PREVIEW: DIVISIONAL ROUND vs SEAHAWKS

Skutočná sezóna sa začína práve teraz!

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Seattle Seahawks

Kedy?  13/01/2020 o 00:40

Kde? Lambeau Field, Wisconsin

Vzájomná historická bilancia: 22 zápasov (3 v postseason): 13 výhier, 9 prehier, 0 remíz

Kde sa dá zápas pozerať? 

Gamepass, Sport 2

  1. https://home.nflbite.com/
  2. http://www.nflstreaming.net/live-stream/green-bay-packers-live-stream-football-game/ 
  3. https://sportsurge.net/#/events/1

Kurzy: 

Tipsport: výhra domácich: 1.52 , remíza: 14.90 , výhra hostí: 2.94

Fortuna: výhra domácich: 1.57 , remíza: 14.50 , výhra hostí: 2.62

Niké: výhra domácich: 1.53 , remíza: 14.39 , výhra hostí: 2.88


POSLEDNÝ VZÁJOMNÝ ZÁPAS


ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

V šatni Green Bay Packers sa počas posledného týždňa šírila choroba (horúčky) a kvôli nej hneď niekoľko hráčov muselo vynechať tréning. Aktuálne je štart v zápase kvôli chorobe otázny pri nasledujúcich hráčoch: FB Danny Vitale, DT Tyler Lancaster & RB Dexter Williams. Otázny je ešte NT Kenny Clark, ktorý v úvode týždňa vynechal jeden tréning kvôli problémom s chrbtom, avšak ostatných tréningov sa už zúčastnil, aj keď limitovane. Zranenie by jeho účasť v tomto zápase nemalo ovplyvniť. V sobotu bol do injury reportu pridaný aj CB Josh Jackson, ktorého taktiež trápia horúčky. Jeho účasť v zápase je otázna.

Seattle Seahawks majú obrovské problémy s pass protection a takmer s určitosťou sa budú musieť zaobísť bez svojho starting left guarda Mika Lupatiho. V 100% kondícii nie ani  starting LT Duane Brown a ani jeho backup George Fant, ich účasť je otázna. Počas týždňa mal starting center Joey Hunt problémy s nohou a bol limitovaný. Toto pre Seahawks nie je dobrá informácia, nakoľko proti ním bude stáť jeden z najlepších pass rusho v NFL a center Hunt je na svoju pozíciu fakt maličkým hráčom. Otázny je ešte DE Ezekiel Ansah, DT Quinton Jefferson a S Marquise Blair. 


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

V poslednom zápase Seattle Seahawks cestovali takmer cez celú krajinu do Philadelphie, kde sa stretli vo Wild card so šampiónom NFC East, teda domácimi Eagles. Zápas sa zlomil touchdownom RB Marshawna Lyncha, ktorý dal Seahawks vedenie 10-3 a samozrejme aj odstúpením QB Carsona Wentza po škaredom hite od Clowneyho. Clowney za tento hit potrestaný nebol a nedostal ani len finančnú pokutu. Pamätáte si, ako Adams dostal penaltu 15 yardov a pokutu 15 tisíc za to, že doslova ťukol ramenom do protihráča? 😀 Wentz mal po tomto hite údajne problémy sedieť a mal výpadky pamäti… Ale späť k zápasu. V druhom polčase LB K.J. Wright dokázal zastaviť súpera tesne pred goal line, Seattle odpovedal touchdownom a vedením 17-6. Eagles pridali už len jeden FG a dva krát nedokázali premeniť 4. down vo štvrtej štvrtine. Teraz sme sa ešte dozvedeli informáciu, že QB Eagles Josh McCown hral od druhej štvrtiny s odtrhnutým hamstringom od kosti. Bol posledným QB, ktorého mali Eagles k dispozícii a aj napriek tomu dokázal zápas udržať na tesný dostrel. Wow. Teraz ho čaká 6 mesačná liečba a ležať by mal po dobu 6 týždňov. 

Vstupenku do Divisional round na Lambeau Fielde si tak vyslúžil tím z upršaného mesta v štáte Washington a to najmä vďaka výkonu svojho QB. Russell Wilson bol zodpovedný za 95% získaných yardov svojho tímu. Zvyšok tímu pridal len 19 yardov na 17 behoch a celkovo sa tomuto útoku podarilo proti zraneniami zdecimovanej Philadelphii skórovať len 17 bodov. Seahawks tak musia opäť podniknúť dlhú cestu na svoj zápas a tentoraz to bude návšteva nehostinnej Frozen Tundry. Ako toto dvojtýždňové cestovanie ovplyvním hráčov Seahawks?

Áno, je to tak! Divisional round hráme doma na Lambeau Fielde a vo Frozen Tundre privítame Seattle Seahawks! Packers odohrali so Seahawks 22 zápasov, no ešte sa ani jednému tímu nepodarilo vyhrať za sebou viacej ako 3 krát. V playoff je vzájomná bilancia 2-1 v prospech Packers. V posledných troch zápasoch, ktoré sa medzi týmito dvoma tímami odohrali na Lambeau Fielde, tak Packers sú v nich na čísle +46 bodov a v posledných 8 zápasoch na Lambeau Fielde sú Packers proti Seahawks na bilancii 8-0. Packers a Seahawks v tejto sezóne odohrali dokopy 22 zápasov, ktoré sa skončili

Poznáte ikonickejšiu fotku? Jeden rozhodca ukazuje nekompletnú prihrávku, druhý ukazuje TD. Zápasy Packers vs Seahawks so sebou vždy prinesú nejaký historický moment. Pick-6 Al Harrisa, neschopnosť Bosticka a neodpískaný offside Bennetta v tom istom zápase, či Fail Mary. 

rozdielom jedného držania lopty. Na strane Seahawks to bolo hneď 13 zápasov (8 a menej bodob)! Neviem ako je tomu teraz, avšak pred poslednými 2 zápasmi Regular season bolo naše priemerné vedenie v zápase 2.54, čo bolo 6. najlepšie číslo v NFL len za Ravens, 49ers, Patriots, Saints a Chiefs. Naopak Sehawks, ktorí mali pred 16. weekom rovnakú bilanciu ako my, mali dovtedy priemerné vedenie -0.63. 

Seahawks sú v tejto sezóne na cestách na bilancii 8-1, vrátane výhier v Santa Clare proti zlatokopkám a dvakrát dobili mesto, kde sa podpisovala Deklerácia nezávislosti USA – teda Rockyho Philly. Z posledných 5 zápasov vyhrali len 3 a v týchto zápasoch boli dokopy prehraní o 21 bodov. Ich obrana je na treťom mieste v počte takeaways – 32. Z čoho bolo 16 interceptions (5. miesto) a 16 fumblov (2. miesto). 7 krát Seahawks dokázali vyprodukovať 3 a viac takeaways a v týchto zápasoch sú 7-0. Avšak v troch zápasoch sa im nepodarilo spôsobiť ani len jeden turnover a tieto 3 zápasy aj prehrali. 

V special teame to je to trošku kostrbaté. Kicker Jason Myers v tejto sezóne premenil všetky field goaly pod 40 yardov (17/17). No netrafil tri kopy v rozmedzí 40-49 yardov a 2 nad 50 yardov. Plus k tomu netrafil 4 extra pointy. Po All-Pro rookie sezone, má punter Michael Dickson priemer len 45.1 yardov na punt. Jeho čistý priemer spadol zo 42.5 na 40.9 yardov. 

Seahawks sú v tejto sezóne na 9. mieste v počte skórovaných bodoch a na 22. v počte bodov inkasovaných. Napriek bilancii 11-5, sú na rozdiely turnoverov +7, čo je 14. miesto v NFL. Sú na 11. mieste v yardoch na jednu play (5.7), ale na 29. mieste v pustených yardoch na jednu play (6.0). 

Porovnanie útokov Packers a Seahawks:

Počet skórovaných bodov: GB (23.5) / SEA (25.3)

Počet yardov na zápas: GB (345.5) / SEA (374.4)

Počet passových yardov na zápas: GB (233.3) / SEA (236.6)

Počet behových yardov na zápas: GB (112.2) / SEA (137.5)

Rozdiel turnoverov: GB (+12) / SEA (+12)


BEND, BUT DON´T BREAK?

Russell Wilson je v tejto sezóne jedným z najlepších passerov, čo sa týka deep balls, čo podčiarkuje jeho štatistika passov nad 20 yardov: 71 pokusov (5. najvyššie číslo), 30 skompletovaných prihrávok (3. miesto), 42.3% (7. miesto), 1,059 yardov (3. miesto), 6 touchdownov (10. miesto) a 2 interceptions (19. miesto). Keď sčítame čísla všetkých quarterbackov, ktorým Packers v tejto sezóne čelili a do úvahy zoberieme len hody nad 20 yardov, tak sú štatistiky takmer identické. 70 pokusov (6. najvyššie číslo), 30 skompletovaných prihrávok (3. najvyššie číslo), 42.9% (6. najvyššie číslo), 1,081 yardov (3. najvyššie číslo), 6 touchdownov (10. miesto), 4 interceptions (10. miesto). Ak sú naše merania presné, tak v posledných dvoch weekoch Wilson skompletoval 5 prihrávok nad 20 yardov (2 nad 30 yardov) a mal 18 yardový beh na treťom downe v minulom zápase. PFF uvádza, že Seahawks v tejto sezóne skompletovali 18 prihrávok na tretích downoch, ktoré boli pre viacej ako 20 yardov. Na druhej strane majú Packers takýchto hier 17. Keď sa pozeráte na tieto čísla, tak si musíte povedať, že naša obrana je otrasná a nemôže nám tento zápas vyhrať. Opak je však pravdou. Naša obrana síce púšťa veľké množstvo yardov na big plays, avšak keď sa hrá v red zone, tak sa vráta zavrú a súper skóruje touchdown len v 50% prípadov, čo je 8. najnižšie číslo v celej NFL. Pre porovnanie, v minulej sezóne sme pustili touchdown v 61%. Za zmienku stojí aj percento skompletovaných prihrávok proti nám v red zone. V tejto sezóne súperi proti nám skompletovali len 43.7% prihrávok, čo je naše najnižšie číslo za posledných 20 sezón. V regular season sme v red zone pustili len 10 passových TDs, čo je naše najlepšie číslo od sezóny 2010, keď sme vyhrali Super Bowl. Pred dvoma rokmi sme boli v bránení red zone najhoršou obranou v lige. Pod Pettinom sa to však zmenilo. 

Naša obrana na jeden zápas v regular season pustila 19.6 bodov, čo je 9. najnižšie číslo v NFL. V posledných piatich zápasoch je toto číslo ešte lepšie a to 14.2 bodov na zápas. Pustíme síce veľa yardov, no súpera dokážeme udržať mimo end zone. Futbal sa hrá na body a nie na yardy. A v tomto je naša obrana jednou z najlepších v lige. Avšak Seahawks skórovali touchdown pri 63.3% návštevách v red zone, čo je 9. najlepšie číslo v NFL. 

Naša obrana dominuje ešte v jednej štatistike. Keď sa zápas dostane do svojej 4. štvrtiny, tak jednotka Mika Pettina tu priemerne pustila quarterback rating 20.9, čo je vôbec to najnižšie číslo v celej lige. 8 z našich 17 interceptions prišlo vo štvrtej štvrtine. Počas otváracích 45 minút sme priemerne pustili quarterbackom zase piaty najnižší quarterback rating. 


BLITZOVAŤ, ČI NEBLITZOVAŤ?

V minulej sezóne bola obrana defenzívneho koordinátora Mika Pettina známa svojimi exotickými blitzmi a v počte blitzov sme boli v TOP 10. V tejto sezóne sa to však zmenilo a sme až na 27. mieste. Prečo je tomu tak? Odpoveď je Za´Darius Smith a Kenny Clark. Títo hráči na ihrisku dominujú a nemusíme na QB posielať extra pressure. Ako sa darí Wilsonovi proti blitzom a naopak?

Pozrieme sa na zopár zápasov. V zápase s Vikings bol Wilson pod tlakom len 4 krát (12% pressure rate), čo je jeho tohto sezónne minimum. Využil 4-man rush vo svoj prospech a pri hrách bez blitzu skompletoval 18/23 prihrávok pre 218 yardov, 2 TDs s passer ratingom 135.1. Proti blitzu skompletoval len 3/8 pre 22 yardov, jednu interception a passer rating 6.3. 49ers sa v tejto sezóne spoliehali najmä na 4-man rush, ašak proti Wilsonovi sa rozhodli svojej filozofie vzdať a začali blitzovať. V poslednom zápase regular season 49ers blitzovali Wilsona pri 46% hier. Wilson proti blitzu skompletoval len 9/18 prihrávok pre 86 yardov s passer ratingom 63.7%. Keď blitzovaný nebol, tak skompletoval 16/21 prihrávok pre 147 yardov, jeden touchdown a passer rating 126.5. Vo Wild Card Eagles Wilsona blitzovali najmä na tretích downoch (8/13 dropbackov) a podarilo sa im na neho vyvinúť tlak v 88% prípadov na tretích downoch. Avšak proti blitzu na tretích downoch proti ním skompletoval 6/7 prihrávok pre 163 yardov. Wilson bol pod tlakom pri 6 zo 7 týchto pokusov. V minulej sezóne Pettine Wilsona blitzoval fakt často, ten to dokázal využiť vo svoj prospech a niekoľkokrát prišiel veľký zisk a aj kvôli tomu sme prehrali tesný zápas pomerom 24-27.

Wilson bol v tejto sezóne sackovaný pri 8.5% svojich dropbackov, čo je 5. najvyššie číslo spomedzi kvalifikovaných quarterbackov. Celkovo bol sackovaný 48 krát. Seattle je zároveň podľa PFF 30. najhorším pass-blocking tímom v NFL. Keď bol v tejto sezóne Wilson pod tlakom, tak má priemer 4.8 yardov na jeden passový pokus, čo je 4. najnižšie číslo spomedzi všetkých QBs. Teraz bude proti nemu stáť jeden z najlepších pass rushov v NFL, ktorý je podľa PFF v percentile vyvinutých tlakov na QB najlepším v celej lige – 33%. Na svedomí to máju najmä dvaja hráči. 

Interný defenzívny lajnmen Kenny Clark v tejto sezóne čelil dvom a viacerým blokárom pri 294 pass-rush snapoch. Jeho win rate je 13.9%, čo je 4. najvyššie číslo spomedzi všetkých interných defenzívnych lajnmenov. Viacej snapov proti dvoj a viacej blokom spomedzi všetkých interných hráčov, ktorí odohrali minimálne 150 takýchto snapov, má viacej hier len Aaron Donald – 319 (win rate 18.2%) a DeForest Buckner – 268 (win rate 10.8%). Viacej tlakov na QB než práve Kenny mal spomedzi interných defenzívnych lajnmenov len Aaron Donald. 

OLB Za´Darius Smith v tejto sezóne čelil dvom a viacerým blokárom pri 174 pas rush snapoch. Jeho win rate je 19.5%, čo je 7. najvyššie číslo v NFL spomedzi všetkých pass rusherov. Avšak viacej snapov proti dvoj a viacej blokom z TOP 20 odohral len Trey Flowers – 178 (win rate 18.0%) a Arik Armstead – 204 (win rate 15.7%). Portál Pro Football Focus zas uvádza, že Za´Darius Smith je jediným hráčom v NFL, ktorý má pressure rate nad 18% spomedzi tých hráčov, ktorí odohrali minimálne 200 snapov. Podľa PFF takisto jediným hráčom v NFL, ktorý mal v tohto sezónnej regular season 90 a viacej vyvinutých tlakov na QB – presne 93. Zee zakončil regular season s 37 hitmi na QB, čo je taktiež absolútne najvyššie číslo v NFL. 

Toto duo si dokopy pripísalo 150 tlakov na QB!!


BRÁNENIE A PREMIEŇANIE TRETÍCH DOWNOV

Hra na tretích downoch bude v tomto zápase veľkým faktorom a môže rozhodnúť o tom, kto sa pozrie do NFC Championship. Útok Seahawks bol v posledných dvoch zápasoch na tretích downoch skvelý proti jedným z najlepších obrán na tretích downoch. V zápasoch proti 49ers a Eagles, Seahawks celkovo premenili 16 tretích downov (8 proti 49ers a 8 proti Eagles). Obrana 49ers je druhou najlepšou v NFL na tretích downoch a obrana Eagles štvrtou. Obrana Packers je v tejto sezóne 15. najlepšou, pokiaľ sa bavíme o bránení tretích downov. Avšak v posledných 5 zápasoch sme prvý down pustili len pri 34.5% tretích downov, čo je 6. najlepšie číslo v NFL. Avšak stáť proti Wilsonovi a ustáť to, tak to bude teda výzva. 

Počas posledných dvoch týždňov Wilson na tretích downoch vytvoril 16 prvých downov (pass aj beh). Skompletoval 16/24 prihrávok pre 246 yardov, 1 TD a 14 first downov. Tri krát na treťom downe s loptou bežal a to pre 22 yardov a ďalšie 2 first downy. V zápase proti Eagles na 3rd&15 si dobehol po kľúčový first down a všetko zakončil 36 yardovou bombou na Metcalf na 3rd&10. Metcalf a Locket v týchto zápasoch videli 13 targetov na tretích downoch a premenili ich do 8 first downov. Pričom Metcalf do first downu pretavil všetky svoje 4 zachytené prihrávky. 

Hráč Targety Catche Yardy First downy
Tyler Lockett 7 5 45 4
D.K. Metcalf 6 4 96 4
Jacob Hollister 4 2 14 1
David Moore 4 2 57 2
Travis Homer 2 2 14 2
Marshawn Lynch 2 1 20 1
Jaron Brown 1 0 0 0

Na druhej strane má náš útok veľké problémy na tretích downoch. Vo weeku 17 sme premenili len 8 z 20 tretích downov, no 15 z týchto 20 hier bolo považovaných ako third&long (6 a viac yardov). Rodgers na tretích downoch v roku 2019 skompletoval len 54.7% svojich prihrávok, čo je 26. miesto v NFL a v tejto štatistike sú za nami len Jets, Browns, Bengals, Redskins, Panthers a Dolphins. To je veľmi zlé číslo. V regular season sme na prvý down premenili len 35.9% našich tretích downov, čo je 23. miesto v NFL.


SEAHAWKS SÚ BEZ BEHOVEJ HRY

Takmer počas celej sezóny patrili Seahawks medzi tie vôbec najlepšie tímy, čo sa týka behovej hry. Duo Chris Carson-Rashaad Penny malo na svojom konte 1,600 yardov a 10 TDs. Avšak obidvaja skončili v injured reserve. Rookie Travis Homer je aktuálne backom číslo jeden a za ním je veterán a veľký sympaťák Marshawn Lynch s Robertom Turbinom. Kto je teda aktuálnym lídrom Seahawks v nabehaných yardoch? Áno, správe. QB Russell Wilson – 342 yardov. RBs Seahawks proti Eagles nabehali na 17 behov len 19 yardov! To je ledva jeden yard na jeden beh!

Marshawn sa vrátil z dôchodku a na Lambeau ho uvidím opäť veľmi rád. Teda až do momentu, kým nepredvedie nejaké ďalšie behové šialenstvo alebo neskóruje TD. Mimochodom, do Green Bay sa zrejme privezie kopa Skittles. Aaron Nagler spomínal jeden príbeh ešte z čias, keď pracoval pre Sport Illustrated a robil rozhovor práve s Lynchom. Po rozhovore mu Lynch dal ten najväčší balík Skittles, aký ste kedy mohli vidieť, hhh. 


WILSON A LAMBEAU FIELD

Wilsonovi sa na Lambeau Fielde vôbec nedarí. Odohral tu zatiaľ tri zápasy a nepodarilo sa mu vyhrať ani jeden. Skompletoval v nich len 57.3% svojich lôpt, s priemerom 201.3 passových yardov na zápas, pre 3 touchdowny a 6 interceptions. Wilsonov kariérny passer rating 101.2 je druhý najlepší v histórii NFL hneď po Rodgersovom. Avšak proti Packers je jeho kariérny passer rating 81.9, čo je vôbec jeho najnižšie číslo proti jednému tímu. 

Veľa ľudí si myslí, že naša domáca výhoda je najmä kvôli chladnému počasiu. Avšak nie je tomu tak. Máme tu ďalšie 2 faktory, ktoré sú podľa mňa dôležitejšie a zohrávajú významnejšiu úlohu. Prvým je náš hybridný trávnik. Takýto trávnik sa na ihriskách NFL hľadá fakt ťažko a tým pádom súperovi hráči na neho nie sú vôbec zvyknutí. V našich domácich zápasoch môžte vidieť, že súperovi hráči na našom trávniku často padajú bez cudzieho zapríčinenia. Áno, stáva sa to aj našim hráčom, avšak u súperov je počet pádov spôsobených trávnikom mnohonásobne vyšší. Druhým sú diváci. Povedzme si to na rovinu. V posledných rokoch nebol Lambeau Field hlučným štadiónom. Atmosféra bola slabá a okrem občasného „Go Pack Go“ sa toho v hľadisku moc nedialo. Starší ľudia mladším hovorili, nech nestoja a nech sa pekne posadia. Do Green Bay však prišiel Matt LaFleur a ten dal jasne najavo, že chce z Lambeau Fieldu spraviť skutočnú výhodu domáceho prostredia. Fanúšikov vyzval, aby boli na zápasoch čo najhlučnejší, naši hráči nahrali zopár krátkych klipov, ktoré sa počas zápasu premietajú a burcujú fanúšikov k poriadnemu bordelu, keď je naša obrana na ihrisku. Keď je na ihrisku útok, tak sa tam objaví Bakhtiari, ktorý s prstom pri ústach ľudom naznačuje, že majú byť ticho, lebo náš útok je „v robote“. Atmosféru som v tejto sezóne zažil na vlastnej koži a bolo to fakt parádne. Steve, Jeff, či Nagler chodia na zápasy Packers už nejaký ten piatok, a všetci sa zhodli, že takúto atmosféru na Lambeau nezažili už veľmi dlho. Dámy a páni, Lambeau Field je oficiálne späť!


TRAJA KRÁLI A LAMBEAU FIELD

Trom kráľom Severu sa na Lambeau Fielde fakt darí. To, že hráme zápas doma je pre nás veľkou výhodou. Nie je vôbec prekvapením, že v tejto sezóne sme doma priemerne skórovali 25.6 bodov a na cestách len 21.4 bodov. Tím Matta LaFleura zakončil tohtoročnú regular season s bilanciou 7-1 na domácom trávniku, pričom jediná prehra prišla v úvode sezóny práve proti Eagles po neodpískanej DPI proti obrancovi Eagles v závere zápasu na goal line, ktorá bola nad Slnko jasná. Ale na to sa história nepýta… Ak si náš útok udrží tohto sezónne domáce štandardy, tak naše šance na výhru sú pomerne dobré. Tu sú štatistiky našich troch kráľov doma a vonku:

QB Aaron Rodgers

  Doma Vonku
Skompletované prihrávky 62.7 61.4
Yardy na jeden pokus 8.0 6.1
TD-INT 14-2 12-2
Passer rating 101.6 89.6
Sacky 12 24
Adjusted yardy/pokus 8.7 6.6
Skompletované prihrávky nad 20 yardov  33 19
Nabehané yardy 107 76
Passer rating pod 90.0 2 5

V tejto sezóne sme doma hrali proti 5 tímom, ktoré sú v pass defense podľa DVOA v TOP 16. Aaron Rodgers v tejto sezóne odohral 6 zápasov s passer ratingom nad 95. Z toho päť zápasov bolo proti oponentom, ktorí boli na spodných priečkach čo sa týka pass rushu. Redskins (19.), Raiders (23.), Giants (25. – T), Broncos (25. – T), Chiefs (29.). Obrana Seahawks je v tejto štatistike na 30. mieste v NFL. Avšak vieme nájsť aj výnimky a tou je zápas proti Lions vo weeku 17, ktorí sú na 31. mieste. V tejto sezóne obrana Seahawks zaznamenala len 28 sackov a len jeden jediný tím ich mal na svojom konte menej. Pre zmenu bol Rodgers doma sackovaný len 12 krát a to čelil tímom ako Vikings, Bears, Broncos, či Eagles. Seahawks sú na 30. mieste v % sackov (4.5) a v hitoch na quarterbacka (68). Rodgers má v tejto sezóne priemerne 2.88s na odhod, čo je 6. najvyššie číslo v NFL. Seahawks sú na 32. mieste v pressure rate a naša ofenzívna lajna ma najvyšší pass-win rate v NFL.

Rodgers dosiahol svoje najlepšie passové čísla proti Lions, Raiders, či Eagles, ktorí sú v passovej obrane na 1., 8. a 14. mieste. Passová obrana Seahawks v tejto sezóne pustí na zápas 263.9 yardov, čo je 6. najvyšší priemer v celej NFL. V posledných troch domácich zápasoch proti Seahawks Rodgers skompletoval 72.4% svojich prihrávok (čo je na jeho pomery absurdné číslo), 6 TDs, 1 INT, priemer 8.2 yardov na jeden passový pokus a passer rating 112.9. Ak sa Rodgersovi v tomto zápase podarí hodiť 3 passové TDs, tak vyrovná franchise rekord Bretta Favra v najvyššom počte TDs počas post season (39). Favre to dokázal za 22 zápasov, Rodgers ich má na svojom konte 17. 

RB Aaron Jones 

  Doma Vonku
Yardy na jeden beh  4.8 4.4
Behové TDs 10 6
Celkovo TDs 11 8
First downy 28 27
Zachytené prihrávky 25 24
% zachytených prihrávok  78.1 66.7
Zápasy s TD 7 3

Seahawks na Lambeau Field cestujú s 26. najlepšou, teda so 7. najhoršou behovou obranou podľa DVOA v lige. 

WR Davante Adams

  Doma Vonku
Zachytené prihrávky  39 44
Nachytané yardy 604 393
Yardy na jeden catch  15.5 8.9
TD 1 4
% zachytených prihrávok  68.4 62.9
Yardy na jeden target 10.6 5.6
1st down % 71.8 59.1
20-yardové catche 9 3
40-yardové catche 2 0
Fumbly 0 2

Na Adamsa v posledných 8 z 9 zápasov vždy letelo 10 a viac lôpt. 

Na domácej pôde počas prvej štvrtiny sme v tejto sezóne na bodoch +43, čo je druhé najlepšie číslo v NFL. Aaron Rodgers počas prvej štvrtiny na ihrisku Lambeau Fieldu skompletoval 76.6% svojich prihrávok, pre 6 TDs, 0 INTs, 11.1 yardov na jeden pokus a passer rating 145.4. Running back Aaron Jones skóroval 4 TDs a WR Davante Adams mal celkovo 14 zachytených prihrávok pre 253 yardov a 1 TD. Keď Rodgers svoju prihrávku smeroval práve na Adamsa, tak mal passer rating 142.6. No a počet yardov na jeden pokus? 18.1!

Seahawks hrajú však mimo Seattlu veľmi dobre, keď prehrali len zápas a priemerne pustili 19.8 bodov. No ich obrana pustí touchdown pri 61.5% súperových návštev v red zone, čo je 26. miesto v NFL. Ofenzívne sme 64% našich návštev v red zone zakončili touchdownom čo je 8. najlepšie číslo v NFL, avšak takmer počas celej sezóny sme boli v tejto štatistike v TOP 5. Najmä v posledných zápasoch sa nám v tejto hernej činnosti moc nedarilo a v tabuľke sme trošku klesli. 


JONES MUSÍ DOSTÁVAŤ LOPTU 

Running back Aaron Jones musí v tomto zápase dostať dostatok priestoru, či už ako runner, alebo pass catcher. V tejto sezóne sme s ním na ihrisku odohrali 603 ofenzívnych snapov. Tieto snapy nám pridali 90.4 tzv. „očakávaných bodov“, čiže 0.15 očakávaných bodov na play. Len dva útoky vo futbale dokázali vygenerovať viacej než 0.15 a to Ravens a  Chiefs. Keď je Jones na ihrisku, tak je náš útok tretím najdominantnejším útokom v celej lige. Bez neho to už tak nie je. Keď Jonesa nahradil Jamaal Williams, tak Packers vo svojom útoku vygenerovali -24.33 očakávaných bodov na 377 snapoch čo je priemer -0.07 na jednu play. Keď je na ihrisku Williams, tak táto verzia nášho útoku je 29. v NFL a Rodgersov quarterback rating klesne zo 67.7 s Jonesom na 28.7 s Williamsom. Zaujímavosťou je to, že len dva krát v tejto sezóne sa stalo, že Jones bol na ihrisku viacej než pri 70% ofenzívnych snapoch. Week 4 proti Eagles, keď sa Williams zranil pri prvej hre (otras mozgu) a do zápasu sa už nevrátil a week 17 proti Lions, keď bol Williams neaktívny kvôli zraneniu ramena. Portál ProFootballReference uvádza, že Aaron Jones je v tejto sezóne na delenom prvom mieste v NFL, pokiaľ hovorím o broken tackles pri behových hrách – 32. No a pridajte broken tackles pri passových hrách a Aaron Jones vedie celú NFL spomedzi všetkých hráčov so 42 broken tackles. V rozpätí weekov 14-17 mal náš RB Aaron Jones najviac behových yardov po kontakte (301) a je na delenom 4. mieste v počte behov nad +10 yardov (11). Hneď jeho 750 nabehaných yardov prišlo po kontakte, takže to znamená, že z jeho 1,084 nabehaných yardov prišlo 69.2% po tom, čo bol kontaktovaný obrancom. 

Obrana Seahawks je v tejto sezóne voči running backom benevolentná a ich súperi si v tejto sezóne proti ním priemerne pripísali 117.7 nabehaných yardov, čo je 22. miesto v NFL, 4.8 yardov na jeden beh (27. miesto v NFL) a 22 behových touchdownov (30. miesto v NFL). LBs Bobby Wagner s KJ Wrightom sú možno excelentný proti behu, avšak v coverage to také ružové nie je. Wagner v tejto sezóne pustil v coverage 662 yardov, čo je druhé najhoršie číslo v lige. Wright v coverage pustil 628 yardov, čo je tretie najhoršie číslo v lige. 

Celkovo running backom pustili 18 behových TDs, čo je 31. miesto v NFL a behový TD inkasovali v 12/16 zápasov. Avšak v posledných 5 zápasoch, Seahawks pustili priemerne 161 nabehaných yardov. Running backom sa proti ním darí aj vzduchom, keď súperovým running backom pustili dokopy 817 nachytaných yardov (29. miesto v NFL), priemerne 9.5 yardov na jeden catch (3. najvyššie číslo) a 51.1 nachytaných yardov na zápas (4. najvyššie číslo). 


ELIMINOVAŤ VPLYV WAGNERA S WRIGHTOM

Proti skvelým LBs Seahawks Bobbymu Wagnerovi a K.J. Wrightovi bude dôležité, aby sme im nedávali jednoduché ready, lebo budú nonstop pri lopte takmer hneď po predaní running backovi. No ako som spomínal, tak v coverage im to vôbec nejde. 

V poslednom zápase sezóny Matt LaFleur využíval RB Tylera Ervina a RB Aarona Jonesa na ihrisku súčasne, zapájal ich do jet motions, atď…. čím chcel zmiasť súperových obrancov a aj sa mu to darilo, len keby Rodgers trafil to čo mal. Proti Cowboys si taktiež pripravil perfektný game plan. Vedel, že vo svojej obrane majú skvelých LBs ako Vander-Esch, či Smith, takže opäť využil rôzny motions na ich zmätenie a RB Aaron Jones doslova dominoval. Niečo podobné musíme robiť aj proti Wagnerovi s Wrightom. Nedávať im ľahké ready a udržať veci na prvý pohľad ťažko čitateľné. Tu je príklad: 


KING vs METCALF & ALEXANDER vs LOCKETT

Jeden z najlepších a zároveň najdôležitejších matchupov tohto zápasu bude CB Kevin Kings vs WR D.K. Metcalf. King, ktorý má v tejto sezóne na svojom konte 5 interceptions bude mať plné ruky práce s nováčikom na poste WR D.K. Metcalfom. Tento rookie odohral proti biednej secondary Eagles skvelý zápas, keď sa mu podarilo nachytať 160 yardov , zahral niekoľko extrémne dôležitých plays a skóroval aj TD. King je jeden z mála cornerov, ktorí sa Metcalfovi dokážu vyrovnať fyzickými predpokladmi. Má výšku, rýchlosť na šprinty popri sideline a aj výskok na to, aby dokázal Metcalfa eliminovať. King má problémy najmä s menšími WRs, ktorí sú explozívni a rýchli na krátkych a stredých vzdialenostiach, čo Metcalf nie je a Kevinovi by to mohlo pomôcť. Keď sa pozrieme na Kingove výkony, tak väčšinou svoje najlepšie zápasy v kariére odohral proti veľkým WRs ako práve Metcalf. Očakávam, že Seahawks budú Kinga testovať na vertikálnych routach, nakoľko podľa Pro Football Reference King v tejto sezóne pustil 864 yardov do svojej coverage, čo je tretie najvyššie číslo v NFL. Jeho smerom sa síce skompletovalo len 58% prihrávok, avšak priemer na jeden catch je 17.3 yardov a 10.2 yardov na target. Toto Kevinovi moc do karát nehrá, nakoľko Metcalf je veľkou vertikálnou hrozbou a vo svojej rookie sezóne zachytil už 13 prihrávok pre zisk +20 yardov v regular season a ďalšie 4 pridal vo Wild Card proti Eagles, vrátane troch na 3. downoch. Wilson je jedným z najlepších QB na deep balls a s Metcalf si buduje veľmi silnú chémiu. Očakávam, že práve King bude hrať na Metcalfovi s pomocou safetyho zhora.

Druhý corner Jaire Alexander bude postavený na WR Tylera Locketta. Locket je s Wilsonom perfektne zohratý a počas posledných dvoch sezón zachytil 77.2% prihrávok na 180 targetov, pre 2,022 yardov a 18 TDs. Od roku 2018 má priemer na jeden target 11.2 yardov. V minulo sezónnom vzájomnom zápase skúšali Seahawks na Alexandra double-moves, nakoľko Jaire je vysoko agresívny, press corner. V tejto sezóne na double moveoch proti Alexanderovi našli úspech Cowboys s Cooperom. Jaire si musí dať na tieto routy veľký pozor. 

Dokopy sú Lockett s Metcalfom dynamickým duom, ktoré malo v regular season dokopy 28 catchov nad 20 yardov a 7 nad 40 yardov. 


VEĽKÝ ZÁPAS OD TIGHT ENDOV?

Náš tight end Jimmy Graham v posledných 6 zápasoch zachytil len 11 prihrávok s priemerom niečo málo cez 12 nachytaných yardov na zápas. No bývalý hráč Seahawks bude mať v nedeľnom zápase na Lambeau Fielde šancu narobiť pomerne veľké škody proti svojmu bývalému tímu. V sezóne 2019 majú Seahawks veľké problémy s bránením tigh endov. Len Dallas Cowboys v tejto sezóne pustili viacej zachytených prihrávok tight endom a len Arizona Cardinals pustila hráčom na tejto pozícii viacej nachytaných yardov než práve Seahawks. Keď si to zhrnieme, tak tight ends proti ním v tejto sezóne nachystali 97 prihrávok pre 1,066 yardov. Graham v tejto sezóne zachytil len 38 prihrávok, čo je jeho najmenšie číslo od rookie sezóny v roku 2010. 

Počas posledných 5 weekov regular season, Seahawks dopriali veľký zápas Zachovi Ertzovi (12 zachytených prihrávok pre 91 yardov), Kylovi Rudolphovi (4 zachytené prihrávky pre 50 yardov, 1 TD), Tylerovi Higbeemu (7 zachytených prihrávok pre 116 yardov) a Georgovi Kettleovi (7 zachytených prihrávok pre 86 yardov). Vo Wild card proti Eagles mali Ertz s Dallasom Goedertom dokopy 9 zachytených prihrávok pre 117 yardov. Graham tak musí tohto faktu využiť vo svoj prospech a keď lopta na neho letí, tak ju treba chytiť. Za ním máme napríklad Marcedesa Lewisa, Roberta Tonyana, ktorý si v minulej sezóne pripísali parádny 54 yardový touchdown práve proti Seahawks a na svoju šancu čaká aj dynamický mladík Jace Sternberger, ktorý pomáha najmä v run blockingu, čo mu ide nad očakávania, no už kľude mohol skórovať aj 2 TDs, keby sa Rodgers pozeral jeho smerom. 


FACKRELL AKO X-FAKTOR?

V tomto zápase by mohol byť x-faktorom LB Kyler Fackrell. Defenzívny koordinátor Mike Pettine v poslednom zápase s Bears využíval Fackrella na elimináciu Trubiskyho nôh a takisto to robil aj v poslednom zápase so Seahawks, ktorý sme s nimi odohrali v minulej sezóne. V ten deň odohral S(F)ackrell azda životný zápas. Tu je videjko s príkladmi,  ako sa Pettinovi podarilo udržať Trubiskyho nohy pomerne pod kontrolou: 

Tu máte aj video s peknými hrami od Fackrella z posledného zápasu proti Seahawks v minulej sezóne:

Nedá sa mi nespomenúť ešte jedného hráča. Ktorý je nenápadný, no na tento zápas môže mať veľký vplyv. Je ním DB Chandon Sullivan. Objav tohtoročnej preseason DB Chandon Sullivan zažíva veľmi vydarenú sezónu. V našom drese v tejto sezóne odohral 350 defenzívnych snapov. Celkovo sa mu podarilo zraziť 6 prihrávok, nepustil ani jeden TD, do jeho coverage sa skompletovalo 35.5% prihrávok s passer ratingom 34.3. Spomedzi všetkých kvalifikovaných obrancov v NFL (253 hráčov), je Sullivan na prvom mieste v pustených yardoch na target (3.9 yardov), na prvom mieste v percentile skompletovaných prihrávok (35.5%) a tretí v pustenom passer ratingu (34.3). Regular season mal famóznu, bude sa mu rovnako dariť aj v playoff?


AKO ZÁPAS DOPADNE?

Bart (šéfredaktor a zakladateľ webu www.greenbaypackers.eu): „Keď sme hrali posledný krát Divisional Round proti Dallasu Cowboys, tak som pred zápasom tipoval, že sa zápas rozhodne field goalom kickera Masona Crosbyho v posledných sekundách zápasU a bude to úspešný pokus nad 50 yardov. Tento tip mi vyšiel a naši dlhoroční fanúšikovia si to ešte určite pamätajú, to sa vtedy písalo ešte iba na FB a web neexistoval, hhh. (Pre svätého Vinca, to sme v playoff už neboli tak dlho?!!!!)…. Tentoraz hráme v zime doma proti Seahawks a web už existuje! Obidva tímy v tejto sezóne hrajú podobne a výsledky zápasov sú takmer neustále tesné. Tento fakt vo svojej predpovedi využijem a opäť to rozhodne kto iný, než miláčik domácich tribún Money Mason, no tentoraz to bude field goalom zo vzdialenosti nejakých 35 yardov.“ 

RADA PRE PETTINA: „V živote nie je veľa istôt, avšak je tu jedna vec, ktorá je istá nad Slnko. Nikdy nehraj proti Seahawks cover 0, keď sa láme chleba. Eagles ti o tom budú vedieť povedať svoje.“

VÝSLEDNÉ SKÓRE: Packers 20-17 Seahawks


Rolo (redaktor a spoluzakladateľ webu www.greenbaypackers.eu): „Domáce prostredie, Frozen Tundra, Jones, Rodgers a zdravotné patálie Seahawks. Ono to nebude vôbec jednoduché, ale myslim, že práve proti Seahawks budeme silnejší o Aarona Rogersa. Nemusí mať ani skvele čísla, ale jeho prítomnosť a skúsenosti urobia ten potrebný rozdiel. Bude to tuhý boj, ale napokon to zvládneme a druhý raz v sezóne pôjdeme do San Fran!“

VÝSLEDNÉ SKÓRE: Packers 23-17 Seahawks


Inžinier (člen výkonného výboru webu www.greenbaypackers.eu): „Víťazný FG dáme menej ako 30 sekúnd pred koncom.. Zápas očakávam “jalový” čo sa týka nasej ofenzívy a naopak výborný z pohľadu obrany. Tá nás bude držať pri živote celú dobu a na konci dá loptu do rúk Rogersovi a nôh Crosbymu na rozhodujúce body. Neočakávam fumbly ani interceptiony ani na jednej strane, skôr veľa dlhých ihrísk a na každej strane len 1-2 podarene drajvy za cely zápas.“

VÝSLEDNÉ SKÓRE: Packers 16-13 Seahawks


Lance Allen (hlavný športový reportér pre Today´s TMJ4): „Packers sú oddýchnutí a pripravení. Secondary Seahawks je zraniteľná. Seattle má tohto sezónny rekord NFL (vrátane playoff), čo sa týka zápasov, ktoré sa skončili rozdielom jedného skórovania a pri tom ich vyhrali – 11. Takže to nebude jednoduché, ale Packers v tesnom zápase nakoniec zvíťazia.“

VÝSLEDNÉ SKÓRE: Packers 27-24 Seahawks


Steve Tate (The Owner): „Packers a Seahawks sa počas posledných rokov stali veľkými rivalmi. Dobrou správou pre fanúšikov Packers je to, že Russell Wilson je na Lambeau Fielde 0-3 a tento trend by mal pokračovať aj v nasledujúcom playoff zápase, ktorý sa bude hrať 12. januára 2020. Naša obrana sa v tejto sezóne naozaj ukázala a bola veľkým faktorom pri všetkých našich 13 víťazstvách. Toto bude pokračovať aj túto nedeľu v Green Bay. Taktiež sme v posledných zápasoch videli zlepšenie v special teame, špeciálne v yardoch na returne na strane Pack. Útok nám pár krát ukázal, že dokáže byť elitným a ešte v lepšom svetle sa ukazuje naša behová hra vo Frozen Tundre na Lambeau Fielde. Seahawks sú vedení pôsobivým Russellom Wilsonom, čo je jeden z bývalých quarterbackov college tímu z Wisconsinu. Seahawks sa síce dostali do playoff, no ich obrana nie je tak dominantná, ako bola počas posledných rokov. Takže aj kvôli výhode domáceho ihriska a našim hráčom, si Packers pripíšu svoje 14. víťazstvo proti Seahawks!!  #14 #GoPackGo“

VÝSLEDNÉ SKÓRE: Packers 27-14 Seahawks


Jeff Kahlow (Frozen Tundra Man): „Bude to zápas, ktorý môžme nazvať „Kto dokáže chrániť loptu“! Očakávam, že tento zápas bude tesný až do konca a rozhodne sa v posledných sekundách Crosbyho field goalom! Doposiaľ majú Packers lepšiu bilanciu proti kuratám, ale veľkou otázkou je, ktorý Packers tím sa ukáže? Musíme veriť, že Rodgers sa ukáže vo veľkom a takisto aj naša obrana!! Go Pack Go!“

VÝSLEDNÉ SKÓRE: Packers 27-24 Seahawks

BONUS: Frozen Tundra Man si na tento zápas pripravil špeciálnu Cheeseheadu a máte ju možnosť vidieť ako prví! Keď ju uvidíte v televízore počas prenosu, tak budete veľmi dobre vedieť, ktorý pán za týmto stojí!

GO PACK GO!!!!!!!!!!!!!!

One thought on “PREVIEW: DIVISIONAL ROUND vs SEAHAWKS

  • 13 januára, 2020 at 11:39
    Permalink

    Uff, zase zápas na západnom pobreží. Dúfam, že túto sezónu to bude do tretice všetko dobré.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Packers prijali nového člena do trénerského tímu!  |  Postrehy z Training Campu 2018 - 10. deň  |