Potenciálni hráči na Drafte 2018 – Linebacker

Ktorí linebackers stoja za zmienku?

V tohtoročnej draft class linebackerov je niekoľko nesmierne zaujímavých mien, ktoré ma zaujali. Vybral som zopár mojich najobľúbenejších inside linebackerov a na záver som pridal jedno meno, ktoré by mohlo byť neskutočným stealom celého draftu. Tak poďme na to!


Roquan Smith (Georgia)

Ocenenia: All-American (2017), Butkus Award (2017) – najlepší linebacker, SEC Defensive Player of the Year (2017), First-team All-SEC (2017), SEC Championship Game MVP (2017)

Štatistiky: 252 tackles (146 solo), 20.5 tackles for loss, 6.5 sackov & 3 forced fumbles

Smith je skvelý middle linebacker s elitnými atletickými schopnosťami, inteligenciou a takisto aj schopnosťou byť efektívnym cover linebackerom pri passových downoch, a to najmä pre svoju rýchlosť, ktorú demonštroval na Scouting Combine, kde zabehol 40 yardov za 4,51 s. Aj keď jeho postava je podpriemerná, tak jeho výbušnosť a rýchlosť mu to parádne vynahradzuje. V roku 2016 bol dobrý, v roku 2017 výborný a skauti hovoria, že ešte ani zďaleka nenaplnil svoj potenciál. Na jeho hru sa pozerá vynikajúco a mňa osobne veľmi baví. Smith má výbavu a talent na to, aby bol pravidelným Pro Bowlerom.

Projektovaný výber: prvá polovica 1. kola


Tremaine Edmunds (Virginia Tech)

Štatistiky: 213 tackles (112 solo), 33 tackles for loss, 10 sackov, 1 interception & 3 forced fumbles

Len 2. mája dosiahne Edmunds 20 rokov, no aj napriek mladému veku je už teraz skvelým hráčom. Edmunds je synom Ferrella Edmundsa, 2-násobného Pro Bowle tight enda za Miami v rokoch 1989-90. Edmunds je kombináciou elitnej veľkosti, rýchlosti a výbušnosti. Zároveň je všestranným linebackerom, ktorý splní všetko, čo od neho chcete. Počas posledných dvoch sezón podával skvelé výkony, no stále má obrovský priestor na zlepšenie, či už po fyzickej alebo hernej stránke. All-Pro potenciál v ňom nedrieme, on v ňom doslova vrie. Pre mňa sú Edmunds so Smithom suverénne najlepšími LBs v tohtoročnej draft class, bez debaty.

Projektovaný výber: prvá polovica 1. kola


Darius Leonard (South Carolina St.)

Ocenenia: MEAC Defensive Player of the Year (2016-2017), First-team All-MEAC (2015)

Leonard je tvrdo pracujúci a rýchlo sa učiaci hráč, ktorý má pred sebou svetlú budúcnosť. Zaostáva najmä v sile a sú pri ňom momenty, kedy by ste od neho chceli, aby bol viacej „protivný“, ale má talent a výbavu na to, aby sa stal dobrý linebackerom na všetky downy ako 3-4 inside linebacker alebo ako 4-3 WILL.

Projektovaný výber: 2. – 3. kolo


Rashaan Evans (Alabama)

Štatistiky: 150 tackles (84 solo), 23.5 tackles for loss, 15 sackov & 2 forced fumbles

Evans je nesporným talentom na pozícií linebackera, ktorý na ihrisku lieta od side lajny ku side lajne a v roku 2017 hral už so zlepšeným citom pre danú pozíciu. Aj napriek tomu, že v úvode kariéry dostával minimum priestoru, tvrdo na sebe pracoval a predviedol neskutočné výkony v troch po sebe idúcich národných šampionátoch! Evans je ideálnym inside linebackerom do blitzovacej 3-4 obrany, ale myslím si, že jednoducho zapadne aj do 4-3 WILL so svojim pass rush potenciálom v sub-packages. Očakávam, že Evans bude hneď starterom a ak dokáže ostať zdravý, tak sa od neho môžme dočkať veľkých vecí.

Projektovaný výber: 1. kolo


Leighton Vander Esch (Boise State)

Ocenenia: Mountain West Defensive Player of the Year (2017), Mountain West Championship Game MVP, First-team All-Conference 

Štatistiky: 188 tackles (128 solo), 13 tackles for loss, 5 sackov, 3 interceptions & 4 forced fumbles

Vander Esch je uvoľnený a inštinktívny linebacker, ktorý v sezóne 2017 hral tak, ako keby mal v sebe zabudované GPS na futbal. Jeho produkcia proti behu a aj passu je na vysokej úrovni. Vander Esch by mohol benefitovať z obmedzenej úlohy počas svojej rookie sezóny, keď by mohol zlepšiť svoju silu a zlepšiť svoje hracie schopnosti, keďže pravidelne nastupoval len v poslednej sezóne. Je to linebacker na každý jeden down a do budúcna môže byť z neho nesmierne kvalitný starter.

Projektovaný výber: 1. kolo


Shaquem Griffin (UCF)

Ocenenia: AAC Defensive Player of the Year (2016), 2x First-team All-AAC (2016, 2017), Second-team All-American (2017)

Štatistiky: 195 tackles (122 solo), 33.5 tackles for loss, 18.5 sackov, 3 interceptions, 16 passes defened & 4 forced fumbles

Meno Shaquem Griffin nie je len o obdivuhodnom príbehu, ale aj o excelentnom futbalovom hráčovi. Shaquem sa narodil s vrodeným syndrómom, kvôli ktorému sa mu nemohli prsty na ľavej ruke naplno vyvíjať. Keď mal 4 roky, tak ho jeho mama našla v kuchyni, ako drží nôž a snaží si odrezať ruku kvôli obrovskej bolesti. Následne podstúpil amputáciu ruky, no aj napriek tomu v športovej činnosti pokračoval naďalej. Ďalším veľkým problém Griffina je jeho fyzická limitácia, keďže na linebackera je príliš malý a ľahký, avšak jeho inštinkty, rýchlosť a technika sú na skvelej úrovni. Osobne som toho názoru, že Griffin sa ako linebacker v NFL nikdy poriadne nepresadí. Vidím to tak, že bude využívaný najmä do blitzov a v special teame môže byť z neho vynikajúci hráč. Za zmienku ešte stoja aj jeho skvelé výkony na Scouting Combine, keď 40 yardov zabehol za 4.38 s a na bench urobil skvelých 20 opakovaní!!!!!!

Projektovaný výber: 4. – 5. kolo


Jack Cichy (Wisconsin)

Štatistiky: 121 tackles (78 solo), 15 tackles for loss, 6.5 sackov & 2 forced fumble

Dámy a páni, na záver som si nechal môjho obľúbenca z Madisonu – Jacka Cichyho! Cichyho najlepší zápas v kariére prišiel v roku 2015, keď doviedol Badgers v Holiday Bowle k víťazstvu nad USC a bol menovaný Defensive MVP, keď útok Trojanov zastavil 9 tackles a 3 sackmi v druhom polčase potom, keď prvý polčas odsedel kvôli targeting callu z predchádzajúceho zápasu. Vo svojich skvelých výkonoch pokračoval aj v ďalšej sezóne, no prišla nešťastná udalosť. Pretrhol si prsný sval a zvyšok sezóny odsedel. No ako keby toho nebolo málo, tak Jack vynechal celú sezónu 2017 kvôli potrhaným krížnym väzom. No aj napriek tomu sa rozhodol, že už nechce pokračovať v college a pôjde skúsiť svoje šťastie na Draft. Aj keď musím povedať, že bol by som rád, keby som ho ešte jednu sezónu videl v drese Badgers. Keď bol Jack zdravý, tak sa prezentoval inteligenciou a konzistenciou svojich výkonov. Jack je rodený tímový líder, má skvelé inštinkty, reakčný čas, dobre rozoznáva play-actions a trick plays, má skvelé ruky a v roku 2015 zaznamenal v special teame 12 tackles. Problémom je, že vynechal posledných 20 zápasov kvôli vážnym zraneniam a jeho rýchlosť a atletickosť nie je najlepšia. Počas Pro Day Badgers exceloval a vyzerá to tak, že Jack je pomaly, ale isto späť. Ak Jackovi bude slúžiť zdravie, tak verím, že práve on môže byť obrovským stealom tohtoročného draftu. V neskorších kolách máme dostatok pickov a veľmi rád by som ho videl po boku Blaka Martineza v plnej forme! Smoly už mal dosť, je čas naplniť svoj osud a obliecť na seba Green & Gold!!

Projektovaný výber: 5. – 6. kolo

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Veľké Bartove sezónne review! Čo stálo za slabými výkonmi a kto naopak potešil?  |