PREVIEW: WEEK #2 – Minnesota Vikings vs Green Bay Packers

Čo môžme očakávať od druhé zápasu v sezóne 2018?

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Minnesota Vikings

Kedy? 16.9. 2018 o 19:00

Kde? Lambeau Field, Wisconsin

Vzájomná historická bilancia: 115 zápasov: 60 výhier, 2 remízy a 53 prehier

Kde sa dá zápas pozerať? 

Gamepass, Sport 2 

 1. http://www.nflstreaming.net/live-stream/green-bay-packers-live-stream-football-game/ 
 2. www.mamahd.com 

Kurzy: 

Tipsport: výhra domácich: 2.27, remíza: 12.00, výhra hostí: 1.85

Fortuna: výhra domácich: 2.10, remíza: 11.50, výhra hostí: 2.00

Niké: výhra domácich: 2.05, remíza: 12.45, výhra hostí: 1.99


POSLEDNÝ VZÁJOMNÝ ZÁPAS

Tak tento zápas sa neoplatí nijako viacej obkecávať. S Brettom Hundleym za centrom sme nedokázali skórovať ani len jeden bod a bola z toho zahanbujúca prehra 0:16. 


ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

QB Aaron Rodgers je oficiálne vedený ako otázny proti Minnesote Vikings. Rodgers si v prvom zápase vyvrtol koleno, celý týždeň oddychoval, no v posledom tréningu pred zápasom už bol na ihrisku. Tom Silverstein informuje, že Packers zajtra ráno bude Rodgersov stav preverovať, uvidia ako koleno zareagovalo na záťaž a spravia rozhodnutie. WR Davante Adams vynechal stredajší tréning kvôli problémom s ramenom, ale následne sa už do tréningu vrátil a bol limitovaný. Coach Mike McCarthy povedal, že Aaron sa cíti lepšie ako na začiatku týždňa. Otázny je ešte aj ILB Oren Burks a z našej strany do zápasu nezasiahne S Josh Jones. Na strane Vikings do zápasu nezasiahne ich center Pat Elfein.


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

SÚBOJ NAŠEJ OL PROTI INTERNÉMU PASS RUSHU VIKINGS A GAME PLAN SO ZRANENÝM RODGERSOM

Nový defenzívny tackle Vikings, Sheldon Richardson, zažil dominantný debut vo svojom prvom zápase v drese Vikings proti 49ers. Jeho schopnosť búrať kapsu a robiť tlak na quarterbacka zvnútra by mohla nášmu QB narobiť poriadne veľké problémy, špeciálne v situácií, ak Aaron Rodgers nebude schopný scramblovať. Už aj stihol Rodgersovi poslať slovný odkaz: „Hrám futbal. Nebudem zákerný. Budem hrať futbal. Futbal je agresívny a to sa nezmení. Ak sa bojíš, choď do kostola.“

Plus k Richardsonovi musíme pripočítať jeho kolegu Linvala Josepha a vidíme jenu z najlepších interných dvojíc v NFL. Joseph je skvelý run defender a Richardson nám minulý týždeň ukázal, že stále dokáže byť dominantným pass rusherom. Pro Football Focus uvádza, že Richardson mal v zápase proti 49ers 7 tlakov na QB! A ako Richardson, tak aj Joseph boli v TOP 5 najlepšie hodnotených interných obrancov vo weeku 1. Dr. David Chao a bývalý tímový lekár v NFL povedal, že je si istý, že Aaron Rodgers do zápasu nastúpi. Na základe video záznamov verí, že Aaron utrpel 1. alebo 2. stupeň natiahnutého stredného väzu, čo nevyžaduje operáciu. Avšak Rodgersov pohyb bude najbližší mesiac obmedzený. Chao uvádza dobu liečenia na 2-4 týždne. McCarthy a aj Rodgers povedali, že nepotrebuje trénovať na to, aby mohol v nedeľu nastúpiť. Práve Aaronov pohyb môže byť problémom. Rodgers sa bude vedieť v pockete posúvať tak, aby defenzívnym endom Griffenovi a Hunterovi vytváral zložité uhly. Avšak z insidu toho QB veľa narobiť nedokáže, keď je jeho mobilita obmedzená. Najrýchlejšia cesta ku quarterbackovi je priamo cez stred a môžte staviť celý svoj majetok na to, že Zimmer pôjde cez inside po Rodgersovi ako leopard po antilope. Ak chceme pomýšľať nad úspechom, tak potrebujeme od LG Laneho Taylora, C Coreyho Linsleyho a RG Justina McCraya nesmierne vydarený zápas. Takisto sa Zimmer svedomito posvieti na prípravu svojej obrany proti rýchlym a krátkym passom. Ak Rodgers bude prinútený držať loptu vo vnútri kapsy pridlho a s minimálnou možnosťou na útok, tak to bude pre nás a Rodgersa najhorší možný scenár. Zimmer je naozaj defenzívny majster a v nedeľu poobede nás bude čakať geniálne pripravená obrana Vikings. Vikings boli v minulej sezóne najlepšie brániaci tím proti pass catching running backom a druhý najlepší tím proti tight endom. Na týchto skvelých číslach sa veľkou mierou podieľajú LBs Eric Kendricks a Anthony Barr, ktorí sú dobrí ako v coverage, v pass rush, tak aj proti behu. Minulý rok boli 7. najlepším tímom proti slot receiverom a top 10 proti súperovým 1kám a 2kám na pozícií WR. V jednoduchosti povedané, boli skvelí, teda až na zápas proti Eagles. Dokáže Aaron so svojím útokom tento obranný val zničiť, alebo si Zimmer pripíše ďalší úspešný zápas proti Rodgersovi? 


JIMMY GRAHAM VS PASS COVERAGE VIKINGS

Vo weeku 1 proti Vikings zažil TE 49ers Geroge Kittle vydarený zápas. Zachytil 5 prihrávok pre 90 yardov a ak ma pamäť neklame, tak dropol aj jednu hlbokú bombu od Garoppola. Na druhej strane Jimmy Graham bol v zápase proti Bears ticho, no mimo svetla reflektorov odvádzal skvelú prácu v tom, že celý zápas na seba namotával viacero obrancov súpera a tým pádom mali naši WRs na ihrisku viacej miesta a Aaron to v druhom polčase dokázal geniálne využiť. Obranu Bears rozstrieľali rýchlymi prihrávkami na relatívne krátke vzdialenosti a v tomto zápase nám Aaron Rodgers neuveriteľne presne demonštroval to, akú obrovskú úlohu v získaných yardoch po zachytení prihrávky zohráva umiestnenie lopty. Vikings majú vo svojej passovej obrane šikovných cornerov ako Xavier Rhodes, ktorý je pre mňa momentálne najlepším cornerom v lige, Trae Waynes alebo dobre sa ukazujúci rookie Mike Hughes. Takisto vo svojej secondary majú aj All Pro safetyho a najlepšieho safetyho v lige – Harrisona Smitha. Očakávam, že McCarthy s Philbinom budú chcieť posielať loptu z ruky čo najskôr a útočiť na stred obrany. Presne tu je najväčšia slabina obrany Vikings. Na perimetri a na dlhých loptách sú skvelí, no v strede ihriska to je o niečo horšie. Majú troch dobrých cornerov, ale ďalej to je slabé a chýba im na tejto pozícií potrebná hĺbka. No a toto môže pre Grahama s Cobbom znamenať skvelé príležitosti na missmatche. No zároveň si myslím, že Zimmer bude na Grahama využívať najmä Smitha, ktorý má veľkosť a aj výbavu na to, aby ho dokázal ustrážiť. Takisto z tohto môže ťažiť RB Ty Montgomery, ktorý chytá lepšie ako behá a nejaké rýchle prihrávky stredom ihriska by mohol pretaviť do nesmierne dôležitých plays. Tu nám pomôže Montyho unikátny skill set. 


VIACEJ SNAPOV PRE REGGIEHO GILBERTA, MENEJ PRE CLAYA MATTHEWSA

Štatisticky Giblert neodohral nijako oslňujúci week 1 proti Bears, no bol súčasťou big play našej obrany, vďaka ktorej sa nám podarilo nepriaznivý vývoj zápasu otočiť. Ak neviete o čo ide, tak si prečítajte moje review zápasu proti Bears. Gilbert zaznamenal len 2 tackles, avšak na ihrisku bol pomerne málo. Na druhej strane Clay Matthews odohral celkovo 60/70 defenzívnych snapov a za tento čas si pripísal len jeden tackle!!! Nedokázal sa dostávať z blokov, vyzeral byť slabý, pomalý a ak náhodou sa aj do backfieldu dostal, tak prišiel missnutý tackle. A nakoniec to všetko zaklincoval tou sprostou penaltou. Mám pocit, že jeho čas je v Green Bay spočítaný a táto sezóna bude jeho labuťou piesňou v Green & Gold. 


KTO VYHRÁ BOJ O LINE OF SCRIMMAGE?

Toto bude jeden z kľúčov, ako vyhrať tento divízny súboj. Kto opanuje line of scrimmage v útoku a aj obrane, tak z tohto zápasu odíde šťastnejší. Naša OL mala v úvodnom polčase sezón 2018 obrovské problémy, no v druhom polčase hrali parádne a proti Vikings musíme začať tam, kde sme skončili v zápase proti Bears. OL Vikings nie je žiadny zázrak a je v tej dolnej polovici ofenzívnych lajn v NFL, navyše budú bez svojho centra. Zostava Daniels-Clark-Wilkerson by si mala s OL Vikings poradiť. Osobne neverím tomu, že Dalvin Cook nabehá nejaké veľké množstvo yardov, ak táto trojka zahrá svoj štandard. Priestor pre Cooka tak bude v passovej hre, kde by mohol narobiť nemalé problémy. Nová akvizícia Vikings na poste QB Kirk Cousins nie je žiadny rýchlik a ak mu nedáme veľa priestoru na odhody, tak by mohol mať problémy. Najmä je známy svojimi chybami v 4. štvrtine, kedy s veľkou obľubou začína hádzať súperom lopty priamo do rúk. Cousinsovou silnou stránkou sú dlhé vertikálne lopty. Keď príde rad na krátku vzdialenosť pred red zone, tak je rázom stratený a nevie triafať lopty do milimetrových okienok. Ak dokážeme zabrániť big plays, tak v tomto zápase môžme byť úspešní. Znie to ironicky, ale bude to vyžadovať game plan nášho starého DC Doma Capersa. Kto nevie o čom hovorím, tak !!! KLIKAJTE SEM !!!


MLADÍ CORNERS BUDÚ PORIADNE PREVERENÍ!

Ak chceme hľadať dôvod úspechu v zápase proti Bears, tak veľkú zásluhu má na tom naša secondary. Safeties hrali dobre, Brice a Dix zahrali dôležité plays, no kto najviac vyčnieval, tak to boli mladí corners Kevin King, Jaire Alexander a Josh Jackson. Trubiskymu dovolili nahádzať len 155 yardov a na jednu prihrávku mal otrasný priemer – 4 yardy. Secondary takisto nepustila ani jeden touchdown, čo vo zvyku nebolo. TE Trey Burton je ospevovaný na všetkých frontoch a hovoria o ňom, že bude mať obrovskú sezónu. No Josh Jackson ho zastavil na jednotku s hviezdičkou a nedovolil mu zachytiť ani jednu prihrávku, keď bol v coverage. Avšak tento týždeň to bude trošku iná káva. Mladíci budú hrať proti Rudolphovi, Diggsovi, či Thielenovi. Diggs sa vyznačuje svojou rýchlosťou a možno preto by som na neho poslal Jaireho Alexandera, prípadne Kevina Kinga. Williams a Jackson sa typologicky viacej hodia na Thielena. No najdôležitejší je jeden fakt. A to ten, že máme 4 cornerov, ktorí dokážu pokrývať hráčov v súbojoch 1 vs 1. Minulý týždeň sa receivers Bears cez nich nedokázali otvoriť a aj keď lopta na nich letela, tak sa dočkala minimálneho úspechu. No tento týždeň to bude väčšia výzva. Vikings majú lepších pass catcherov a aj quarterbacka. Vo weeku 1 po 2 lavínových drivoch Bears zmenil Pettine kompletne obrannú schému a razom sa Matt Nagy nedokázal s loptou pohnúť. Pettine na ihrisko poslal 6 defenzívnych backov a takto to bolo počas 60% snapov proti Chicagu. Pettine si toto dovolil s mladým, neskúseným a neovereným tímom. Väčšina trénerov chce súperovu silnú stránku z hry vymazať úplne, no Pettine zvolil iný postup. Nechať Bears behať celý zápas. Bol to Jedi (rytier Jedi) mysľový trick na Matta Nagyho. Dokonca Pettine nechal v závere zápasu hrať Alexandera a Jacksona na pozícií linebackera. Vyzerá to, ako keby hral Madden že? Len v lepšej grafike. Avšak fungovalo to excelentne. Ľudia hovoria, že sme nedokázali vytvárať tlak na QB. Určtie?! Pettine nevyužíval žiadnych extra rusherov a aj napriek tomu sme tlak vytvorili v 37,2% snapov, čo je 7. najvyššie číslo zo všetkých tímov vo weeku číslo 1. Otázkou však je, či takto budeme hrať aj proti Vikings a následne aj po uzdravení sa Burksa s Jonesom. Ak sa vráti Burks, tak práve on bude hrať na pozícií linebackera pri passových downoch. Pettine bude možno chcieť aj napriek tomu Jacksona udržať na ihrisku a bude ho využívať ako špecialistu na tight endov a do red zone, kde môže naplno ukázať svoj neuveriteľný čuch na loptu. Osobne sa veľmi teším na to, čo nám Pettine ukáže. 


DOČKÁ SA AARON RODGERS ODPLATY?

Minulý rok Aaronovi sezónu ukončil LB Anthony Barr a Aaron mal hneď v úvode sezóny príležitosť na odplatu. Avšak na naše nešťastie sa v prvom zápase zranil a ak do zápasu proti Vikings nastúpi, tak bude značne limitovaný. Čo je obrovská škoda. Ako som pred pár týždňami spomínal, že ma štve to, že Vikings na Lambeau privítame už vo weeku 2 a nebudeme mať výhodu Frozen Tundry. Teraz ma to štve ešte viac, lebo sa do toho pridalo zranenie Aarona a Vikings tak majú na svojej strane obrovskú výhodu. Na Lambeau si zahrajú poobede, v ideálnom futbalovom počasí  a v zime odohrajú zápas proti Packers doma, kde nebudú musieť vyliezať z toho ich „úžasného“ štadiónu, kde neustále počuť otravné trúbenie a ešte keď doma pozerám zápas Vikings, tak si musím vypnúť zvuk, lebo po pár minútach mi ide už z tej trúby vybuchnúť hlava. Packers a Vikings hrajú na Lambeau v septembri prvý raz od roku 2008, kedy sa Rodgers stal starting QB!! Vikings môžu túto značnú výhodu využiť vo svoj prospech a dostať sa tak voči Packers do značne lepšej pozície v rámci vzájomných divíznych zápasov. Avšak z Vikings som po 1. zápase na zadok nespadol a nebyť zbytočného fumble pred end zone a pick-6, tak by mali Vikings čo robiť, aby Niners porazili. Porovnajme si zopár čísel Vikings a Niners: 

Yardy celkovo – 49ers: 327, Vikings: 343

Počet 1st downov – 49ers: 20, Vikings: 19

Yardy na jednu play – 49ers: 5.4, Vikings: 4.6

Premenené 3. downy – 49ers: 38%, Vikings 41%

Red Zone – 49ers: 1/4, Vikings: 1/2

Turnovers – 49ers 4, Vikings 1

Je očividné, že to bol vyrovnaný zápas a rozhodli ho hlúpe chyby hráčov Niners (spomínaný fumble, alebo 3 íčka Garoppola, z ktorých 2 boli po zlom umiestnení lopty). Presne o tomto bude aj tento zápas. Kto sa dopustí sprostej chyby a nepremení obrovskú šancu, tak bude trpieť. Ak bude hrať Rodgers, tak zápas podľa mňa rozhodne jeden FG, a to práve ten, ktorý Vikings nedajú a ich mladý kicker – Carlson bude pokračovať v rodinnej tradícií Viqueens. Na záver ešte pridám slová LB Athonyho Barra (ten, kto Aaronovi zlomil kľúčnu kosť). Reportér sa ho pýtal, či pred zápasom pôjde za Rodgersom. On na to odpovedal, že to nerobí a určite mu ruku podať nepôjde. Ako tento jeho prístup ma brutálne sklamal a myslím si, že by bolo od neho vhodné a pekné prísť pred zápasom za Aaronom, podať mu ruku, privítať ho späť na ihrisku a popriať mu veľa zdravia. Rivalita-nerivalita, rešpekt mať treba a Barr ho zjavne má na bode mrazu. Go Pack Go!

2 thoughts on “PREVIEW: WEEK #2 – Minnesota Vikings vs Green Bay Packers

 • 15 septembra, 2018 at 19:52
  Permalink

  paradne preview, diky….
  a byt to na mne, nechal by som aarona kludne este sediet…

  Reply
 • 16 septembra, 2018 at 22:19
  Permalink

  To pískají jak naší ligu!!!

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *