REVIEW: WEEK #5 – Green Bay Packers vs Detroit Lions

Zápas proti Lions bol skvelou reklamou na to, ako sa dá zápas prehrať vlastnými chybami…

Doteraz som sa len zamýšľal nad tým, ako Cleveland Browns, alebo Los Angeles Chargers dokážu porážať samých seba. Teraz som to už pochopil. Zároveň som sa nikdy nechcel cítiť ako fanúšik Vikings. No počas zápasu s Lions som sa po 1x a dúfam posledný krát v živote cítil ako fanúšik kráľovien. Nehorázne otrasný pocit. Nesmierne dôležitý divízny zápas sme si sami prehrali pomerom 23:31.

Myslím si, že teraz nemusíme začínať Clayom Matthewsom, výnimočne porušíme našu tradíciu a pôjdeme na to pekne z ostra. Na srandičky príliš náladu nemám. Aaron Rodgers pokračuje v nepresvedčivých výkonoch a okrem druhého polčasu proti Bears to je v tejto sezóne poriadny podpriemer… Prvý polčas proti Lions z jeho strany nebol zlý. Bol otrasný. Niekoľkokrát netrafil úplne voľných spoluhráčov, alebo dokonca na nich loptu ani len nehodil. Loptu držal nesmierne dlho a dúfal, že sa mu podarí zahrať nejakú väčšiu play a aj kvôli tomu si pripísal 2 fumbles po scramblingu a len pohľad na neho ma pichal pri srdci. Po týchto dvoch fumbloch dokázali Lions skórovať touchdown a field goal. Takéto chyby, čo on predviedol v prvom polčase sa veterán na poste QB dopúšťať nemá a nemôže. Aaron má na svojom konte celkovo 21 throw aways, čo je suverénne najvyššie číslo v celej NFL! Na druhom mieste je Jared Goff, ktorý ich má oproti Aaronovi len 13!! Celkové štatistiky zle nevyzerajú: 32/52 pre 442 yardov a 3 TDs. No je tu aj jeden dôvod na radosť. Aaron pokoril míľnik 40,000 nahádzaných yardov a 300 nahádzaných TDs. No a dokázal to najrýchlejšie spomedzi všetkých QBs v histórií NFL, keď mu na to stačilo 154 zápasov a prekonal tak rekord Peytona Manninga, ktorý na zdolanie tejto peknej hranice potreboval o tri zápasy viacej (157). Gratulácia!

Randall Cobb a G-mo Allison chýbali kvôli zraneniam a na našej passsovej hre sa to podpísalo výraznou mierou. Spomedzi starterov hral len Davante Adams, ktorý však nebol na 100% fit. Cobba & Allisona tak nahradili nováčikovia a Rodgers mal problém nájsť spoločný rytmus so svojimi wide receivers aj napriek tomu, že pass protection bola počas celého priebehu zápasu excelentná. Davante Adams nám opäť raz ukázal, aký je explozívny a aj napriek zraneniu na ihrisku vyčnieval. Celkovo zachytil 9 prihrávok pre 140 yardov a 1 TD. Pripísal si aj jeden drop v záverečnej štvrtine zápasu, keď nedokázal udržať Rodgersovu dlhú prihrávku a lopta sa dotkla zeme. Ak by ju zachytil, tak by sme boli 5 yardov od end zone. Inak Adams hral ako pravý WR číslo 1 a v NFL nie corner, ktorý ho na line of scrimmage dokáže ubrániť. Tí, ktorí ste pred sezónou nerozumeli tomu, prečo považujem EQ St. Browna za nášho najlepšieho rookie WR, tak už tomu dúfam rozumiete. Ako jediný z trojice nováčikov má isté ruky a jeho schopnosť získavať yardy po zachytení prihrávky je výborná. EQ by mal rozhodne hrávať častejšie. Dobrý zápas odohral aj jeho kolega Marquez Valdes-Scantling. Celkovo zachytil 7 prihrávok pre 68 yardov a 1 TD. Bol aj niekoľko centimetrov od toho, aby si pripísal aj druhý TD. Vytkol by som mu chybu v úvode zápasu, keď pri sideline nedokázal udržať nohu v ihrisku a jednalo sa o nekompletnú prihrávku, Inak MVS ukazuje, že potenciál má a bude zaujímavé sledovať ako sa bude rozvíjať. 

Tight end Jimmy Graham bol do našej passovej hry zapojený viacej ako po minulé zápasy, no perfektný výkon to nebol ani len zďaleka. Dropol jasný TD v end zone, keď mu lopta preletela priamo cez dlane. Toto sa nemôže stať! Zároveň si s Aaronom príliš nerozumie a perfektne to deklaroval nevydarený back-shoulder pass v end zone, keď to nedokázali načasovať. Toto sa s Jordym na back-shoulder v end zone nikdy nestalo! Zachytil síce 6 prihrávok pre 76 yardov, no na tieto čísla bolo potreba 11 targetov. Príde mi pomalý, nedokáže sa odviazať od svojho strážcu a je použiteľný len na jump balls. No ani na to ho nedokážeme využiť. Za stavu 24-14 sme sa pokúšali o 2-point conversion, no namiesto toho, aby sme hádzali loptu na 2 metre vysokého tight enda, tak vymýšľame niečo iné…To je za také prachy čo berie veľmi málo. Mali sme my podpísať toho Jordyho za tých 5M….

Behová hra… Hneď na úvod si tipnite, koľko behov dostal Aaron Jones a koľko nabehal yardov… 7 behov pre 40 yardov. Náš najlepší RB opäť len stál na sideline, v zápase proti najhoršej behovej obrane v lige. McCarthy sa po zápase vyjadril, že našou prioritou nie je behová hra a potrebujeme niečo viacej. Áno, máme pass-heavy útok. No keď Aaron Rodgers nedokáže hodiť jednoduchú 10 yardovú prihrávku na Grahama, tak treba v takomto zápase využiť situáciu, že tam máme aj skvelého running backa, ktorý by mohol náš útok nejako nakopnúť. Pred zápasom McCarthy hovoril, že by chceli mať tak 30 behových plays, no zahrali sme ich len 20… 

Prácu ofenzívnej lajny som už trošku načal pri Rodgersovi. OL v tomto zápase v pass protection pracovala excelentne a Aaron mal tonu a tonu času na odhody. Aaron bol sackovaný 4x, no to nebolo dôsledkom zlej ochrany, ale dôsledkom toho, že sa WRs nedokázali za brutálne dlhý čas uvoľniť. 

Nášmu útoku by som chcel vytknúť jednu zásadnú vec, ktorá ma doslova vytáčala. Mnohokrát sa v zápase stala situácia, kedy hneď dvaja receivers boli cca dva yardy od seba. Čo je neakceptovateľné. V takýchto situáciach potom de facto bráni dvoch receiverov jeden obranca a ešte si k tomu aj zavadzajú. Napríklad pri prvom fumble Aarona Rodgersa, sa v strede ihriska zrazil Davante Adams a Ty Montgomery. Potom sa neskôr pri sebe nalepení ocitli J´Mon Moore a Jimmy Graham alebo Marquez Valdes-Scantling so St. Brownom v end zone. Aaron im tieto chyby okamžite stručne-jasne vysvetľoval. Otázkou je, že či za týmto zlým route runningom stojí neschopnosť wide receiverov, alebo play calling Mika McCarthyho.

Obrana opäť svojím výkonom prehrala útok. Keď sa pozriete na ukazovateľ skóre, tak zistíte, že sme dostali 31 bodov. Avšak tieto body výkon našej obrany poriadne skresľujú. Jeden TD, ktorý Lions skórovali, tak drive sa začínal na 1 yardovej línií od našej end zone po chybe special teamu. Tesne pred tým obrana zahrala skvele. Ako prví išli v zápase na loptu Lions a obrana ich poslala 3&out. No spomínaná chyba ich dostala na 1 yardík od end zone. Ďalší drive Lions, ktorý viedol k FG sa začínal na našej 22ke. Ďalší TD drive meral 29 yardov. To je 17 bodov z 31, za ktoré naša obrana nemôže a treba ich pripísať na margo útoku. No ani výkon obrany nebol bez chýb. Pomohla nám penalta proti Lions, ktorá anulovala 46 yardový TD WR Golladaya, ktorý poľahky porazil Williamsa a Tramon takmer na nikoho nestíhal počas celého zápasu. Potom nám pomohla ďalšia penalta proti Lions, ktorá anulovala 50 yardový catch WR Jonesa na našej 8 yardovej línií. Avšak celkovo naša obrana povolila Lions skompletovať len 5 tretích downov (38%) a celkovo pustila len 264 yardov. Aj vďaka tomuto výkonu je naša obrana po 5 zápasoch v povolených yardoch 6. najlepšia v lige. 

V obrane odohral najhorší zápas safety Ha Ha Clinton-Dix. Minulý týždeň proti Bills odohral Dix po véééééééľmi dlhej dobe dobrý zápas, no o týždeň na to sa vrátil do starých „dobrých“ koľají. Môže minimálne za jeden TD. Lions skórovali TD po passovej play z 10 yardovej línie pred end zone po prihrávke na WR Golladaya. Dix sledoval nejakého neznámeho a neviditeľného ducha do rohu end zone. Avšak zabudol na to, že má stáť v strede end zone, kde ho očakával aj Kevin King a mal mu vypomáhať, no on tam nestál ani len náhodou a Lions skórovali jednoduchý TD. V 1. štvrtine ho totálne ponížil WR Golladay, keď na ňom spravil stiff-arm a Dix sa vykotil na zem… Dix hrá o nový kontrakt a ani len náhodou tu nevidím možnosť, že obdrží nejaký veľký kontrakt…

Spomenul by som aj jednu otrasnú play našej obrany. Lions začínali svoj drive na vlastnej polovici ihriska. Stafford hodil rýchlu prihrávku na WR Goldena Tatea, pri ktorom stáli okamžite dvaja hráči Packers (S Brice a CB Jackson). No oni ho ani len netacklovali, pustili ho až pre 1. down a k tomu Jackson spravil ešte penaltu za 15 yardov za facemask. Lions boli rázom v strede ihriska na 50 yardovej línií. Táto play sa mala skončiť ziskom 5 yardov a nie takto… Otras!!!

Najlepším defenzívnym hráčom bol ILB Blake Martinez. Odohral solídny a konzistentný zápas, v ktorom si pripísal 5 tackles a 2 sacky. 

Avšak celkový vývoj zápasu ovplyvnil výkon nášho special teamu. Obrana hneď v úvode poslala útok Lions 3&out a mohli sme sa dostať na koňa. No počas nasledujúceho puntu to rozhodcovia opäť posrali. Hráči Lions zachytili punt na 1 yardovej línií Packers. Pôvodný call znel, že je to naša lopta na 1 yardovej línií, avšak v zápätí rozhodcovia svoje rozhodnutie zmenili a zahlásili, že lopta sa dotkla Kevina Kinga a tak lopta patrí Lions. Opakované zábery ukázali, že lopta ako prvá jasne trafila hráča Lions (S Charles Washington) do ruky. Lions následne v ďalšej play skórovali TD. Za túto chybu special team nemohol a opäť zaúradovali zebry. Tramon Williams po zápase povedal, že rozhodca mu oznámil, že lopta sa najskôr dotkla hráča Lions a až potom Kinga, no hneď na to sa rozhodnutie menilo…

No po tomto sa to na special team sypalo a sypalo. V hlavnej úlohe bol najmä kicker Mason Crosby. V tomto zápase netrafil 4 field goals a aj jeden extra point. Premenil len svoj posledný 41 yardový pokus 2 sekundy pred koncom zápasu. Inak netrafil 41, 42, 38 a 56 yardový FG. Stal sa tak 1. kickerom v NFL od roku 1980, ktorý v jednom zápase netrafil 4 FGs a 1 extra point. McCarthy sa po zápase vyjadril, že v Masona má dôveru a prepustený nebude, v inom tíme by to znamenalo okamžité prepustenie. Celkovo nás tieto jeho chyby stáli 13 bodov a tieto body nám nakoniec brutálne chýbali. Pri special teame ešte ostaneme. Ty Montgomery predviedol pekný kickoff return, avšak ten bol anulovaný kvôli holdingu. Punt return Tramona Williamsa bol anulovaný kvôli ďalšej penalte. Toto sa už opakuje každý jeden zápas a proste nedokážeme mať jeden return bez flagu. Normálne si už kvôli tomu búcham hlavu o stenu…

Ďalší fakt, ktorý svedčí o tom, že zápas sme si prehrali sami je, že sme si pripísali ďalší zápas, v ktorom nás penalty stáli 100 a viacej yardov. Celkovo nám bolo odpískaných 12 faulov pre 112 yardov. No niektoré rozhodnutia rozhodcov boli podivné. Či už spomínaný neviditeľný dotyk Kevina Kinga, alebo penalta za tauting proti CB Tony Brownovi. Nedraftovaný nováčik z Alabamy zahral perfektnú hru na 3. downe, keď zrazil prihrávku, avšak mala to byť jasná interception. Po zahraní play sa postavil, sklonil hlavu, nepovedal jediné slovo a dostal penaltu za to, že sa pozrel na receivera Lions. Lions tak namiesto rýchleho 3&out a puntu mali ďalší 1. down. Vďaka tejto penalte sa im podarilo z hracieho času odkrojiť poriadny kus a v závere už sme nemali dostatok času na vyrovnanie. V 5 zápasoch sme sa dopustili 48 penált a sme tak na ceste k číslu 138, čo by bolo tesne za rekordom Kansas City Chiefs z roku 1998, kedy sa im podarilo nazbierať za celú sezónu 158 penált. Momentálne máme 3. najvyšší počet penált v celej NFL a 2. najvyšší počet yardov za penalty (413). 

McCarthy to opäť raz nezvládol. Ďalší otrasný vstup do zápasu, ktorý nás stal víťazstvo. Nedokázal pre svojich mladých wide receiverov vytvoriť adekvátny game plan a receivers sa nedokázali uvoľniť, čo bolo dôsledkom Rodgersovho dlhého držania lopty a následných 2 strip sackov. Aaron Jones dostal v druhom polčase k dispozícií len jeden beh a aj to v poslednom drive zápasu. O McCarthym spravím ešte osobitný článok, tak tu ho moc rozoberať nejdem. Máte sa na čo tešiť….

V tomto zápase sme získali 30 prvých downov, Lions len 18. Celkovo sme získali 521 yardov, Lions 264. Na jednu play sme mali priemer 6.9 yardov a Lions 4.6. Passových yardov sme mali 423, Lions 170. Čas držania lopty sme mali 33m20s. 3x sme sa dopustili turnoverov, zatiaľ čo Lions ani jedného. Nepremenili sme 4 FGs a 1 extra point. A práve tieto posledné dva body rozhodli o tom, že Lions prišli k tomu víťazstvu najmä po našich chybách a v zápase dokopy nepredviedli takmer nič. Chcete reklamu na to, ako poraziť samého seba? Pozrite si tento zápas…

 

4 thoughts on “REVIEW: WEEK #5 – Green Bay Packers vs Detroit Lions

 • 9 októbra, 2018 at 20:03
  Permalink

  Píší to každý týden. Opět perfektní rozborka od tebe.
  Jen pár postřehů:
  – AR prostě neumí využít TE. Jediný za ty léta kdo byl přínosem byl Cook. Jinak i kdyby přívedli Gronkowskeho tak se z něj stane průměrný hráč. Je to Rodgersem a McCarthym.
  – Playcal je prostě otřesný. Pláču nebo spíš žasnu co variant jde hrát, když koukám na ostatní týmy. A my? Míč Rodgersovi a ten kouká a kouká a pak dostane ránu.
  – Special tým taky hrůza. Svými penaltami začínáme každý drive na 10. No a Cosby tomu nasadil korunu teď. :). Ale propuštění snad nemohou myslet vážně.
  K zápasu.
  – Browna jsem proklínal. Podle mě hozeno správně. Mě to ako tauting přišlo. Stál tam nad ním a vysmíval se mu. Při zápase jsem řval na Brauna něco o práci v Mcdonaldu od pondělí. ?
  – Penalty. Hrůza. Lions co si uvědomuju měli snad 2 OPI. Jinak si nic neuvědomuju. A my jim dáme zdarma celé hřiště v penaltách.
  – Vždycky jsem měl sen, že budeme mít obranu lepší útoku. To se teď splnilo, ale bohužel jsem nečekal, že to bude tím, že útok bude hrát takovou tužku.
  – Jinak souhlas obrana dobrá. Dixe už hodnotit nebudu. Psal bych pořád to samé. King podle mě slabý. Brice neodehrál špatný zápas až na situaci kterou popisuješ. To byl zase mimo kdy místo tacklu jen tak proběhl.
  – Koukal jsem teď na Saints. Jak Brees a Rb rozebírali pro nás neprostupnou obranu Redskins. Krásně se na to kouká. Ale já bych to chtěl vidět od nás. ?
  – No už jako každý rok se mi zdá, že po pátém kole nám nezbývá než věřit zázraku. Holt porazíme teď SF pak byeweek a už to posviští. Rams a Patriots zůstanou koukat s otevřenou pusou kdože jim to tam přijel. Nebo se spíše začnem zase těšit po těchto zápasech na draft.

  Reply
 • 9 októbra, 2018 at 23:24
  Permalink

  Můžete mi někdo prosím vysvětlit, k čemu se k nám připojil do practice squad nový RB?? Teda jestli nějaké rozumné vysvětlení existuje. Taky si už dlouho myslím, že McCarty je s prominutím *****, ale tohle mi nedává žádný smysl.

  Reply
 • 10 októbra, 2018 at 8:32
  Permalink

  Mě zase přijde neakceptovatelné, že Josh Jackson dostane už po čtvrté flag za facemask, vždyť to je 60 yardů do kupy. Jak ho může napadnout sáhnout mu na mřížku , kdo je tak učil skládat? Rodgers se trápí, potřebujeme teď za každou cenu porazit 49ers a třeba si i zastřílet. Pak budeme mít dva týdny na to doléčit hráče, potrénovat a osobně si myslím, že jeden z těch dvou zápasu (Pats/Rams) vyhrajeme. Máme výbornou obranu a útok se potřebuje jen sehrát. Co se týče kickera, tak já si myslím, že Crosby je pořád dobrý kicker, bohužel ti lepší než on nebudou nikdy volní, protože si všichni uvědomují, že je to klíčový hráč a raději jej zaplatí než aby pak hledali nového. Výborný kicker je hold nedostupné zboží. Čumte na Minnesotu, ti ho vzali snad v pátem kole a jaký to byl dřevák ?

  Reply
  • 10 októbra, 2018 at 10:14
   Permalink

   Nemůžu souhlasit, že máme výbornou obranu. Zlepšuje se to je super, ale porovnáváme to s obranou která tři roky nefungovala a kterou tak dojebal věčně usínající Capers.
   Máme tak 4-5 super hráčů (Clark, Daniels, Martinez, Alexandr). Pak je průměr, který střídá lepší a horší výkony. Ale souhlasím, že to stoupá a Petinova práce je vidět.
   PS: včera jsem psal, že už nebudu psát o DIxovi. Ale jestli chytí ještě tři náhodné INT jak on to umí a vedení mu nabídne ranec tak si hledám jiný tým. ?

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Head coach LaFleur si odtrhol achilovku!  |  Packers hostili pred Draftom 28 prospektov!  |