REVIEW: WEEK #2 – Minnesota Vikings vs Green Bay Packers

Druhý week sezóny 2018 sa do histórie zapíše ako „geniálny“ comeback a následný kolaps kráľovien z Minnesoty!

Jeden múdry muž raz povedal, že fanúšikovské stránky nemusia byť objektívne, avšak ja budem a poviem to na rovinu tak, ako to je. Rozhodcovia nám doslova napľuli do tváre a dotiahli Viqueens k senzačnej remíze na Lambeau Fielde v pomere 29-29, ktorá má pre nich cenu zlata, nakoľko ak doma proti nám vyhrajú, tak majú vzájomnú zápasovú výhodu na svojej strane…

Po tomto zápase som ešte nikdy v živote nebol tak šťastný kvôli tomu, že som si už pred mnohými rokmi vybral Green & Gold a stále naše farby hrdo nosím počas každého jedného weeku. S jednonohým Aaronom Rodgersom sme dokázali nie len že potrápiť jeden z najlepších tímov lige, no my sme ich dokázali počas väčšiny zápasu prehrávať! 

Kto číta moje články pravidelne, tak vie, že rozhodcov riešim minimálne. Avšak teraz sa k týmto nemotorným a slepým zebrám vyjadriť proste musím. Všetko to začalo v skutku rozporuplným flagom za OPI v podaní WR Davante Adamsa a tento flag nám anuloval získaný first down, zisk cca 40 yardov a tým pádom sme museli puntovať. Rhodes ani nereagoval na loptu a opakovaný záznam ukázal, že Adams sa ho len tesne rukou dotkol a žiadne postrčenie tam nebolo. Neodpískaná DPI prišla pri prihrávke na Grahama, kedy sa obranca na loptu ani len nepozeral a zastavil Grahamovu ruku ešte pred tým ako lopta priletela… Ďalší otrasný flag prišiel pri play tesne pred end zone, kedy Aaron perfektne našiel Jimmyho Grahama a skórovali sme TD. Avšak počas play sa tam obranca Vikings vyrúbal a rozhodca hodil otrasný flag za holding (LG Lane Taylor) a namiesto TD to bol len FG. V závere zápasu Cousins hodil interception a boli sme tak pred end zone. Tam prišiel ďalší otázny call rozhodcov, a keby len jeden. Najskôr nebol uznaný TD Adamsovi a v nasledujúcej play ostala DPI Rhodesa na Adamsa nepovšimnutá, kedy doslova oblapil ruky Adamsa, ten nemohol hrať loptu a my sme tak kopali len FG. Toto všetko by sa dalo nejako hodiť za hlavu, no potom prišlo niečo, nad čím budem krútiť hlavou ešte tak minimálne 10 rokov. CB Jaire Alexander zahral play zápasu a hlboký pass Cousinsa zachytil a ukončil zápas. VYHRALI SME!! Avšak zebry tam hodili s prepáčením je*nutý flag za roughing the passser a tým pádom Vikings získali first down a skórovali TD. Minulý týždeň to bola chyba Matthewsa a proti flagu som nepovedal ani slovo. Ale toto?!!! Výsmech… Clay ešte aj položil ruku na zem, aby nespadol na Cousinsa plnou váhou tela. Čo tam mal prosím vás Clay spraviť na viac?! Cousins mal ešte loptu v ruke, keď ho Matthews kontaktoval a aj kvôli tomu hodil zlú loptu. Toto bol pľuvanec všetkým hráčom, trénerom a fanúšikom nie len Green Bay Packers, ale aj futbalu priamo do tváre. No pre Vikings to bolo ako obliatie svätenou vodou. Dúfam, že si tento nezabudnuteľný comeback užili. Je to naozaj smutné, že takýto úžasný zápas rozhodcovia ovplyvnili takýmto neuveriteľným spôsobom. V tomto prípade to reklama na futbal určite nebola a celý futbalový svet, až na fanúšikov Vikings, sa tomuto len smeje a neveriacky krúti hlavou. 

Pre zaujímavosť, Rob Demvosky si po zápase odchytil rozhodcu Tony Correnteho, ktorý hodil flag na Matthewsa. Viete čo povedal? Sadnite si a snažte sa nič nerozbiť: „Keď hitol QB, tak ho zodvihol a doviedol ho až na zem. Nemá to nič spoločné s novými pravidlami ohľadom ochrany QB.“ Následne sa Demovsky opýtal, čo mal Clay spraviť pre to, aby to flag nebol. „Nemal ho zodvihnúť a doviesť až na zem.“ Clay ho nezodvihol a druhá časť vety zodpovedá definícií tacklu! Rozhodca poriadne ani nevie, ako tá hra vyzerala, vymyslel si situáciu a hodil flag… Najviac sa mi rátajú reakcie fanúšikov Viqueens, ktorí hovoria o tom, že aj rozhodca sa môže pomýliť a je to súčasťou hry. Že to zápas síce trošku ovplyvnilo, ale nemáme sa na rozhodcov hnevať. Avšak keby sa toto stalo opačne, tak by tu boli reči o nedotknuteľnom Rodgersovi a že Packers sú chránení samotnou NFL. Trošku objektivity z ich strany by nezaškodilo, avšak čo čakať od Minnesoty, no nie?! 

No poďme od rozhodcov preč a pozrime sa na výkon nášho tímu. Musím vytknúť play calling pred koncom zápasu, ktorý nás stal víťazstvo a aj napriek chybám rozhodcov, sme náš osud mali v rukách práve MY!! Mali sme dosť príležitostí na to, aby sme zápas rozhodli na lopte a zápas nemusel rozhodnúť trápny call rozhodcov. Je to aj naša chyba, nie len rozhodcov. S Ha Ha Clinton Dix zachytil íčko na 21 yardovej línií Vikings a loptu doniesol až na 13 yardov od end zone Vikings. Časomiera ukazovala 2:05 do konca zápasu. Prvá play skončila bez zisku, keď RB Jamaal Williams nedokázal po zemi získať ani yard. Následne prišla už spomínaná neskompletovaná prihrávka na Adamsa, penalta za delay of game a ďalšia už spomínaná neskompletovaná prihrávka na Adamsa. Packers sa tak museli uspokojiť len s FG a viedli tak 29-21. Keby sme išli po zemi, tak by sme prinútili Vikings zobrať timeouty a tým pádom by im neostali na posledný drive, kde ich dokázali využiť vo svoj prospech a vyrovnať skóre zápasu. Na jednej strane sa mi páči, že sa McCarthy toho nebál a nebyť chybných rozhodnutí rozhodcov, tak by bol hrdinom a všetci by ho chválili za agresivitu. No takto opäť raz z toho Mike vyšiel ako porazený. 

Rodgers bol značne limitovaný a bolo na ňom vidieť, že ho ľavá noha naozaj bolí. No ani to mu nezabránilo v ďalšom perfektnom výkone. Aaron nemohol svojím typickým spôsobom predlžovať plays a musel sa sa spoliehať na svojich piatich ochrancov pár metrov pred ním. Dvojnásobný držiteľ ocenenia MVP nahádzal 281 yardov a nebyť zlých rozhodnutí rozhodcov, tak by si pripísal viacej ako len 1 TD. 

Ďalšia kľúčová chyba prišla v predĺžení. Mali sme šancu dostať sa do field goal range, no namiesto toho prišiel sack Eversona Griffena a museli sme tak len puntovať. No pred tým ešte Aaron fumblol loptu pre stratu po vlastnej chybe a mohli sme byť radi, že loptu okamžite zaľahol. Bolo to na 2nd&short a keby Aaron loptu nestratil, tak by si došiel po 1. down a boli by sme inside 50 FG range. OL v celkovom merítku hrala nad moje očakávanie. Čelila najlepšej front-7 v lige a viedla si naozaj slušne. Aj keď tam síce chyby boli, no kto ich proti geniálnemu pass rushu Vikings nespraví?

WR Davante Adams je po zachytení prihrávky naozaj smrteľný a je radosť sa na neho pozerať. Aj keď trošku zamrzí ten jeho drop v úvode zápasu, čo by bol first down. Ak tu boli akékoľvek pochybnosti o tom, či Geronimo Allison dokáže byť legitímnym WR číslo 3, tak už tu žiadne byť nemôžu. Aaron G-movi verí a G-mo sa mu za to odpláca konzistenciou a spoľahlivými rukami. Si len porovnajte nášho 3. WR (Allisona) a tretieho WR Vikings (Treadwella), ktorý robil chybu za chybou a môže byť rád, že Vikings vďaka nemu neprehrali. Už viete o čom hovorím?! Prebral sa nám aj Jimmy Graham, ktorý bol k nezastaveniu a ak bol zastavený, tak to bolo nečistým spôsobom alebo zlým callom rozhodcov. 

Bol som prekvapený našimi RBs a ich pass protection. A to v dobrom slova zmysle. Williams s Montym odviedli obrovský kus práce a darilo sa im zachytávať extra rusherov. Hovoril som to už minule, no spomeniem to aj teraz. Monty sa od minulej sezóny v pass protection neuveriteľne zlepšil. Klobúk dole!

Obrana hrala parádne do momentu, kedy si CB Kevin King poranil trieslo a musel zo zápasu odstúpiť. Kevin vynechal záver druhej štvrtiny a celý druhý polčas plus predĺenie. V prvom polčase mal Cousins len 132 passových yardov, no nakoniec skončil s 425. Namiesto Kinga prišiel na ihrisko veterán CB Davon House a ja som hneď vedel, že je zle. Ak chcete hrať o najvyššie priečky, tak proste nemôžte mať v tíme Housa. Ani som to len nestihol spracovať a už House pustil 75 yardový TD, kedy mu nepomohol ani safety Kentrell Brice. Brice odohral celkovo zlý zápas a bol príčinou 2 TDs Vikings, minulý týždeň hral parádne, no teraz to bolo veľmi slabé a príliš našej obrane nepomohol. Po tejto play Housove miesto zaujali rookies Josh Jackson & Jaire Alexander. Ja to poviem takto. Jaire je brutálny hráčik! Jeho coverage je tesná, je rýchly a výbušný, nepúšťa yardy po zachytení prihrávky, perfektne dokáže prečítať screeny a je lídrom obrany. Mohli ste to pekne vidieť po 1. TD Vikings, kedy Jaire hecoval celú obranu a podával im ruky. On je proste hotový hráč a buďme radi, že hrá práve v našich farbách! Druhý zápas po sebe zahral víťaznú play zápasu, avšak po 2x mu nebola uznaná kvôli flagu… Celkovo v zápase zaznamenal 8 tackles, 0.5 sacku, 1 tackle for lost a jeden hit na QB. 

OLB Clay Matthews zahral v zápase 2 dobré play. Prvá bola tá, kedy prinútil Cousinsa si v kapse povystúpiť a tým pádom skočil priamo do náručia NT Kennymu Clarkovi. Druhá play bola víťazná, avšak prišiel ten spomínaný nadpozemský flag. Mimo týchto dvoch hier bol Matthews v zápase stratený. Matthews v posledných dvoch zápasoch ako keby nebol duchom prítomný na ihrisku. Pomalý, slabý, neschopnosť dostať sa z blokov, neschopnosť tacklovať… Hovorím, labutia pieseň v Green & Gold.

V závere zápasu ma zarazila jedna vec. Keď sa lámal chleba a zahrávali sa najdôležitejšie plays zápasu, tak bol na ihrisku Kyler Fackrell!!!!!!! Matthews v najhoršom je stále lepšou alternatívou ako Fackrell. Reggie Gilbert opäť raz dostal minimum snapov, no aj z tohto minima dokázal vyťažiť maximum a permanentne naháňal QB Kirka Cousinsa. Pripísal si 0.5 sacku a 3 QB hity! A to bol na ihrisku na zopár snapov!!! Pre porovnanie, Clay za celý zápas vyprodukoval 0 sackov a 0 hitov na QB. Ten jeden čistý hit mu nebol uznaný. Fackrell? To isté ako Matthews. Pass rush sa mi až na Gilberta ale že vôbec nepozdáva. Bolo by treba posilniť.  

V defenzívnej lajne opäť raz úradoval NT Kenny Clark. Bol v kuse tam, kde bola lopta a celkovo zápas zakončil so 4 tackles, 1 sackom, 1 tackle for lost, 1 zablokovaným passom a 1 hitom na QB. Mike Daniels mal vo svojich rukách sack, avšak skládku nedokončil a Cousins získal cenné yardíky na viac. Túto chybu podľa mňa značne ovplyvnili nové pravidlá ohľadom ochrany QB a Daniels sa bál, že by mu bol hodený flag. NFL, pozrite sa, čo ste docielili. Je pekné, že chceme ochraňovať zdravie hráčov, ale toto čo sa za tým stolom v čele s Goodellom schvaľuje je smiešne a dehonestuje to futbal. Príde mi to tak, že ani rozhodcovia ani len nemajú poňatia o tom, čo majú pískať a tak si povedali, že napríklad každý 3. dotyk QB bude roughing the passer. Chcel by som vidieť názornú ukážku, ako má vyzerať úplne čistý hit na QB a potom by som ho porovnal s tým, čo spravil Matthews. Podľa mňa by tam nebol žiadny rozdiel… 

Náš special team zažil skvelé, no aj slabé chvíle. ST začal perfektne. Vikings puntovali z vlastnej 15 yardovej línie a G-mo po parádne nadizajnovanej play, kedy sa Josh Jackson stiahol z coverage, išiel do bloku, zamestnal blockera, G-mo tak mal voľnú cestu až ku punterovi a zablokoval punt, ktorý skončil priamo v end zone a v rukách Josha Jacksona – TOUCHDOWN! Draftovanie puntera JK Scotta bol v podaní nového generálneho manažéra Briana Gutekunsta geniálny ťah! Rookie z Alabamy kopal 5 puntov a zaznamenal perfektný priemer 51.8 yardov na jeden punt! Spomeniem napríklad punt, pri ktorom Scott poslal loptu z vlastnej 18 yardovej línie až na 19 yardovú líniu Vikings! Punt meral 63 yardov a hang time bol cez 5 sekúnd! Zdá sa to ako nezaujímavé a nedôležité, no jeho punty sťažovali štartovaciu pozíciu pre útok Vikings a bol jedným z dôvodov, prečo sme mali dosiahnuť na víťazstvo. Skvelý výkon v podaní Scotta! No mali sme problémy v pokrývaní returnov a pustili sme niekoľko zbytočných yardov na viac. Na ihrisku nebol zranený Josh Jones a bolo to cítiť. Chýbal tam poriadny gunner. Kicker Mason Crosby mohol byť perfektný a premeniť 6/6 FGs, vrátane víťazného 52 yardového, ktorý aj premenil, no Zimmer si zobral timeout a následný opakovaný kop už tesne nepremenil a išlo sa tak do predĺženia. 

Kto čítal moje preview tak vie, že som predpovedal jednu vec a to, že kicker Viqueens – Carlson bude pokračovať v rodinnej tradícií Viqueens a nepremení víťazný FG. Avšak to som ešte netušil, že on nepremení hneď 3 😀 

Táto remíza nás môže v konečnom dôsledku na konci sezóny nesmierne mrzieť. Mali sme byť 2-0, no po zlých rozhodnutiach rozhodcov a nevyužitých príležitostiach sme na bilancií 1-0-1. V najbližších 2 týždňoch hráme proti Redskins a Bills. Toto musia byť povinné výhry, ak chceme pomýšľať nad play off! Vikings majú po tomto zápase nad nami výhodu a ak doma proti nám vyhrajú, tak musíme mať proste lepší rekord ako oni, inak budú nasadení vyššie. No z tohto nášho tímu mám dobrý pocit. Obrana dokáže brániť 3. downy a zahrávať dôležité plays. Nedávajme im za vinu to, že Vikings dostávali k dispozícií nové a nové príležitosti a pri toľkých plays sa niečo proste nepodarí. Pettine tu je len dva zápasy, no už teraz je tu vidieť obrovský rozdiel od Capersa a myslím si, že to smeruje dobrým smerom! Ofenzíva sa pomaličky dostáva do tempa, avšak musíme premieňať ponúknuté príležitosti v red zone, inak si vyhrávať nezaslúžime… Go Pack Go!

ŠTATISTIKY 

Quarterback: Aaron Rodgers – 30/42, 281 yardov, 1 TD

Running game: Jamaal Williams – 16 behov, 59 yardov

                          Ty Montgomery – 5 behov, 31 yardov

Receiving: Jimmy Graham – 6 prihrávok, 95 yardov

                  Davante Adams – 8 prihrávok, 64 yardov

                  Geronimo Allison – 6 prihrávok, 64 yardov

                  Randall Cobb – 4 prihrávky, 30 yardov

Defense: Blake Martinez – 9 tackles (5 solo), 1 PD, 

                Jaire Alexander – 8 tackles (7 solo), 0.5 sacks, 1 TFL, 1 QB hit

                Kenny Clark – 4 tackles (2 solo), 1 sack, 1 TFL, 1 PD, 1 QB hit

                Ha Ha Clinton-Dix – 3 tackles (3 solo), 1 PD, 1 intercpetion

                Reggie Gilbert – 1 tackle, 0,5 sacks, 3 QBs hity

Kicking: Mason Crosby – 5/6 field goals, najdlhší 48 yardov, nepremenený 52 yardov

Punting: J.K. Scott – 5 puntov, priemer 51.8 yardov, najdlhší 63 yardov

 

8 thoughts on “REVIEW: WEEK #2 – Minnesota Vikings vs Green Bay Packers

 • 17 septembra, 2018 at 16:48
  Permalink

  Odhliadnuc od rozhodcovskej stranky..
  ja som celkom spokojny, OL drzala vyborne, lepsie ako som cakal, toboz proti front seven Vikes a obrana zahrala plays v momentoch kedy to bolo najviac treba (odnimajuc Brica, co sa tiez nemuselo stat nebyt toho flagu)
  Ked sa vrati Jones, tak verim ze aj behova hra pojde hore a tym padom budu mat WRs viac priestoru a myslim ze v dalsich zapasoch uz naplno uvidime faktor Jimmy
  Go Pack Go ?

  Reply
 • 17 septembra, 2018 at 17:25
  Permalink

  Mne to pripadá ako by si Matthews v závere chcel vykompenzovať prespatý zápas a snažil sa ukázať, že na to má. Keby spravil takúto penaltu na začiatku zápasu, nikto by mu to nemohol dávať za vinu. Trocha by vystrašil QB a dal mu na javo, že tam je. Ale on je celý zápas neviditeľný a potom svojou poslednou akciou sa to snaží dohnať.
  A kde bol Perry, hral vôbec ? Pre mňa druhý neviditeľný Pash rusher. Utopené peniaze v tejto dvojke.
  Zvyšok týmu super.
  P.S. Chápem že je to rivalita, aj proti Bears, aj proti Vikings. Som veľký fanúšik Packers, ale takéto konfrontačne ladené články ma moc nebavia. Musíš predsa uznať že Cousins, Diggs, Thielen, Cook a aj zvyšok týmu Vikings hrali perfektne.

  Reply
  • 17 septembra, 2018 at 18:37
   Permalink

   Za tu konkretnu akciu nemozno povedat jedine krive slovo na Claya, isiel do toho presne tak ako pass rusher ist ma.. este aj ten tackle bol dokonaly, hlava mimo tela, nabral ho ramenom a neprevalil ho a trafil ho v momente, resp. 0.5 sekundy po odhode

   Reply
  • 17 septembra, 2018 at 19:02
   Permalink

   Clay odehrál čistě a bez faulu. Ukázková hra, díky která přišlo íčko. Zahrál v pravý moment. Rozhodčí hodil flag opožděně, podle mě viděl jen to jak oba leží na zemi.

   Vikingové hráli dobře, Cousins to proti Packers umí, ale.. Nebýt chyb rozhodčí jeho výkon by nebyl tak skvělý. Mimo to by měl 2TD a dvě íčka..

   Reply
 • 17 septembra, 2018 at 19:19
  Permalink

  Já jsem zatím s výkony celkem spokojený. píšeš že jsme měli být 2:0, ale taky jsme mohli být 0:2, Bears obránce měl Int v ruce, teď dva Fg pro soupeře které nedal. Útok šlape a až se úplně zotaví AR tak to bude ještě o něčem jiném. Obrana ujde, jen jak už jsem psal před sezonou jak jste tipovali zápasy. Bez pasrushe a pořádných safety to půjde ztuha. Nechápu že nehraje Gilbert, mě se v Preseason docela líbil. Ještě k těm callum po INT Dixe. Mě se líbilo že chtěli rozhodnout TD a ne jen odčerpat čas. Vždyť máme nejlepšího Passera ligy. Holt to nevyšlo.

  Reply
 • 18 septembra, 2018 at 8:09
  Permalink

  Ach jaj.
  Už som myslel, že som sa z toho spamätal, a Ty to takto opäť pripomenieš …
  A také krásne ráno to mohlo byť.
  Proste sa stalo, čo sa stalo, aspoň sme neprehrali.

  Reply
 • 18 septembra, 2018 at 11:17
  Permalink

  Barte chápu tvé rozhořčení, ale i když jsme byli relativně blízko k vítězství a stalo se co se stalo tak z mého pohledu jsme si vyhrát nezasloužili, doby kdy nám vyhraje zápas obrana ještě nenastaly (i když věřím po výkonu o víkendu, že k tomu směřujeme) a z úspěšností v red zone 1 z 6 si prostě vyhrát nezasloužíš, vím že to není o tom kdo si co zaslouží, ale objektivně…

  Reply
 • Pingback:PREVIEW: WEEK #12 Green Bay Packers vs Minnesota Vikings – Green Bay Packers SK/CZ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Justin Timberlake odhalil tím, ktorý by rád videl v Super Bowle!  |