sa k tomu vyjadril tak, že dokáže hrať všade. Že počas svojej kariéry hral aj ako safety a bude hrať všade tam, kde ho bude treba. Má na to potrebné skúsenosti a nebude pri menení pozícii robiť toľko chýb ako oveľa mladší hráči. Kevin King nastupoval najmä v nickel package. Na pozícií safetyho boli starters Ha Ha Clinton-Dix a Kentrell Brice, ktorý dostal prednosť pred Joshom Jonesom. Nicka Perryho nahradil na pozícií outside linebackera Kylera Fackrell. Na úvod campu je očividné, že trénerský tím postavil na každú pozíciu najskúsenejších hráčov a mladíci sa budú musieť o svoje miesto pobiť. Tak to má vyzerať! 

RODGERS-GRAHAM

Spolupráca medzi touto dvojkou bola skvelá. Na ihrisku si rozumeli a pripísali si hneď niekoľko úspešných akcií, vrátane minimálne jednej pre TD. Za zmienku stojí hra, pri ktorej bol v coverage Dix a treba povedať, že bola naozaj dobrá, no Aaron s Jimmym mu proste nedali najmenšiu šancu. Rodgers s Grahamom majú za sebou dobrý štart. 

ZRANENIA PRINIESLI PRÍLEŽITOSTI PRE HRÁČOV V OL

Pravý tackle Bryan Bulaga (koleno – PUP) a ľavý guard Lane Taylor (členok) sa prvého tréningu nezúčastnili a tak v základe príležitosť dostali Jason Spriggs a Lucas Patrick. Justin McCray bol na pozícií pravého guarda.

RECEIVEROM SA DARILO

Randall Cobb vyzeral byť v pohode a po zranení nohy nebolo ani náznaku. Prvý deň sa vydaril najmä Trevorovi Davisovi a J´Monovi Moorovi. Davis dokonca predviedol nádherný catch v skoku po 55 yardovej bombe, kedy obrancov nechal výrazne za sebou. V coverage boli Waters ako CB a Whitehead ako safety. Rodgers, Graham a zvyšok WRs sa za ním rozbehli, aby mu pogratulovali k parádnemu catchu. Trevorovi sa po odchode Clarka otvorili dvere do 53 členného tímu a vyzerá to tak, že touto príležitosťou nechce premrhať. No jednému WR sa príliš nedarilo a bol ním Geronimo Allison, ktorý si pripísal jeden veľmi zlý drop. Davante Adams pokračuje v skvelých výkonoch a s Aaronom si rozumel vynikajúco a zahrali spolu aj niekoľko parádnych plays. Udiala sa aj jedna v celku úsmevná situácie, kedy WR Jake Kumerow nabehol do ofenzívneho huddlu, no potom dal hlavu hore a keď si uvedomil, že je na ihrisku s 1. útokom, tak rýchlo utekal dole na side linu. Rookie WR J’Mon Moore nastupoval najmä s 1. útokom a pripísal si niekoľko catchov. Rozhodne najlepší výkon spomedzi nováčikov. 

VYNIKAJÚCI ŠTART PRE ROOKIE PUNTERA

Packers môžu byť po prvom dni so svojím novým puntrom nadmieru spokojní. Scott si pripísal priemer 54,8 yardov na 7 puntov, vrátane troch 60 yardových bômb a hang time mal priemr 4.43 sekundy. Priemer mu pokazil len prvý punt TC, ktorý mal len 39 yardov a hang time len 3.62s. Dokonca pri svojich 60 yardových bombách neúmyselne narušil drill, keďže kopol loptu až za returnerov. 

CLAY MATTHEWS BUDE MUSIEŤ NOSIŤ UPRAVENÚ PRILBU 

Keď sa pozeráte ako Clay hrá futbal, tak by ste nepovedali, že Softbal bude mať nejaký vplyv na jeho futbalovú kariéru. No opak je pravdou. Clay sa vyjadril, že bude musieť nosiť „visor“ na prilbe, aby nemal žiadne problémy s nosom. Povedal, že nos je v poriadku, avšak v najbližších mesiacoch ho budú musieť chrániť kvôli operácii, ktorá bola potrebná. Clay počas svojej kariéry „visor“ nikdy nenosil, no nemalo by to nijako ovplyvniť jeho výkony.

TE Marcedes Lewis prebral číslo po Michaelovi Clarkovi a bude tak nosiť dres s číslom 89.

Hneď počas prvého tréningu Mike Pettine zmenil tréningové metódy, ktoré za Capersa neboli nikdy k videniu. Jedná sa najmä o zahajovanie hier. Zatiaľ čo Capers začínal plays vždy snapom, tak teraz to je všetko na poveloch trénerov. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Packers po dlhom boji dotiahli do Green Bay rešpektovaného skauta!  |  TOP 10 - Najhorších výberov v Drafte od roku 2000  |