Potenciálni hráči na Drafte 2018 – Tight Ends

Ktorí tight ends stoja za zmienku?

Pozícia tight enda v našom tíme je jedna obrovská záhada. Ako jednotku máme Jimmyho Grahama, ktorý má už 31 rokov, berie ročne $10M a blokuje ako 10 ročný chlapec, ktorý sa hrá s kamarátmi na záhrade. No a potom tam máme dvojicu Rodgers a Kendricks. Osobne som toho názoru, že im treba povedať zbohom. Tým pádom nám ostane Graham a Byrd a jedného tight enda by som bral na drafte. 


Mike Gesicki (Penn State)

Štatistiky: 4 sezóny, 129 zachytených prihrávok, 1,481 yardov, 15 TDs

Gesicki je fenomenálny atlét na pozícií tight enda. Dokáže sa plynulo uvoľniť a to najmä pri vertikálnych routach, keď má matchup proti pomalšiemu linebackerovi, ktorého dokáže poľahky prešprintovať. So zabehnutím route na druhom a treťom stupni problém nemá a jeho ruky patria k tomu najlepšiemu, čo tohtoročná class ponúka. Pri chytaní dokáže využívať svoju dĺžku a dokáže zachytiť aj nepresnejšie lopty. Počas posledných dvoch sezón nemal žiadny drop. Má však problémy s krátkymi routami pri line of scrimmage. Jeho sila je len priemerná a blocker to v žiadnom prípade nie je. Čiže ak hľadáte tight enda, ktorý sa postavý do lajny a bude raziť miesto pre vášho running backa, tak nie je pre vás a behovej hre vôbec nepomôže. Avšk ak túžite po TE, ktorý vám bude chytať všetko čo na neho poletí a dokáže sa uvoľniť cez linebackera a aj safetyho, tak je to váš chlap. Potrebuje zlepšiť silu aby mohol byť aspoň trošku platný aj v behovej hre. Na Scouting Combine zabehol 40 yardov za 4,54s, na bench urobil 22 opakovaní, vertical jump mal 41,5 inchov, broad jump 129 inchov, 3-cone drill za 6,76s a 20 yard shuttle stihol za 4,10s.

PROJEKTOVANÝ VÝBER: 2. kolo – Jedného Gesickiho už v tíme máme a to o dosť staršieho. Dvoch nám netreba.


Troy Fumagalli (Wisconsin)

Štatistiky: 4 sezóny, 135 zachytených prihrávok, 1,627 yardov, 9 TDs

Ocenenia: Big 10 Tight End of the Year (2017), First-team All-Big 10(2017), Second-team All-Big 10 (2016), Cotton Bowl Classic MVP (2017)

Fumagalli (čítaj Fú-mah-gah-lí) má zábavné meno a takisto aj pozerať sa na jeho hru na ihrisku je zábavné. Jeho kombinácia výšky, váhy, sily a rúk patrí medzi to najlepšie medzi tohtoročnými TEs aj napriek faktu, že na ľavej ruke mu od narodenia chýba jeden prst. Avšak to mu vôbec nevadí a aj napriek tomuto hendikepu má vynikajúce ruky. Dokonca bol aj v second-teame All-Big 10, keď nachytal 47 prihrávok pre 580 yardov a 2 TDs počas svojho juniorského roku. Bol aj ofenzívnym MVP v Cotton Bowle, keď chytil 6 prihrávok pre 83 yardov a 2 TDs a veľkou mierou sa zaslúžil o víťazstvo nad Wester Michigan a ich tréner P.J. Fleck opísal mladého tight enda ako ´NESKUTOČNÝ´. Aj keď Troy nie je skvelým atlétom, tak jeho loptové schopnosti sú na vysokej úrovni. No cudzie mu nie je ani blokovanie, čo z neho robí kompletného tight enda.

PROJEKTOVANÝ VÝBER: 4. – 5. kolo – Troy by bol pre nás skvelou voľbou počas tretieho dňa Draftu. Osobne som minulú sezónu videl každý jeden zápas Badgers, keďže som ich fanúšik a Troy ma nesmierne oslovil. Takisto sa vyjadril, že hrať za Packers by bol pre neho splnený sen. Gutekunst, berme ho a nevymýšľaj tam somariny!


Ian Thomas (Indiana)

Štatistiky: 2 sezóny, 28 zachytených prihrávok, 404 yardov, 5 TDs

Pred Scouting Combine sa o Thomasovi veľa nerozprávalo. No na Combine všetkých prekvapil a predviedol vynikajúce výkony. 40 yardov zabehol za 4,74s, vertical jump mal 36 inchov, broad jump 123 inchov, 3-cone drill 7,15s a 20 yard shuttle stihol sa 4,20s. Ianov životný príbeh je celkom smutný. Od svojich deviatich rokov žil bez svojich rodičov a bol vychovávaný súrodencami po väčšinu jeho školských rokov. Jeho mama Martha zomrela, keď jej zlyhala pečeň a obličky. Jeho otec Earl zomrel na infarkt o rok neskôr. Thomas dokončil strednú školu ako všestranný atlét, no vybral si futbal a išiel na Nassau Community College, kde strávil 2 roky. Bol hodnotený ako druhý najlepší juniorský tight end v krajine. Potom mu zavolali predstavitelia Indiany a tam zohral menšiu úlohu. V prvej sezóne mal len 3 zachytené prihrávky pre 28 yardov. Jeden z najuznávanejších skautov sa na jeho adresu vyjadril tak, že to čo od neho žiadali v minulej sezóne, začal robiť až v súčasnej, trvalo mu to trošku dlhšie. A že v ňom môžme vidieť silu, skvelé ruky a talent. Všetci o ňom hovoria, že je pokorný, pracovitý a že futbal miluje. Na svoju postavu ma skvelú rýchlosť a dosť dobré ruky. Veľmi dobre dokáže využívať stiff arm na odstavenie dotierajúceho obrancu. Jeho celková sila je na dobrej úrovni a dokáže sa uplatniť ako kvalitný slot blocker, čo je nesmierne užitočná vlastnosť. Na druhú stranu počas college behal strašne málo route a ako profík bude na tom musieť značne zapracovať. Jeho čísla v Indiane nemôžeme brať nejako extra vážne, keďže prvý rok sa usídľoval a druhý rok bol poznamenaný zraneniami, no skauti sa zhodujú na tom, že ak sa mu dostane kvalitného coachingu, tak z neho môže vyrásť veľmi kvalitný tight end, využiteľný na celej ploche ihriska.

PROJEKTOVANÝ VÝBER: 2. – 3. kolo 


Dallas Goedert (South Dakota State)

Štatistiky: 198 zachytených prihrávok, 2,988 yardov, 21 TDs

Goedert je skvelým pass catcherom a jeho kombinácia veľkosti, rýchlosti, ohybnosti a istých rúk ho vyniesli medzi najlepších hráčov v konferencií. Vynikajúco využíva svoju postavu a veľmi ľahko sa dokáže uvoľniť na krátkych, alebo stredných routach a to najmä keď má využiť svoju rýchlosť vertikálne proti linebackerom. Takisto nám predviedol niekoľko parádnych one-handed catchov. Tiež má fyzické parametre a techniku na to, aby bol dobrým in-line blockerom. Goedert je veľmi talentovaným pass catching tight endom na všetkých troch leveloch. Jeho schopnosť sústrediť sa na loptu a ohybnosť mu pomáha predvádzať neskutočné catche a vďaka tomu sa stane miláčikom fanúšikov, avšak stále má na čom pracovať. Bude musieť dokázať, že dokáže blokovať aj väčších a silnejších hráčov v NFL. Predpoklady na to má, čiže už na tom len tvrdo pracovať.

PROJEKTOVANÝ VÝBER: 2. kolo


Hayden Hurst (South Carolina)

Štatistiky: 100 zachytených prihrávok, 1,281 yardov, 3 TDs

Hurst bol v roku 2012 draftovaný v 17. kole tímom Pirates v Major League Draft ako pitcher. Tam strávil 2 roky a po nich sa snažil dostať späť k futbalu. Hurst má dobrú kombináciu veľkosti a rýchlosti a pohybuje sa po celom ihrisku. Je skvelým atlétom a schopným pass catcherom na všetkých troch leveloch. Mal len jeden drop na 100 zachytených prihrávok. Po zachytení prihrávky dokáže získavať yardy aj po vlastných, čo je cenená schopnosť. Nevýhodou je, že ako rookie bude mať 25 rokov a potrebuje zapracovať na svojom zlepšení ako in-line blocker. Mike Mayock ho dokonca hodnotí ako najlepšieho TE na tohtoročnom drafte. Na Scouting Combine zabehol 40 yardov za 4,67s, vertical jump 31,5 inchov, broad jump 120 inchov, 3-cone drill za 7,19s a 20 yard shuttle za 4,37s.

PROJEKTOVANÝ VÝBER: 2. kolo


Mark Andrews (Oklahoma) 

Štatistiky: 112 zachytených prihrávok, 1,765 yardov, 22 TDs

Na úvod hneď treba spomenúť, že Andrews je diabetik s prísnou diétou a liekmi. Avšak hneď niekoľko hráčov ako napr. QB Jay Cutler, alebo DE Michael Sinclair hrali aj napriek týmto zdravotným problémom. V sezóne 2014 ako freshman nastúpil do všetkých 13 zápasov a zachytil 19 passov pre 318 yardov a 7 TDs. V ďalšej sezóne nastúpil do 11 zápasov, hral aj napriek poranenému ramenu a pripísal si 31 zachytených passov pre 489 yardov a 7 TDs a bol zvolený do first-teamu all-conferences. Andrews zakončil svoju kariéru ako najlepší tight end v krajine, vyhral John Mackey Award a takisto bol zvolený do first-teamu All-American. Nastúpil do 14 zápasov, bol primárnym cieľom víťaza Heisman Trophy – Bakera Mayfielda a nachytal 62 passov pre 958 yardov a 8 TDs. Andrews je skvelým cieľom do end zone a na každý piaty catch má jeden TD. Avšak jeho zápasová rýchlosť je menšia ako v skorších rokoch kariéry, keďže je vidno, že pribral, čo značne limituje jeho atletické schopnosti. No aj napriek tomu si dokáže nájsť spôsob ako sa uvoľniť. Ako blocker je otrasný a ani sa nesnaží, chýba mu potrebná zdravá agresivita pri tejto hernej činnosti. Je to skvelý slot receiver a to je tak všetko. Nechce sa zapájať do blokov. 

PROJEKTOVANÝ VÝBER: 3. – 4. kolo – Pre nás je úplne zbytočný.


Z tohtoročnej triedy tight endov ma zaujal jedine Troy Fumagalli a ak by sme ho draftovali, tak by som bol nesmierne šťastný. GO BUCKY!

One thought on “Potenciálni hráči na Drafte 2018 – Tight Ends

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ako nový kontrakt Aarona Rodgersa ovplyvní salary cap?  |  PRESEASON 2018 - Postrehy zo zápasu s Pittsburghom Steelers  |