REVIEW: WEEK #12 – Green Bay Packers vs Pittsburgh Steelers

Sympatický výkon Packers nepriniesol vysnívané víťazstvo na Heinz Fielde.

Pred zápasom som už bol zmierený s tým, že to bude výprask. No zápas bol vyrovnanejší, než som dúfal. Steelers rozhodli o svojom víťazstve FG v posledných sekundách zápasu a mohli sa tak radovať z tesné víťazstva 31-28. Packers tým pádom padli na bilanciu 5-6 a playoff je vzdialené na míle.

Odkedy sa Rodgers zranil, tak Packers stratili schopnosť získavať yardy pomocou dlhých passov do downfieldu. No v zápase proti Steelers sa nám podarilo hneď niekoľko takýchto plays. Randall Cobb využil vo svoj prospech otrasnú coverage Steelers, keď sa ocitol úplne nestrážený na ľavej sideline a Hundley ho už proste nemohol prehliadnuť a našiel ho 39 yardovou TD prihrávkou. Potom Davante Adams na line of scrimmage vyškolil CB Cotyho Sensabaugha a Hundley ho našiel ďalšou TD bombou pre 55 yardov. Počas posledných týždňov sme mali problém získavať yardy pomocou screenov, no teraz sa Hundleymu podarilo nájsť Jamaala Williamsa, ktorý si po skvelých blokoch v podaní centra Coreyho Linsleyho a ľavého guarda Laneho Taylora pripísal 54 yardový TD. Keď už som pri blokoch, tak spomeniem ešte výborný výkon FB Aarona Ripkowskiho, ktorý je možno nenápadný, ale nesmierne dôležitý článok nášho tímu. No ale späť k Hundleymu. Cez týždeň si zrejme od Aarona vypočul zopár štipľavých slov na svoj pohyb v kapse. Počas zápasu proti Steelers si niekoľko krát dokázal pekne povystúpiť, namiesto zbytočného rotovania doprava. No stále v tom má obrovské rezervy. V tomto hernom aspekte si myslím, že má Callahan navrch nad Hundleym. No aj napriek tomu obdržal niekoľko zbytočných sackov, ktoré nás vytlačili z FG range. Niekoľko passov Hundley netrafil, spomeniem napríklad pozde hodený pass na Jordyho Nelsona, alebo na Davante Adamsa na dôležitom 2. downe. Brett predviedol aj nádherný drive, keď na 12 plays prešiel 77 yardov a skóre bolo vyrovnané 28:28 a do konca ostávalo 2:02. Avšak tento zápas bol určite jeho najlepším zápasom v doterajšej kariére. Celkovo skompletoval 17/26 prihrávok pre 245 yardov a 3 TDs a jeho passer rating bol 134.3.

RB Jamaal Williams dokázal odohrať solídny zápas. Opäť nám ukázal, že dokáže behať tvrdo a zložiť ho nie je vôbec jednoduchá úloha. Jeho najlepšia hra v zápase prišla po screene, keď si pripísal 54 yardový TD. Celkovo mal 21 behov pre 66 yardov, 1 TD a 4 zachytené prihrávky pre 69 yardov a 1 TD. No musím pripomenúť, že dropol aj jeden relatívne ľahký pass a v závere zápasu spravil obrovskú chybu, keď vybehol do outu a zastavil sa tak čas. RB Devante Mays si nepripísal ani jeden beh a vyzerá to tak, že stratil dôveru a v Packers sa dlho neohreje.

Spomedzi WRs najlepší zápas odohral opäť Davante Adams. Adams pokračuje v kvalitných výkonoch aj bez Rodgersa a proti Steelers zachytil 5 prihrávok pre 82 yardov a pridal k tomu už spomínaný 55 yardový TD po ukážkovom double move. Neskôr jeho catch na 4. downe dovolil Packers vyrovnať zápas v 4. štvrtine. Adams si zaslúži každý jeden dolár, ktorý si vypýta.

Na poste pravého tackla dal McCarthy prednosť Jasonovi Spriggsovi pred Justinom McCrayom aj napriek tomu, že počas 22 snapov v zápase proti Ravens bol otrasný. Jason sa mu za to odvďačil kvalitným výkonom a počas zápasu som nezaznamenal situáciu, kde by totálne vyhorel. McCarthy mu pomáhal extra tight endom. Zlý zápas v OL odohral RG Jahri Evans, ktorý niekoľko krát prepadol.

V obrane opäť raz vyčnieval MLB Blake Martinez. Ešte počas preseason sme sa spolu s Inžinierom nad ním rozčuľovali a aha ho! Blake je jednoznačne MVP našej defenzívy. V tomto zápase bol hádam všade, kde bola lopta a vyzeralo to tak, že bol pri každej jednej skládke. Zachytil aj interception po zrazenom passe Big Bena v podaní OLB Ahmada Brooksa, ďalej ešte zaľahol aj fumble. Ďalšia vydarená hra v jeho podaní prišla, keď sa mu podarilo zastaviť Bella po skvelom čítaní hry pre stratu 3 yardov. Tu je pekne vidieť, že Blake bol skutočne v správny čas na správnom mieste. Celkovo viedol tímovú štatistiku v počte tackles – 15 (12 solo) a 1 TFS. Navyše tento vynikajúci výkon prišiel v prime time a veľmi ľahko sa môže stať, že ho tento výkon môže priblížiť k prvému Pro Bowlu! Žeby sme konečne našli toho vysnívaného MLB?!

Packers nám pred zápasom oznámili, že OLB Clay Matthews do zápasu nezasiahne. Matthews pred zápasom vybehol na ihrisko, no nebol schopný hrať naplno. Tak ho nahradili OLBs Ahmad Brooks a Kyler Fackrell, no a na druhej strane operoval Nick Perry. Tlak na QB prakticky neexistoval. V prvom polčase sme dokonca nemali ani jeden hit na quarterbacka. Za celý zápas sa nám podarilo vyprodukovať len 2 hity na QB a 1 sack! A hrať bez tlaku proti Steelers je cesta do hrobu. Zo spomínanej trojky sa mi osobne v tomto zápase najviac páčil Brooks. Bol som sklamaný z toho, že Biegel dostal menej priestoru. Kvalitný zápas spomedzi čelnej 7čky odohral DL Mike Daniels. Dokázal prerážať bloky a bolo ho plné ihrisko. Zápas zakončil so 7 tackles a 1 sackom.

V secondary odohral najlepší zápas suverénne CB Damarious Randall. V prvom polčase zachytil svoju 4. interception v tejto sezóne a v 4. štvrtine predviedol nesmierne dôležitý zablokovaný pass na 3. downe, ktorý prinútil Steelers k puntu a my sme tak mohli a aj vyrovnali skóre zápasu. Celkovo pustil len 2 zachytené prihrávky pre 7 yardov v coverage. No vo väčšine druhého polčasu mal problémy s kŕčmi. Odkedy bol vo 4 weeku posadený, tak začal podávať kvalitné výkony a spomedzi našich cornerov má momentálne najlepšiu formu. Osobne som nesmierne rád, že sa Damarious takto prebral a snáď sa už nevráti k výkonom spred weeku 4. No zvyšní corners boli tragickí. Josh Hawkins, Kevin King, ale aj Davon House pustili v nedeľu touchdown. Hawkins pustil 17 yardový TD Martavisovi Bryantovi, King dostal lekciu od Browna, keď sa nachytal na slant fake od Browna a House bol zodpovedný za 33 yardový TD Browna v 4. štvrtine. Davon odohral v tejto sezóne možno 2 dobré zápasy, inak to je slabota a miesto pre neho v tíme na budúcu sezónu nevidím. King odohral prvý drive a potom zvyšok polčasu presedel kvôli problémom s ramenom. Ako Packers by sa už naozaj mohli rozhodnúť, či sa King pôjde pekne doliečiť. Je očividné, že ho rameno limituje a nedokáže podať 110% výkon. Kľudne dajme príležitosť Donatellovi a Lenzymu! Zlý zápas opäť odohral free safety Ha Ha Clinton-Dix. Missol niekoľko jasných tackles. No a tackling bol celkovo problémom Packers počas celého zápasu. Hráči Packers minuli hneď niekoľko tackles na LeVeona Bella, aj keď si musíme povedať, že zložiť Bella nie je med lízať. Brown s Bellom dokopy zachytili 22 prihrávok pre 352 yardov a 2 TDs! Packers sa snažili po väčšinu zápasu Browna zdvojovať. Nechávali na ňom jedného cornera plus za ním cca 10 yardov bol safety. Ešte dodám, že absencia NT Kennyho Clarka bola zreteľná a od Diala je na míle ďaleko. Tomlin to rozumne využil a niekoľko plays bola zahraných cez slabší kúsok v našej DL v podobe Diala.

Achilovou pätou našej obrany je neschopnosť ubrániť 3. downy. Steelers v tomto zápase skompletovali 8/13 3. downov. Celkovo držanie lopty bolo v prospech Steelers 33:36 vs 26:24.

No a teraz idem spomenúť niekoľko situácií, ktoré rozhodli zápas. Kde však začať?! Začnem zlým rozhodnutím ísť kopať 57 yardový FG. V histórií Heinz Fieldu nikdy nepadol dlhší FG ako 53 yardov. No McCarthy sa to rozhodol prekonať 57 yardovým FG proti vetru. Packers mali momentum a Steelers sa herne trápili. No McCarthy opäť urobil rozhodnutie, ktoré zmenilo komplet celý zápas a dostalo Steelers na koňa. Myslím si, že oveľa lepšou variantou by bol punt, ktorý by prišpendlil Steelers k vlastnej end zone. Steelers takto dostali vynikajúcu pozíciu na ihrisku a využili to na 150%. No McCartyho chcem pochváliť za to, že si všimol blitz zo slotu v štvrtej štvrtine na 4. downe, ktorý by so 100% istotou skončil sackom a zacalloval time out. Packers zmenili schému a následne skórovali TD.

Ďalším problémom je totálna nemožnosť nášho tímu využiť ponúknuté príležitosti. Obrana získa nejaké tie lopty, no útok to pošle 3&out. Hovoril som to už veľa krát, ale spomeniem to opäť. Ak nedokážete využiť ponúknuté šance na skórovanie, tak si zápasy vyhrávať NEZASLÚŽITE!

No a dostal som sa k posledným minútam zápasu. Packers mohli zápas kľudne doviesť zápas do predĺženia, no namiesto toho sa Steelers ešte dostali na loptu a premenili víťazný 53 yardový FG. Prvou chybou bolo vybehnutie Jamaala Williamsa do outu, čím zastavil čas a ušetril tak Tomlinovi timeout. No a druhá, pre mňa totálne nepochopiteľná vec prišla, keď T.J. Watt „sackoval“ Bretta Hundleyho. Neviem čo videli zebry, ale Watt predviedol ukážkovú prilbu na prilbu a mal priletieť FLAG! Tento flag by znamenal 1. down na vlastnej 33 yardovej línií. Packers sa tak mohli ešte pokúsiť o víťazný FG, alebo nechať uplynúť čas a ísť do nevyspytateľného predĺženia. Táto situácia je pre mňa ešte o toľko nepochopiteľnejšia, lebo v jednom z úvodných zápasov (zdá sa mi, že to bol zápas Chiefs vs Bills) rozhodcovia odpískali hit na hlavu, no opakovaný záber nám ukázal, že hráč sa druhého hráča ani nedotkol. Ak tam bol dáky dotyk, ktorý rozhodca videl orlím okom, tak klobúk dole, ale keď nevideli tento na Hundleyho, tak fakt neviem, neviem. Dokonca ešte aj ten náraz bolo počuť. Ach, no nič.

Záver zápasu mi trošku pripomenul náš zápas proti Cowboys, keď Brown napodobnil podobným catchom na side line Jereda Cooka a následne Boswell premenil 53 yardový FG. Pri Brownovom catchy bola podľa mňa chyba v hráčoch, ktorí ho mali kryť. Namiesto rookieho Josha Jonesa by som tam poslal Clintona-Dixa a ten by možno tú hru skorej prečítal a dokázal by reagovať skorej než Jones. Pred zápasom som bol zmierený s tým, že to bude debakel a taká prehra by ma nehnevala, no dovolím si tvrdiť, že sme v tomto zápase mali na víťazstvo. O to ma táto prehra štve ešte viacej. No nič, teraz treba zahlásiť RUN THE TABLE a vyhrať všetky zvyšné zápasy, ak chceme pomýšľať nad play off.

Ešte jedna vec k Steelers. Toto má byť tím, ktorý chce vyzvať v AFC Pats a zabrániť im tak v ďalšom tripe do Super Bowlu?! Áno, síce im chýbal Hadden, ale aj tak… Za nás nastúpil HUNDLEY preboha a nie Brady!!! Želám vám veľa zdaru! (PS: Steelers sú v AFC môj najobľúbenejší tím, čiže nechcem počuť, že to hovorím len preto, že nás porazili 😛 )

No a na úplný záver jedna potešujúca novinka. Aaron počas rozcvičky hádzal loptu a vyzerá to tak, že liečba postupuje výborne. Dokonca už hádzal lopty cez 50 yardov. 🙂

One thought on “REVIEW: WEEK #12 – Green Bay Packers vs Pittsburgh Steelers

• 28 novembra, 2017 at 20:55
    Permalink

prehrať takto ked čakáte debakel zamrzí, ale jedna lastovička leto nerobí preto si myslím že bez Aarona to play off nedáme. Aaron je 90% tímu, robí z našich WR hviezdy. Už to nieje R E L A X . Keby to bol R E L A X tak si v pokoji všetci sadneme, vyložíme nohy na stôl a pozrieme si januárovi zápas Packers v TV. Ale v mojich žilách koluje Green and Gold krv, takže kým nieje koniec tak nieje koniec! GOPACKGO!!!