PREVIEW: WEEK #9 – Detroit Lions vs Green Bay Packers

Pripíšu si Packers prvé víťazstvo pod vedením Bretta Hundleyho?!

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Detroit Lions

Kedy? 7.11. 2017 o 02:30

Kde? Lambeau Field, Wisconsin

Vzájomná historická bilancia: 175 zápasov (vrátane 2 v postseason): 100 výhier, 7 remíz, 68 prehier

Kde sa dá zápas pozerať? 

Sport 2 (CZ), Gamepass

  1. http://www.nflstreaming.net/live-stream/green-bay-packers-live-stream-football-game/ 
  2. www.mamahd.com
  3. www.batmanstream.live

Predpoveď počasia: 1ºC (pred zápasom šanca dažďu so snehom)

Kurzy: 

Tipsport: výhra domácich: 2.27, remíza: 12.00, výhra hostí: 1.85

Fortuna: výhra domácich: 2.24, remíza: 13.00, výhra hostí: 1.85

Niké: výhra domácich: 2.20, remíza: 12.45, výhra hostí: 1.86


POSLEDNÝ VZÁJOMNÝ ZÁPAS

Posledný vzájomný zápas sa odohral 1. januára 2017 na Ford Fielde v Detroite. Jednalo sa o nesmierne dôležitý divízny súboj, ktorý rozhodoval o víťazovi divízie. Packers tento zápas zvládli a vyhrali 31-24. Ústrednou postavou bol nedraftovaný nováčik Geronimo Allison a Aaron Rodgers. Aaron si pripísal 27/39 prihrávok pre 300 yardov a 4 TDs. Highlightom tohto zápasu bol TD, pri ktorom mal Aaron loptu vo svojich rukách niečo cez 8 sekúnd a potom našiel v end zone už spomínaného Geronima. Geronimo zažil jeden zo svojich najlepších zápasov a celkovo zachytil 4 prihrávky pre 91 yardov a 1 TD. Za pripomenutie stojí aj výkon FB Aarona Ripkowskeho, ktorý ako runner na 9 behov nabehal 61 yardov a zachytil aj 1 TD.


ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

Na poslednú chvíľu bol do injury reportu zapísaný CB Kevin King kvôli zraneniu chrbta. Osobne som toho názoru, že King keď tak veľmi chýbať nebude a aspoň hráči ako Hawkins, Pipkins, alebo Brown dostanú šancu a v coverage sú minimálne na rovnakej úrovni ako King, ak nie ešte vyššie. Dôležitý článok našej obrany, nickel Morgan Burnett by už mal byť pripravený a do zápasu zasiahne. TE Marty Bennet si poranil rameno a celý týždeň sa nezúčastnil tréningov. Myslím si, že Kendricks s Rodgersom ho dokážu nahradiť.


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

DOSTAŤ HUNDLEYHO DO POHYBU A PLAY-CALLING MCCARTYHO

Týždeň navyše dal Mikeovi McCarthymu dostatok času na to, aby mohol pridať vylepšenia do Brettovej hry a poskladať našu ofenzívu tak, aby sme využili jeho silné stránky. No a práve dostať Hundleyho do pohybu by mohol byť kľúč k úspechu. Mali by sme využívať read-options častejšie a využiť tak jeho skvelé nohy. Počas troch rokov v UCLA mal celkovo 479 behov pre 1,747 yardov a 30 TDs! V prvom zápase, v ktorom Hundley nastúpil na poste startera, sme hrali až príliš konzervatívne a na našu hru sa pozeralo doslova otrasne. No väčšiu zmenu podľa mňa očakávať nemôžme. V Hundleyho prvom štarte Packers získali dokopy v útoku len 260 yardov a premenil sme len veľmi slabých 16 prvých downov. Hundley skompletoval 12/25 prihrávok pre 87 yardov a 1 interception. Hundley mal celkovo len 6 passov dlhších ako 10 yardov. McCarthy využíval v drvivej väčšine behovú hru a v passovej hre príliš neriskoval. Osobne som toho názoru, že by mal otvoriť playbook trošku viacej, snažiť sa dostať Hundleyho do rytmu a zapísať viacej bodov na skórovaciu tabuľu. Menšou výhodou bude pre nás aj to, že sme mali 2 týždne na prípravu. No a akú má Mike McCarthy bilanciu po bye weekoch? 10-1! Čo je percentuálne najlepšia bilancia v súčasnej NFL! Mike, tvrdíš o sebe, že si vysoko úspešný coach v NFL?! Tak práve teraz je čas, aby si nám dokázal, že za tvojimi úspechmi nestáli Favre s Rodgersom!


KONZISTENTNE VYVÍJAŤ TLAK NA STAFFORDA

Ofenzívna lajna Lions neprežíva vôbec dobrú sezónu. Celkovo už pustili 25 sackov v 7 zápasoch, čo ich radí na 4. miesto v celej NFL. No a kvôli tomuto by malo byť pre defenzívneho koordinátora Doma Capersa prioritou č.1 dostať Stafforda pod tlak. Ako povie sa to ľahko, ale keď ste až 29. v lige v počte sacks s úbohým číslom 12, tak to nebude pre náš pass rush zrovna jednoduchá úloha. V pondelňajšom zápase si môže svoj debut odkrútiť rookie OLB Vince Biegel, no primárna ťarcha bude ležať na ramenách dvojice Clay Matthews a Nick Perry. Talentovaný a mladý ľavý tackle Lions Taylor Decker je už takmer pripravený zasiahnuť do kolotoča zápasov NFL po zranení ramena, ktoré ho celý rok drží na sideline, no je nepravdepodobné že by mal v pondelok nastúpiť. Backup Greg Robinson bude takisto chýbať svojmu tímu, keď sa tento týždeň nezúčastnil ani jedného tréningu kvôli zraneniu členku. No aj napriek problémom v protekcií, majú Lions 12. najlepší passový útok v NFL v počte yardov na zápas. Duo receiverov Marvin Jones a Golden Tate prežíva takisto skvelé časy proti našej drevenej obrane. Jones počas minulého roku zaznamenal proti nám celkovo 281 yardov a 2 TDs. Ak zoberieme do úvahy to, že Detroit má problémy hýbať loptou po zemi (až 28. behový útok v NFL), tak kľúčom k úspechu bude, aby Stafford nenašiel úspech v passovej hre. V zápase minulého weeku proti Steelers mali Lions obrovský problém skórovať v red zone. Stafford síce nahádzal cez 400 yardov, no z návštev v red zone vyťažili len 5 FGs. Avšak úprimne musím povedať, že si nepamätám situáciu, kedy naša obrana ubránila niečo pred end zone. Ak by sa mali Lions nakopnúť v skórovaní pred end zone, tak ideálnejšieho súpera v NFL momentálne asi nenájdu. 


VYUŽIŤ POTENCIÁL AARONA JONESA

Aaron Jones by mal byť hlavnou postavou nášho útoku počas Rodgersovej absencie. V 4 zápasoch mal celkovo 62 behov pre 346 yardov a 3 TDs s pôsobivým priemerom na jeden beh 5.6 yardov. Jeho výkony vytlačili z postu starting RB Montgomeryho, ktoré primárnou úlohou bude pravdepodobne viacej chytanie lopty, než behanie. Ako sa v roku 2013 mohli Packers spoľahnúť pri absencií Rodgersa na Eddieho Lacyho, tak teraz sa rovnako musíme spoliehať na Aarona Jonesona. Hýbanie loptou po zemi nám môže otvoriť možnosti v passovej hre a tak pomôcť Hundleymu. No behanie proti behovej obrane Detroitu nebude ani zďaleka také ľahké. Lions majú totiž 6. najlepšiu behovú obranu v lige. Lions udržali hviezdneho Le´Veona Bella na 76 yardoch na 25 behov počas minulého týždňa a end zone sa mu takisto nepodarilo vypátrať. Packers by mohli mať tento týždeň späť v hre všetkých 5 starting O-linemanov, čo by bola pre nás veľká vzpruha. Otázny je štart LG Laneho Taylora, no v prípade, že by nemohol nastúpiť, by jeho miesto zaujal Justin McCray, ktorý sa od zápasu k zápasu zlepšuje. Backup Jason Spriggs ja už na ceste do zostavy z injured reserve, čo by nám mohlo dodať väčšiu hĺbku na tejto pozícií. Posledné informácie hovoria o tom, že už niekoľko týždňov sa cíti super a kľudne už mohol nastúpiť do zápasov, no pravidlá NFL sú neúprosné a na svoj návrat si ešte musí počkať do zápasu proti Ravens. No ani to nezastavilo Spriggsa a trénoval sám. Dokonca pribral aj 2,5 kg na svalovej hmote a cíti sa byť silnejší. Zranenia v OL sú našim hlavným problém počas tejto sezóny. Jones a zdravá OL by mohli byť ďalším kľúčom k úspechu nad Lions a celkovo v sezóne.


SITUÁCIA LONG SNAPPERA

Long snapper Derek Hart bude chcieť radšej zabudnúť na svoju prvú nočnú moru na Lambeau Fielde dňa 6.8. 2017 počas Family Night. V ten večer kicker Mason Crosby minul 6/7 posledných FGs. Potom bol Derek Hart prepustený a podpísaný bol navrátilec Brett Goode. Brett sa však zranil a tak prišiel rad na ďalšieho navrátilca a to na Taybora Peppera, no ten si po pár týždňoch na tréningu zlomil nohu a opäť prišiel rad na 3. navrátilca Dereka Harta. Nie som si istý, či Vogel s Crosbym majú kľudné spanie.


TREBA UŽ KONEČNE VYHRAŤ!

Ak chceme mať nejakú nádej na to, že sa prebojujeme do playoff a že sa Aaron Rodgers vráti späť z injured reserve, tak Packers musia začať vyhrávať zápasy. Osobne som toho názoru, že Lions prichádzajú na Lambeau ako favorit. No doma musíme Lions bezpodmienečne poraziť, ak chceme pomýšľať nad relatívne úspešnou sezónou. Matt Flynn v roku 2011 dokázal priviesť Packers k víťazstvu nad Lions na Lambeau. V to poobedie nahádzal klubový rekord v pošte passing TDs (6). Vykúzli tento raz Hundley niečo podobné? Uvidíme, uvidíme… 


PS pre Doktora: Ak Doktor číta toto preview, tak mu želám a dúfam, že svoj náskok v súboji Doktor vs Stafford po tomto weeku navýši! 🙂 

PS2: Ak si ešte neposlal/a svoje tipy do súťaže, tak posielaj, lebo máš na to posledné hodinky! 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  |  NFL DRAFT PÁRTY 2018 NA SLOVENSKU!  |