REVIEW: WEEK #14 – Green Bay Packers vs Cleveland Browns

Nádej ostala, no výkon bol obrovským sklamaním.

Packers si pripísali tretie víťazstvo v predĺžení v tejto sezóne a Browns tak porazili tesne 27:21. Avšak po 3. štvrtinách sme prehrávali  už 7:21 a vyzeralo to tak, že sezóna sa skončí tým najhorším možným spôsobom. No chalanom sa podarilo nepriaznivo vyvíjajúci sa duel otočiť a tým pádom udržať si akú takú nádej na play off. 

Hundleyho výkony na domácej pôde a na cudzej pôde sú diametrálne odlišné, zatiaľ čo doma predvádza otrasné výkony, tak na tripoch sa mu na jeho pomery pomerne darí. Ak by som mal Hundleyho opísať dvoma slovami, tak by to boli NEKONZISTENTNÝ a „CLUTCH“ (výraz, ktorý označuje napr. hráča, ktorý v kritickej situácií dokáže ´zabrať´ , otočiť výsledok a vyhrať). Aj napriek tomu, že sa Packers počas prvých troch štvrtín trápili, tak dokázal v 4. štvrtine zahrať niekoľko kľúčových plays. Jeho beh na dôležitom 3. downe a back-shoulder pass na Davante Adamsa boli proste CLUTCH. No stále má Brett v hre obrovské medzery. Jeho dlhé lopty na Davanteho Adamsa boli nepresné, potom ma ešte napadá, že netrafil na 15 yardov úplne voľného TE a podobne. Potom tu mám ešte dve situácie, ktoré by som rád rozobral. Prvá je akcia hneď z prvého drivu, tesne pred TD passom na Jamaala Williamsa. Hundley roloval opäť doprava, no nikoho na pravej strane nemal. Jordy bežal routu do druhej strany, kde bol úplne voľný a takisto aj zvyšok WRs bežali doľava. Ďalšia akcia bola na totálne pokazenom 4. downe. Hneď po tejto akcií sme si s Inžinierom napísali a zaznela velice zaujímavá otázka: „Kto je teraz k*kot? Ten, čo tú hru zacalloval, ten čo ju zacalloval hráčom, alebo ja, že to kukám?!“ Zhodli sme sa na tom, že na vine bol prežúvač. Nemal tam vymýšľať debiliny a mal tú loptu proste predať Aaronovi Jonesovi, ktorý by s ňou došiel po 1. down a pravdepodobne by si aj pripísal 10 yardový TD. No on si ju nechal a výsledok všetci poznáte. No a teraz sa mi tu naskytla otázka. Kto je na vine za tieto dve hry? Jordy a zvyšok hráčov, že nepoznajú playbook, alebo Hundley, že to nedokáže poriadne zacallovať, alebo on nepozná playbook? Inak si to proste vysvetliť neviem.

Za celý zápas mal dokopy 46 hodov a žiadny turnover. Avšak toto číslo bolo odrazom hlavne nášho času držania lopty – 36 minút. Celkovo skompletoval 35/46 passov pre 265 yardov, 3 TDs a rating 111.2. Dodám, že skompletoval 21 z posledných 24 passov. Toto mohol byť jeho posledný štart v drese Packers, ak v sobotu bude k dispozícií Aaron Rodgers.

Keď už som spomenul toho Jordyho, tak vám poviem jedno. Keby som bol v jeho koži ja, tak si dám dole prilbu, obúcham ju Hundleymu o hlavu, následne si ju nasadím, zahrám pár hier, a ak by to pokračovalo, tak ju hodím do koša a šiel by som do výrivky. Len tak so srandy si pustite všetky zápasy, ktoré sme hrali pod Hundleym a všímajte si len Jordyho. Nádherne sa uvoľní, no Hundley mu tú loptu proste nepošle. Ak mu ju náhodou aj pošle, tak pozde, alebo nepresne. Aj v tomto zápase sa Jordy niekoľko krát uvoľnil, no Hundley ho totálne odignoroval. Ešte aj komentátori sa rozčuľovali, že čo to tam ten Hundley stvára. Už nech je späť Aaron, lebo takto nevyužívať takéhoto hráča je na plač. Je síce pravda, že Jordy už má svoj vek a aj jeho rýchlosť nie je taká ako bývala, no stále sa dokáže uvoľniť, proste mu tú loptu tam treba poslať. 

Ako som už spomínal, tak Davante Adams v offseason dostane do vačku poriadne veľký a tučný balík dolárikov. Ak je Aaron Rodgers najlepší hráč v tíme, tak Davante nie je vôbec od neho ďaleko. Tento WR sa stal jednoznačne našim playmakerom č. 1., zároveň ho považujem za MVP Packers v tejto sezóne a jednoznačne patrí medzi najlepších WRs v lige. Pripísal si 10 catchov pre 84 yardov a 2 TDs. 

Jamaal Williams opäť odohral dobrý zápas a toto chlapíka som si docela obľúbil! Aj keď v tomto zápase nedosiahol veľké čísla, tak aj napriek tomu si svoju robotu plnil. Hneď v prvom drive zápasu si pripísal zachytený 30 yardový TD, keď si obrancovia pravdepodobne mysleli, že RB nemôže chytať loptu. Takisto si pripísal dôležitý TD po 1 yardovom behu. Celkovo mal 15 behov pre 49 yardov a 1 TD, plus k tomu pridal 7 zachytených prihrávok pre 69 yardov a 1 TD. 

V OL by som chcel vyzdvihnúť výkon LT Davida Bakhtiariho. Tohtoročný prvý pick na drafte Myles Garrett zažil veľmi tiché poobedie, za čo môžme ďakovať práve nášmu ľavému tackleovi. Aj napriek tomu, že vynechal 4 zápasy v úvode sezóny, tak má namierené do ďalšieho Pro Bowlu a podľa Pro Football Focus je momentálne najlepším ľavým tacklom v lige. 

Avšak v OL odohral zlý zápas RG Jahri Evans. Toto bol pravdepodobne jeho najhorší zápas v drese Packers. V prvej štvrtine netrafil dva kľúčové bloky, následne dostal zbytočný flag za false start na 3&5. Je to skúsený veterán a tieto chyby pravdepodobne pokračovať nebudú, avšak ak sa nám má vrátiť QB po zlomení kľúčnej kosti, tak ochrana QB bude musieť byť na prvom mieste. 

Mám ten pocit, že CB Damarious Randall sa snaží napodobniť Davante Adamsa. Davante takisto prežil otrasnú 2. sezónu a v 3. už žiaril. Ten istý prípad máme pri Randallovi. Odkedy bol posadený na lavičku v zápase proti Bears, tak od toho momentu je najlepším cornerom na našej súpiske. Nezaznamenal síce interception, ale jeho najlepšia hra prišla v predĺžení na 3. downe, kde QB DeShone Kizer chcel rýchlo odhodiť loptu na Josha Gordona, ale Randall si Gordona vynikajúco pokryl a Kizer tak musel rotovať doľava, kde prišiel tlak od Matthewsa, Kizer spanikáril, loptu len tak odhodil a zachytil ju náš safety Josh Jones. Josh Gordon mal skvelý prvý polčas, no v druhom sme na neho poslali Randalla, ktorý ho doslova vynuloval a pripísal si len jeden catch. Randall aj tackloval obstojne a odteraz bude pravdepodobne nasadzovaný na WRs ako Josh Gordon. Čiže Randalla čakajú súboje proti Funchessovi, Thielenovi a Tateovi. 

Ha Ha Clinton-Dix si pripísal jednu interception, keď zachytil pass, ktorý bol taký okatý a zle hodený, že by ho možno zachytil aj nemotorný Bostick. No okrem tejto hry, bol Ha Ha ale že úplne mimo. Nestihol zareagovať na niekoľko dôležitých hier a všade je pozde. 

Davon House mal otrasný úvod zápasu, keď pustil niekoľko big plays, no nejdem sa tu na neho hnevať, keďže mal celý týždeň problémy s ramenom a ani netrénoval. Neskôr opustil zápas kvôli zraneniu chrbta. 

Zdá sa to len mne, alebo Josh Jones hral oveľa lepšie v úvode sezóny, keď nastupival bližšie line of scrimmage? Zranenia v našom tíme ho prinútili hrať hlbšieho safetyho, ale spolu s Dixom odohrali zlý zápas. Lopty „ku ním“ lietali jedna radosť a receivers Browns si s ľahkosťou pripisovali po 20 yardov. Keď sa na to pozrieme štatisticky, tak Kizer, ktorý celú sezónu patrí štatisticky medzi najhorších QBs v lige, tak proti nám vyzeral ako Matthew Stafford. Keď zoberiem do úvahy 10-20 yardové prihrávky, tak skompletoval 6/7 prihrávok pre 97 yardov a TD. Browns takisto skompletovali 53% 3. downov, čo je vysoko nad ich sezónnym priemerom 31.1%. A kto má toto všetko na svedomí? Dom Capers. Packers možno v závere zápasu zahrali niekoľko dobrých hier, ale zvyšok zápasu bola jedna obrovská tragédia. Nulový pass rush, bránenie screenov, soft zones, 3. downov atď… Počas 3. štvrtín vyzeral Kizer ako dosť solídny QB. Behovej obrane sa takisto nedarilo. RB Browns Isaiah Crowell nabehal 121 yardov a zaznamenal tak 1. zápas v tejto sezóne, kedy prekonal hranicu 100 yardov. Nevidím jediný dôvod, prečo by sme si mali udržať Capersa aj do nasledujúcej sezóny. Už len kvôli tej jeho otrasnej Cover 2, v ktorej horíme ako fakľa. 

Ako som už spomenul, pass rush v tomto zápase takmer neexistoval a pripísali sme si úbohé 2 sacky v podaní Matthewsa a Fackrella. Ahmad Brooks nedokázal nahradiť Nicka Perryho a odohral naozaj zlý zápas. V druhej štvrtine spôsobil zbytočný offside na 3. downe, čo dalo Browns výhodnejšie postavenie a počas ďalšej play nedokázal ubrániť Duke Johnsona Jr., ktorý si pripísal 18 yardov. 

V special teame idem výnimočne pochváliť returnera Trevora Davisa, ktorého zachránil nesmierne dôležitý 65 yardový punt return na konci zápasu a zázračne nám nebol hodený žiadny flag. Okrem toho neurobil nič svetoborné. Už tradične predvádza „geniálne“ rozhodnutia, keď má loptu chytiť, tak ju pustí a naopak. No teraz nám zachránil zápas, čiže nech si užije chvíľku slávy. 

Coacha Mika McCartyho chcem pochváliť sa dobre zacallovaný fake punt na 4&2, keď loptu zachytil safety Whitehead, ktorý si dobehol po 1. down. A ja som si ešte pred snapov hovoril, že čo to má ten Vogel vkuse ruky za chrbtom. Potom spravil pred koncom kľúčové rozhodnutie zápasu. Hráč Browns (nepamätám si kto to bol) zachytil loptu tesne nad zemou. V tom momente mohol McCarthy hodiť challenge, no nehodil ju. Následne na 3& downe TE David Njoku premenil 3. down, keď dokonca zápasu ostávali 3 minúty. No hráči reklamovali, že sa lopta dotkla skorej zeme. McCarthy bol blízko pri tejto situácií a hodil tam challenge, ktorá bola úspešná a Browns tak museli puntovať. 

One thought on “REVIEW: WEEK #14 – Green Bay Packers vs Cleveland Browns

  • 13 decembra, 2017 at 23:09
    Permalink

    Obrana je strasliva,i nejslabsi tym souteze proti nam vypadal jako vice nez dustojny souper. Ukazuje se,ze be ARoda jsme naprosto podprumerny tym. Otazkou je,v jake se vrati forme a jestli to bude stacit ja Panhers. Mozna je to rouhani,ale jestli by nebylo lepsi postavit zoufalce Hundleyho,kdy ostatni budou vedet,ze se musi spolehat sami na sebe… Capers ven,to je jasne.
    Pochvala za opakovane dobry moral v prodlouzeni

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

10 zaujímavosti o Brettovi Hundleym!  |