PREVIEW: WEEK #1 – Green Bay Packers vs Chicago Bears

Jubilejný 100. ročník NFL odpáli najväčšia rivalita v histórii! Packers sa na Solder Fielde v Chicagu postavia proti domácim Bears.

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Chicago Bears

Kedy? 6.9. 2018 o 2:20

Kde? Solder Field, Chicago, Illinois

Vzájomná historická bilancia: 198 zápasov (2 v post season): 97 výhier, 6 remíz a 95 prehier

Kde sa dá zápas pozerať? 

Gamepass

  1. http://www.nflstreaming.net/live-stream/green-bay-packers-live-stream-football-game/ 
  2. www.mamahd.com 

Kurzy: 

Tipsport: výhra domácich: 1.70, remíza: 12.50, výhra hostí: 2.53

Fortuna: výhra domácich: 1.55,remíza: 14.00, výhra hostí: 2.79

Niké: výhra domácich: 1.66, remíza: 16.64, výhra hostí: 2.44


POSLEDNÝ VZÁJOMNÝ ZÁPAS

Posledný vzájomný zápas odohrali Packers a Bears v 15. weeku minulej sezóny. Víťazstvom si Bears poistili prvý divízny triumf od roku 2010. Chicago vyhrali len rozdielom jedného TD, čo bolo na trápenicu Packers celkom prijateľné.

Aaron v zápase hodil íčko, ktoré prerušilo jeho historickú sériu prihrávok bez interception. Trubisky nahádzal 235 yardov pre 2 TD. Skompletoval 20 z 28 prihrávok. Jeden behový TD dal Jordan Howard, ktorý však už je hráčom Eagles.


ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

Do otváracieho zápasu s určitosťou nenastúpi LB Oren Burks, WR Darrius Shepherd a TE Jace Sternberger. Otázny je aj CB Ka’dar Hollman, ktorého trápi zranenie krku. Na druhej strane majú pri mene otáznik TE Trey Burton, OL Rashaad Coward a DT Bital Nichols. Pre Bears to nie je nejaká vážna strata.


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Spolupráca Rodgersa a LaFleura

Prvý zápas sezóny bude ostro sledovaný aj z toho hľadiska, že Aaron Rodgers ešte pod novým hlavným trénerom nehral. V preseason neodohral ani jeden snap, no aj napriek tomu je so stavom ofenzívy veľmi spokojný. Zdá sa, že LaFleur a Rodgers sú na jednej vlne. No musím podotknúť, že doteraz to bolo bez stresu, tlaku a nervov vo vyhrotených situáciách. Keď sa začne zápas, začne pravý futbal. Pre nový tandem je skúška ohňom proti top obrane ligy. Rodgers sa chce vrátiť po slabých dvoch sezónach späť na vrchol a kedy by mal začať s parádnymi výkonmi ak nie proti svojim obľúbeným medvedíkom?

Mack Attack, obrana Bears vs O-line Packers

DC Vic Fangio je novým hlavným trénerom Denver Broncos. Na jeho miesto zasadol skúsený Chuck Pagano. Je to však strata a Bears to vedia. Fangio bol mág, ktorý si obranu vyskladal podľa svojich predstáv a vlani to bola poriadna mašina. Na obhajobu Pagana a obrany Bears v roku 2019 dodám to, že vlani to bol obrovský „Mack efekt“. Veď si len predstavte, keby toto zviera bolo hlavnou tvárou obrany Packers. Khalil Mack už pár dní pred zápasom hovoril novinárom o tom, ako sa nevie dočkať, kedy bude môcť niekoho poriadne trafiť. 

O-line Packers vlani dávalo Rodgersovi dosť času. Aj keď to v prvom weeku bolo pre Bears obranu celkom úsmevné, musíme si pripomenúť to, že hral miesto Rodgersa Kizer, ktorý sa z toho celého pokakal. Robil úplne hlúposti a Mackovi loptu hodil priamo do náručia. Verme, že Rodgers nepríde k nejakému zraneniu. V plnej sile bude môcť s loptou behať, vymýšľať všeličo a určite nebude chcieť, aby si Mack na ňom robil štatistiky. Určite môžeme čakať, že LaFleur nadizajnuje hry tak, aby Macka do hry púšťal čo najmenej. Čiže krátke prihrávky, screeny, play-action a behové hry.

Vlani sme čelili neznámemu my, teraz budú oni

Nie je to symbolické? Vlani začali Bears novú éru pod novým, mladým a progresívnym koučom Mattom Nagym. Tento rok je to obrátené. Nového trénera majú Packers, tiež je mladý a fanúšikovia jeho tímu nevedia, čo čakať. Nevie to poriadne aj obrana Bears. Práve to môže byť výhoda. Lebo ak je útok Packers fakt na tom tak dobre, ako to prezentujú hráči a tréneri, potom Bears budú čeliť Rodgersovi a jeho útoku v novej verzii. Na toto sa moc nemohli pripraviť. Určite Pagano študoval štýl McVaya a Shanahana. Čiže tu máme ďalší zaujímavý matchup zápasu.

Obrana musí vyvíjať tlak a získať lopty

Trubisky nepatrí medzi špičku quarterbackov, na ľavú stranu hádže slabo, no veľmi dobre mu slúžia nohy. Packers potrebujú, aby im v noci fungoval pass-rush. Ak nebude mať Trubisky dostatok času resp. pôjde párkrát k zemi, budeme v hre aj napriek tomu, že počítame s ďalším skvelým výkonom obrany Bears. 

Samotný defenzívny koordinátor Mike Pettine spomenul, že tento rok robili na tom, aby hráči defenzívy poriadne tacklovali a snažili sa získať loptu. Útok potrebuje viac príležitostí, Rodgers musí byť na lopte častejšie. Ak dostane od obrany nejaké tri hry navyše, potom to bude fajn. Môžeme sa tešiť na rôzne zaujímavé schémy. Na zapájanie Rashana Garyho, ktorý je univerzálny a rýchly hráč. Nuž, Pettine, namiešaj dobrý guláš!

Aaron sa musí dostať do rytmu hneď v úvode

Nový tréner, nový útok, nový systém, nové schémy, žiaden snap v preseason… A čo? Za to sú chlapi platení, aby hrali svoju hru bezohľadu na okolnosti. Aaron sa musí dostať do svojho tempa hneď a potom to bude dobré. Ak sa mu to podarí, potom to bude mať vo svojich rukách. Sami sme niekoľkokrát videli, že ak sa Rodgers dostane na svoju vlnu, vie rozobrať a poraziť hocikoho.

Behová obrana Packers

Jordan Howard síce odišiel, no vlani ho Bears moc nevyužívali a jeho odchod sa dal čakať. Aj napriek tomu sa môžu medvede spoľahnúť na Tarika Cohena, ktorý je skvelý bežec a navyše vie loptu aj chytať. V tohtoročnom drafte si Bears vybrali mladého RB Davida Montgomeryho, ktorý dostane prvé snapy kariéry proti nám. Obaja sú to skvelí hráči, ktorých bude musieť ustrážiť naša runn-stoping obrana. Veľmi dôležité je zastaviť ich behy aj z toho hľadiska, že ofenzíva bude musieť spoliehať na Trubiskeho ruku. Tam sa už dá čosi vymyslieť v náš prospech!


Nezabudnite, že som sa rozhodol pre tento rok spustiť tipovačku. Tak klikajte SEM a nájdite všetko podstatné a zapojte sa do zaujímavej súťaže! 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nový running back na našej súpiske!  |