PREVIEW: WEEK #11 – Green Bay Packers vs Seattle Seahawks

Packers cestujú do Seattlu, kde sa pokúsia udržať nádeje na playoff stále na žive!

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Seattle Seahawks

Kedy? 16.11. 2018 o 02:20

Kde? CenturyLink Field, Washington

Vzájomná historická bilancia: 21 zápasov (vrátane 3 v postseason) – 13 výhier, 0 remíz & 8 prehier

Kde sa dá zápas pozerať? 

Sport2, Gamepass

 1. http://www.nflstreaming.net/live-stream/green-bay-packers-live-stream-football-game/ 
 2. www.mamahd.com 
 3. http://9livestream.com/

Kurzy: 

Tipsport: výhra domácich: 1.75, remíza: 12.50, výhra hostí: 2.42

Fortuna: výhra domácich: 1.67, remíza: 13.00, výhra hostí: 2.50

Niké: výhra domácich: 1.72, remíza: 16.64, výhra hostí: 2.34


POSLEDNÝ VZÁJOMNÝ ZÁPAS

Posledná vzájomný zápas týchto dvoch tímov sa odohral minulú sezónu vo weeku 1. Asi si všetci veľmi dobre pamätáme na Rodgersovu interception, ktorú hodil priamo do rúk DT Nazaira Jonesa, ktorý ju takmer vrátil až do end zone, že? Polčasové skóre bolo 3-0 pre Seattle. No v 3. štvrtine Rodgersov útok zabral. Touchdowns skóroval Montgomery a Jordy Nelson po klasickej free play. Obrana odohral vtedy na svoje pomery podarený zápas a Wilsona udržala len na 158 passových yardoch. Konečný stav hovoril pre domácich Packers 17-9. 


ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

Do zápasu kvôli neustálym problémom s hamstringom opäť nezasiahne WR Randall Cobb. V tejto sezóne mu vyšiel len week 1, inak pre nás nemá žiadnu pridanú hodnotu. Kvôli hamstringu je out aj večne zranený CB Kevin King, ktorý má obrovský potenciál, no obávam sa, že sa mu ho kvôli zraneniam nepodarí nikdy naplniť. Out je aj OLB Nick Perry, ktorému v zápase proti Dolphins protihráč nakopol koleno a safety Kentrell Brice. Nepravdepodobná účasť je na strane guarda Lucasa Patricka, ktorý stále neprešiel concussion protokolom. Otázni sú CB Beshaud Breeland (trieslo) s LB Blake Martinez (členok). 

Na strane Seahawks je pochybná účasť pri LB K.J. Wrightovi. Otázni sú: SS Maurice Alexander, SS Delano Hill, DE Dion Jordan & CB Neiko Thorpe. 


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Green Bay Packers cestujú do Seattlu, kde sa stretnú so svojim priamym konkurentom o účasť vo wild card. Nasledujúce 2 zápasy proti Seahawks a Vikings nám jasne ukážu, kam bude naša sezóna smerovať. V jednom prípade je kalkulácia veľmi jednoduchá. Prehráme vonku proti Seahawks a následne vonku proti Vikings, tak zazvonil zvonec a sezóny je koniec. Momentálne nám New York Times dáva 30-35% šancu na účasť v post season bojoch. Avšak ak nasledujúce zápasy prehráme, tak sa šanca zníži na 5% a matematicky bude po sezóne… Ak ich vyhráme, tak razom naše šance budú 75%. Pre optimistov, ktorí stále veria v playoff a niekde v diaľke vidia Lombardi Trophy, tak mám pre nich celkom peknú správu. Ak vyhráme všetkých 7 zostávajúcich zápasov regular season, tak sme sa do playoff v simuláciách dostali v 100% prípadoch. Dokonca aj keď teraz prehráme proti Seattlu a následne vyhráme všetkých 6 zápasov, tak simulácie ukázali, že do playoff sa dostaneme v 99% prípadoch. Avšak ja medzi týchto optimistov nepatrím a myslím si, že za pár zápasov bude sezóny koniec. Doposiaľ sme dokázali poraziť len Bears, Bills, 49ers a Dolphins. V týchto zápasoch sme hrali proti jednému rookie QB (Josh Allen), dvom backupom (Beathard a Osweiler) no a štvrtým do partie je Trubisky. Čiže sme ešte nevyhrali ani proti priemernému QB a dokázali sme poraziť len podpriemerných QBs. Packers cestujú do Seattlu po 1x od NFC Championship v roku 2014, kedy sme vďaka precoachovanému zápasu McCarthyho prišli o možnosť hrať v ďalšom Super Bowle. Podarí sa nám zahodiť nepríjemné spomienky za hlavu a odviesť si víťazstvo?

WILSON VS RODGERS

Môžete ho mať milovať, alebo ho môžte nenávidieť, no jeden fakt je nemenný. Quarterback Seahawks Russell Wilson je sakramentsky dobrým quarterbackom. Momentálne hrá skvelý futbal o čom svedčia nasledujúce čísla. Jeho tohto sezónny passer rating je 110.2, čo je excelentné číslo a je to zároveň jeho kariérne sezónne maximum. Avšak keď sa pozrieme na neho hlbšie, tak je to ešte lepšie. Keď Wilson čelí blitzu, tak vedie NFL v passer ratingu, ktorý je 129.4! Aj keď ho tlak prinúti opustiť kapsu, tak jeho rating padne len na 108.7, čo je 5. najlepšie číslo v lige. Pre porovnanie, Rodgers je považovaný za kráľa hry mimo pocket, avšak v tejto sezóne je jeho rating v tejto hernej činnosti len 89.1, čo je 10. miesto v NFL. No treba brať do úvahy, že toto číslo je výrazne ovplyvnené jeho zraneným kolenom. Aaron Rodgers kraľuje štatistike NFL v priemernom kariérnom passer ratingu, keď je na hodnote 103.5. Na druhom mieste je Russell Wilson s priemerným kariérnym passer ratingom 99.7. Vo štvrtok čelíme elitnému quartebackovi, či si to priznať chceme alebo nie. 


SÚBOJ MLADÝCH RUNNING BACKOV

Už vo štvrtok v noci proti sebe po 1x! nastúpia dve z vychádzajúcich hviezd NFL na poste running backa. Na strane Green Bay Packers to je dynamický runner Aaron Jones, ktorý minulý týždeň proti Dolphins konečne dostal viacej príležitostí a nesklamal. Práve naopak. 6 behov bolo nad 10 yardov a zápas zakončil s priemerom 9.7 yardov na jeden beh, s nabehanými 145 yardmi, čo je jeho nové kariérne maximum a k tomu pridal 2 TDs. Momentálne kraľuje running backom NFL v počte získaných yardov na jeden beh, keď má úžasný priemer 6.8 yardov. Celkovo mal doposiaľ k dispozícií 68 behov a hneď 18 z nich premenil pre ziska 10 a viac yardov. Z čoho nám vychádza, že na každý 4. beh zabehne viacej ako 10 yardov. Väčšina running backov sa k tomuto priemeru ani nepribližuje. Todd Gurley to má priemerne na 7 behov, Kareem Hunt 7.6 a Ezekiel Elliott na 7. Seattle Seahawks majú vo svojom tíme tohtoročný first-round pick – Rashaada Pennyho. Penny je veľký back, ktorý má skvelú rýchlosť a dokáže sa vyhýbať jasným tacklom. Minulú nedeľu proti LA Rams mal 12 behov pre 108 yardov a 1 TD. Kto bude z týchto dvoch running backov vo štvrtok úspešnejší? Práve toto môže byť x-faktor, ktorý rozhodne o víťazovi zápasu. Avšak Seahawks majú k dispozícií ďalších 2 backov, ktorí dokážu obranám poriadne zatopiť. Jedná sa o Chrisa Carsona a Mika Davisa. K tomu nesmieme zabudnúť pripočítať Russella Wilsona, ktorý má momentálne nabehaných 210 yardov na 33 carries. Seahawks sú v NFL na 1. mieste v nabehaných yardoch a 2. v počte carries. Od weeku 3, mali najmenej 32 behov za zápas a 176 yardov na jeden zápas. No na druhú stranu sú poslední v pokusoch o prihrávku. Behová obrana Seahawks pustí na jeden beh v priemere 5.0 yardov a plus k tomu môže byť bez LB K.J. Wrighta. Avšak doposiaľ hrali proti Ezekielovi Elliottovi, Melvinovi Gordonovi a 2x proti Gurleymu. Tieto 4 zápasy dosiahli priemernú hodnotu takmer 160 yardov za zápas. Avšak v ostatných 5 zápasoch pustili po zemi priemerne len 87.4 yardov. 


SÚBOJ DVOCH NAJVYŠŠIE DRAFTOVANÝCH PUNTEROV

Dvaja najvyššie draftovaní punteri na Drafte v roku 2018 nastúpia proti sebe a ich výkon budem pod drobnohľadom. Seattle Seahawks si celkovo 149. vybrali puntera Texasu Michaela Dicksona, po ktorého sa dokonca tradovali nahor. O 23 pickov neskôr, si Packers vybrali puntera Alabamy J.K. Scotta. Tieto picky boli o to prekvapivejšie, že v minulej sezóne mali obidva tímy solídnych punterov (Jon Ryan a Justin Vogel). Dickson ukazuje, že sa skauti o jeho silnej nohe nemýlili. Momentálne je na 3. mieste v NFL v hrubom priemere na jeden punt – 48.0 yardov a delí sa o prvú priečku s punterom Eagles Camom Johnstono v čistých yardoch, keď má priemer 43.8 yardov. Doposiaľ len 2 punty skončili v end zone a 19 z 44 puntov skončilo inside 20. Scottove čísla také úžasné nie sú. Priemer na jeden punt má 44.5 yardov, čo stačí len na 17. miesto v lige a je takmer identické s tým, aké mal minulý rok Justin Vogel. Celkovo z 33 puntov len 10 skončilo inside 20 a pripísal si 4 touchbacky, ktoré jeho čísla značne kazia. Special team Rona Zooka sa však snaží minimalizovať počet returnov a uprednostňujú vyšší hang time na úkor dĺžky puntov. Len 9 z 33 Scottových puntov sa returnovalo (27%) priemerne pre 7.6 yardov. Zatiaľ čo 20 z 44 Dicksonových puntov (45%) sa returnovalo, no s takmer identickým priemerom na return (7.3 yardov). 

Do special teamu Packers sa vracia kľúčová postava na pozícií returnera – Trevor Davis, ktorý bol aktivovaný z injured reserve. V minulej sezóne bol portálom Pro Football Focus ocenený ako najlepší punt returner roku 2017, keď jeho sezónna známka bola suverénne najlepšia – 84.2. Pre porovnanie, druhý Travis Benjamin mal známku 74.8. 


BUDE OBRANA POKRAČOVAŤ V DOBRÝCH VÝKONOCH?

Aj napriek tomu, že v kádri Packers nemáme dominantného pass rushera, tak wq stále delíme o prvé miesto v NFL v počte sackov a sack percentage. Obrana Mika Pettina dokázala nejakým intergalaktickým zázrakom doposiaľ vyprodukovať 31 sackov so sack percentage 9.5% a podieľalo sa na tom dokopy 15 hráčov. Pettine dokáže zapájať do pass rushu obrovské množstvo hráčov, o čom svedčí štatistika, že proti Dolphins sme mali síce 6 sackov, no tie prišli od 6 rôznych hráčov. Kyler Fackrell je hráč, ktorý je najmä hráčom do rotácie, no aj napriek tomu vedie tímovú štatistiku v počte sackov, keď ich má doposiaľ 5. Pettine dokáže perfektne využívať jeho rýchlosť a nestavia ho do situácií, kde si musí raziť cestu ku QB prostredníctvom hrubej sily. O prvé miesto sa však delí s našim interným pokladom Kennym Clarkom, ktorý má tiež 5 sackov. Tretí v pošte sackov je ILB Blake Martinez s 3 sackmi. Zaujímavosťou je, že trio edge rusherov – Clay Matthews, Nick Perry a Reggie Gilbert majú dokopy len 6.5 sackov z celkových 31. Sacky prichádzajú po perfektne nadizajnovaných Pettinových blitzoch, ktoré prichádzajú po skvelej práci defenzívnej lajny. Kenny Clark hrá na Pro Bowl úrovni. Jeho kolega Mike Daniels nie je extrémne výrazný v štatistike sackov, keď ich má len 2, no v Pettinovom systéme zohráva kľúčovú úlohu a je jeden z najlepších defenzívnych tacklov v NFL. V tejto sezóne vyhral 35% matchupov 1 vs 1 a len Aaron Donald je v tejto štatistike lepší (45%). Obzvlášť sa nám darí na 3. downoch, kde sme na druhom miesto v NFL, keď 15 z 31 sackov prišlo práve na tomto veľmi dôležitom downe. Z hráčov, ktorí boli v tejto sezóne na ihrisku prítomní aspoň pri 200 defenzívnych snapov, tak len Tramon Williams, Josh Jackson a Kevin King nemajú vo svojich štatistikách zapísaný sack. Pre porovnanie, v minulej sezóne Capersova obrana vyprodukovala len 37 sackov, čo bolo 22. miesto v NFL a percentáž sackov bola 6.7%. Nájde sa tu ešte niekto, kto spochybní Mika Pettina?!


ALEXANDER VS LOCKETT

Tyler Lockett je šinkanzenom útoku Seahawks a v tejto sezóne už stihol zaznamenať 7 TDs. Lockett je menší avšak rýchly receiver. Alexander je menší, no rýchly corner, takže to vyzerá na perfektný matchup. V zápase proti Rams Mike Pettine využil rovnakú formulu a na malého a rýchleho Cooksa nasadil Alexandera a výsledok všetci veľmi dobre poznáme. Preto očakávam, že Pettine opäť využije svojho najrýchlejšieho a najlepšieho cover cornera na najväčšiu vertikálnu hrozbu súperovho útoku. WR Doug Baldwin stále na tom nie je zdravotne najlepšie a myslím si, že Breeland + safety si ho dokážu postrážiť. 


CLARK VS BAKHTIARI

Frank Clark má formu ako hrom a patrí medzi najlepších pass rusherov v lige. Doposiaľ stihol nazbierať 8 sackov a 3 forced fumbles. Je rýchly, silný, dokáže využívať svoje ruky a nemá problém s uvoľnením. Ak má nejakú slabinu, tak je to hra proti behu, kde má problémy s tacklingom v open fielde. Keď hral minulý rok proti Bakovi, tak ho nachytal na perfektný spin move dovnútra. Má neuveriteľne rýchly prvý krok a ak lajnmen kvôli hluku na CenturyLink Fielde na snap zareaguje neskoro, tak je problém na svete. Ak si ho Bak nedokáže postrážiť, tak zápas nevyhráme. No koho lepšieho by ste chceli na matchup proti Clarkovi než najlepšieho pass-protecting ľavého tackla v lige? Bude to naozaj zaujímavý matchup!


Veľa sa hovorí o obrovskej výhode CenturyLink Fieldu, jeho hlasitosti a vplyvu na hru Seahawks. Avšak Seahawks doma prehrali 4 z posledných 5 zápasov a my sa môžme len modliť, aby táto bilancia rástla. Avšak nám sa na druhej strane na cudzích štadiónoch v tejto sezóne nedarí, keď sme zo 4 zápasov nevyhrali ani raz. No nám sa na CenturyLink Fielde celkovo moc nedarí, keď sme od roku 2008 na tomto štadióne na bilancií 1-3. Russellovi Wilsonovi sa v posledných dvoch zápasoch proti Packers nedarilo, keď skompletoval len 36/66 prihrávok pre 398 yardov, 1 TD a 5 interceptions. Výrazným faktorom, ktorý rozhodne o víťazovi a porazenom bude počet turnoverov. Seahawks sú v tejto sezóne na bilancií +8, čo je 4. najlepšie číslo v NFL. No v posledných 2 zápasoch sa im nepodarilo vyprodukovať takeaways a práve Wilson si pripísal rozhodujúce giveaways pri posledných 2 prehrách v rade. Packers majú proti Wilsonovi za posledné 4 zápasy dohromady 11 takeawyas a aj teraz ich budeme potrebovať, ak chceme pomýšľať nad úspechom. Minulý week bola interception CB Beshauda Breelanda zlomovým okamihom. Na záver ešte dodám, že sa tento zápas odohrá v color rush uniformách. Go Pack Go!

One thought on “PREVIEW: WEEK #11 – Green Bay Packers vs Seattle Seahawks

 • 16 novembra, 2018 at 9:06
  Permalink

  Chce se mi normálně brečet ? nejsrandovnější byl PI proti GB ten Green nebo kdo to byl se podle mě ještě doteď neotočil na míč ? kdyby ten trouba čuměl trochu kolem sebe tak by viděl že by Alexander minimálně ten pas zblokoval a namísto toho mu tam ještě zavazel, opakovaný záběr jak čuměl jen dopředu na hráče a ještě do něj před catchem vrazil, no smál jsem se asi minutu :D.
  No ale teď vážně, nechápu stejně jako „gaučový_odborník“ proč jsme nešli 4a2 a odpověď vidím v tom, že se McCarthy vědomě chtěl schovat za možný neúspěch obrany v následujícím drivu SEA než aby chytil své koule do ruky a šel do toho, takhle jen řekne „veřil jsem do té doby dobře hrající obraně jenže co asi neviděl to, že naše obrana proti běhu byla tragická a že SEA půjde kvůli času po zemi a taky šli, no a naše obrana to dvakrát nedala a bylo po zápase. Je smutné, že HC kouč nevěří svému útoku, že udělá 2 yardy. S takovým ksichtem co dělá Rodgers když se nedaří je na facku, já bych ho určitě trénovat nechtěl, samolibec jeden. A myslím si že jej ani nikdo z potencionálních snad-nových trenérů trénovat chtít nebude. Doufám, že podepíšeme znovu Wilkersona, bez něj jsme proti běhu jaloví. Matthews je jen stínem toho „predátora“ jakým byl. Perry podepsal tučný kontrakt a je po něm. Nejhorší je, že Fackrell udělá 12-13 sacků, dostane nejspíš balík a bude po něm taky. Cobbovi u nás zvoní hrana. Tuty půjde někde jinde a tam to bude zase ten starý dobrý Cobb :D. Myslel jsem, že na draftu budeme potřebovat safetyho a vyztužit OL, ale těch problémů bude asi víc (DT proti běhu, edge rusher, safety, guard).
  další smutná věc je, že s Vikingy asi rupneme a pak pár zápasu vyhrajeme a těsně se nedostaneme do PO. Takže nebude play-off a výběr na draftu bude tak nízko. Takže budeme muset vyměnit oba první picky za posun dopředu (což do top 5 nebude stačit si myslím) takže naše situace není win-win ale big lose-big lose. Musíme zarvat šponu ve free agency. Kopnout do zadku Grahama (za 10 míčů to je tragéd) tuším, že Raiders kopnou do zadku Nelsona a my bychom jej mohli podepsat.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *