REVIEW: WEEK #6 – Detroit Lions vs Green Bay Packers

Dôležité divízne víťazstvo na Lambeau Fielde!

Green Bay Packers sa aj zásluhou šťastíčka podarilo prelomiť kliatbu menom Detroit Lions a na domácom Lambeau Fielde si pripisujú extrémne dôležité divízne víťazstvo 23-22. Bola v tom nemalá pomoc od rozhodcov, ale keď súpera prehráte na prvých downoch (22-13), v yardoch, yardoch na jednu play, passingu, rushingu, v čase držania lopty, sackoch a hitoch na QB, tak ste robili niečo dobre. K tomu Lions premenili len 3/13 tretích downov, počas posledných 43 minút a 32 sekúnd skórovali len 9 bodov, v druhom polčase získali na 29 plays len 60 ofenzívnych yardov a len v 2/6 drivov v druhom polčase získali viacej ako 8 yardov. 

AARON RODGERS, MATT LAFLEUR & OFFENSE

Aaron Rodgers nadviazal na skvelý výkon proti Dallasu Cowboys a odohral takmer perfektný zápas! To čo sa jemu a Mattovi podarilo spraviť, je fakt uctihodné. Packers boli bez Davante Adamsa, Roberta Tonyana a počas zápasu sa zranil G-mo, taktiež MVS, ktorý sa zranil v prvom polčase, no na začiatku druhého sa už vrátil a celý zápas ho pokrýval Darrius Slay. Avšak Rodgers aj napriek tomu dokázal loptou hýbať a hlavne keď si uvedomíte, s akými hráčmi to dokázal, tak to je naozaj obdivuhodné. MVS (5. kolo na Drafte), Kumerow (nedraftovaný), Lazard (nedraftovaný), Shepherd (nedraftovaný). No znalci sa opäť raz pozrú iba na štatistiky (24/39, 2 TDs, 1 INT) a už začnú písať o tom, ako je preceňovaný. Štatistiky nám nikdy nepovedia celú pravdu, aj keď môžu niečo našepkať. Jeho interception bola chyba WR Shepherda, keď sa pošmykol tesne pred end zone. Jones mu dropol 33 yardový TD na wheel route proti Davisovi (presne to, čo som písal v preview a perfektný play call od LaFleura). Graham mu v end zone dropol ďalší TD. Rozdával parádne lopty, manažoval hru a robil presne to, čo sa od neho očakáva. Highlightom boli jeho dve hlboké lopty. Prvá na MVS, kde to trafil na milimeter a bol z toho zisk 46 yardov. Perfektný hod a rovnako kvalitný catch. No a druhá na WR Allena Lazarda. Rodgers hodil loptu, ktorá vzduchom letela 50.4 yardov, Lazard mal separáciu od CB Justina Colemana len 0.5 yardu a pravdepodobnosť zachytenia lopty bola 18.7% (NexGen Stats). No Rodgers to trafil tak, že presnejšie sa to už hodiť nedalo a bol z toho 35 yardový TD. Keby toto hodil Mahomes, tak sa idú všetci zblázniť a hovoríme o tom, že takéto niečo sme ešte od žiadneho QB nikdy nevideli. Hodí to Rodgers a je to oukej hod. Darmo, pri Rodgersovi sme na podobné srandoviny už zvyknutí.

No a keď už som pri tom Lazardovi, tak z minima vyťažil maximum. Lazard ťažil z toho, že na MVS bol v coverage Darrius Slay a on bol v súbojoch s Colemanom. Do hry priniesol život, bil sa o každý yardík a takýto bojovný výkon chcete vidieť od každého nedraftovaného hráča. Paráda! Inak receivers Packers mali pravdepodobne ruky pomazané lubrikantom, lebo toľko dropov čo predviedli, tak to sa len tak nevidí a divím sa, že ich tam Rodgers už nefacká. 

Mimochodom Rodgers sa stal 13. hráčom v histórii Green Bay Packers, ktorému sa v Green & Gold drese podarilo nabehať 3,000 yardov! Gratulujem!


RED ZONE DEFENSE

Keby Lions premenili svoje šance, nekopali len FGs, tak by sa nemuseli sťažovať na rozhodcov. Lions v útoku celkovo získali 299 yardov a z toho 124 yardov prišli po 2 plays v prvých dvoch drivoch. Okrem týchto dvoch plays, ich obrana držala pomerne solídne. CB Kevin King mal katastrofický štart zápasu, keď obidve big plays boli na jeho triko. Najskôr pustil 66 yardovú big play na Golladaya a o drive neskôr 58 yardovú big play na Marvina Halla. No dokázal sa z toho oklepať a po zvyšok zápasu si už Golladay väčšiu big play nepripísal. CB Jaire Alexander totálne vygumoval Marvina Jonesa. Smerom na Jaira leteli 3 prihrávky, skompletovaná bola len jeden a to pre 3 yardy. Behová obrana udržala útok Lions na 56 yardoch na 20 behov, kde sa parádne darilo Deanovi Lowrymu. Najdlhší beh Lions meral 10 yardov a mal ho na svedomí QB Stafford. Nebola to nejaká noc, kedy by obrana získala 5 turnoverov a skórovala 3 TDs. Avšak keď bolo treba, tak Lions zavrela a to bolo kľúčom k víťazstvu. Nepustila ani len jeden TD (ten prvý TD Lions TD NEBOL…), bola niekoľkokrát vystavená zlej pozícii kvôli turnoveru, no aj tak udržala Lions len na FGs. 


JAMAAL WILLIAMS

Kto môže nenávidieť tohto chalana?! Proti Eagles bol knockoutovaný, vynechal zápas s Cowboys, proti Lions úradoval jedna radosť a bol stavebným kameňom nášho víťazstva. V úvode zápasu Aaron Jones dropol TD, spravil fumble, LaFleur sa tak obrátil na Jamaala a ten urobil to, čo bolo treba. Williams zakončil zápas so 14 behmi pre 104 yardov a 4 zachytenými prihrávkami pre 34 yardov a 1 TD. V závere zápasu nám aj ukázal, že počas hry premýšľa a nedal sa nachytať na kulišárnu Lions, keď ho chceli pustiť do end zone, aby mali ešte čas odpovedať. On si pekne tesne pred end zone sadol a bolo vymaľované. 


DARRIUS SHEPHERD & SPECIAL TEAM

Nie vždy sa vám stane, že svojim výkonom v zápase sa vykopnete z NFL, no Darriusovi toto reálne hrozí. Najskôr si nezamával o fair catch, dostal hit, lopta mu vypadla, tú získali Lions tesne pred end zone Packers a namiesto skvelej defenzívnej stopky si Lions prišli na 3 body. Potom v 4. štvrtine sa pošmykol tesne pred end zone, lopta ho trafila do prilby a odrazila sa priamo do rúk Colemana. Zrejme je pre neho jediným šťastím, že sme tesne pred zápasom prepustili špecialistu na returny Tremona Smitha a v tíme aktuálne nemáme adekvátneho returnera. 

V special teame chcem spomenúť ešte jednu play. Punter J.K. Scott poslal 53 yardový punt, ktorý mal perfektný odskok a začal sa kotúľať smerom k end zone. No CB Ka´Dar Hollman z nejakého dôvodu okamžite chytil loptu a pripravil tak pre Lions lepšiu pozíciu. Lopta vyzerala tak, že pôjde až na 10 yardovú líniu Lions. 


ROZHODCOVIA

Azda v každom mojom tohtoročnom článku riešim zebry a nie je tomu náhodou. Hneď úvod zápasu mali veľkolepý, keď uznali Lions touchdown, ktorý NEBOL. Najlepšie na tom bolo to, že jeden rozhodca, ktorý bol k lopte bližšie signalizoval turnover na downoch a druhý, ktorý bol ďalej a na loptu ani nevidel ukázal touchdown. ONO TO NEBOLO LEN NA STRANE LIONS AKO SI VŠETCI MYSLIA… No a ako začali, tak aj pokračovali. K tým dvom odpískaným penaltám voči Flowersovi za ruku v tvári – Prvá jednoznačná, nie je o čom. Druhá? Tam si už taký istý nie som a na chvíľu sa mi zdalo, že mu tam vošiel do facemasku. Zo záznamov, ktoré ukázali v TV to presne vidieť nebolo. No aj tak to bol veľmi otázny flag a ja by som ho osobne nehodil. Penalta za hit na G-ma. Za mňa to bola čistá play na loptu. Potom play, keď Packers mali na ihrisku príliš veľa obrancov a zebry si to nevšimli. Jenkinsov holding, ktorý holdingom podľa mňa ani zďaleka nebol. Komentátori ho pochvália za excelentný blok a na to zebra hodí flag za holding, hh. Komédia.

Sa mi páči, ako sa teraz na Packers nesie kritika, že nám to rozhodcovia darovali a pomáhajú nám. Teraz je jedno či si fanúšik Packers, Lions, alebo hociktorého iného tímu v NFL. Polož si ruku na srdce a spomeň si, koľkokrát nás rozhodcovia brutálne zarezali? Play off zápas proti 49ers a jasný fumble WR Jerryho Ricea pár sekúnd pred koncom zápasu. Lopta pre Packers a je to víťazstvo. Avšak rozhodcovia to nevideli a zápas úplne otočili. Playoff sa pre nás skončilo. Pred 7 rokmi počas MNF prišla nechválne známa „Fail mary“ proti Seattlu Seahawks. Neodpískaný Adamsov facemask na Rodgersa v playoff proti Cardinals (overtime), keď Aaron pri tejto play prišiel o loptu, bol z toho TD a koniec sezóny pre Packers. Rozhodca sa ešte krásne pozeral na prilbu Aarona Rodgersa… Odpískaný nezmyselný roughing the passer na Claya Matthewsa, ktorý nás obral už o vyhratý dôležitý divízny zápas proti Vikings. Tohtoročný zápas proti Eagles, kde prišli 2 neodpískané DPI a z toho jedna v závere zápasu pred end zone, čo znamenalo interception pre Eagles a koniec zápasu… A toto je len veľmi stručný výpis. Fanúšikovia Packers si toho museli vytrpieť fakt hodne a kvôli obrovským chybám rozhodcov sa nám niekoľkokrát skončila sezóna. Tí, čo teraz na Packers nadávajú, tak boli pred pár týždňami ticho, keď Packers prišli o víťazstvo kvôli rozhodcom… Raz to muselo prejsť aj na druhú stranu a ako by povedal Stephen A. Smith: „We don´t care.“


OSTATNÉ POSTREHY

 • TE Marcedes Lewis je za mňa jasne pred Grahamom. Veterán na poste tight enda zachytil 2 prihrávky pre 50 yardov a bol kľúčovým hráčom v behovej hre. Lewisovi sa podarilo po 1x od roku 2013 v jednom zápase zachytiť aspoň dve prihrávky pre zisk plus 25 yardov. 
 • WR Jake Kumerow možno nebol vidieť ako pass catcher, avšak jeho bloky boli doslova devastačné! Ten tam demoloval všetko jedna radosť! Ľúbilo sa mi to! Plus Shepherd stál na sideline úplne sám, jediný kto za ním prišiel bol práve Jake, objal ho a niečo mu povedal. Asi už rozumiete tomu, prečo ho tak majú fanúšikovia radi. 
 • LG Elgton Jenkins vôbec nehrá ako rookie, ale ako All-Pro. Dominantné výkony!
 • V tomto zápase hral dosť dobre aj Jenkinsov parťák na pozícii RG Billy Turner. 
 • Americkí komentátori povedali, že Packers sú za posledných 10 sezón najlepším tímom v mazaní deficitu 13 a viacerých bodov, keď sa im to podarilo 11x plus tento zápas, takže už 12x. Túto informáciu overenú nemám. Len som to započul. 
 • RB Aaron Jones v úvode zápasu inkasoval tvrdý hit a je mi záhadou, či ho to mohlo následne nejako ovplyvniť. 
 • Josh Jackson za zápas neodohral ani len jeden defenzívny snap. Naopak Chundon Sullivan ich odohral 20 a Will Redmond 53. Chcel by som vedieť, čo sa to tu deje. 
 • Za posledné 2 zápasy majú Kumerow s Allisonom dokopy 8 catchov na 18 targetov, pre 94 yardov a priemer 5.2 yardu na target… Toto nie je vôbec…. dobré…. 
 • Treba priznať, že hráči Lions tam spravili taktiež niekoľko zlých dropov a keby to udržali, tak je to o inom. Avšak to isté môžme použiť aj pri nás. Vzájomne sa to maže. 
 • Najľahšia cesta ako zastaviť Stafforda? 4 man rush a 2 safeties. Stafford hodí check down v každom jednom prípade. 
 • Lions okopírovali defenzívny game plan spred troch rokov aby Rodgersa zastavili… No nefungovalo to. (3 man rush-single high safety-2 middle linebackers spy/zone. V podstate 8 obrancov na 5 WRs Packers)
 • V druhom polčase Packers pustili len 7 passových yardov. 
 • 6:46. Presne tak dlho trval posledný drive Packers v 4. štvrtine. Jednalo sa o 4. najdlhší game-winning drive do konca zápasu za posledných 40 sezón. 
 • Packers vyhrali tento zápas aj napriek tomu, že ich bilancia turnoverov bola -3. Jedná sa tak o prvú výhru Green Bay Packers od 4. novembra 2001 proti Tampe, keď Packers naposledy vyhrali zápas, ak mali bilanciu turnoverov -3. Prerušili tak bilanciu 19 prehier za tejto podmienky turnoverov. 
 • 0.062 – toto je percentuálna výhra všetkých tímov NFL, keď v bilancii turnoverov boli -3 alebo horšie. Pred týmto zápasom bola bilancia od roku 2017 6-98-1.
 • Milujem tento tím za to, že stále bojuje za akejkoľvek situácie!
 • Vedieme NFC North!

GO PACK GO AND WE ARE 5-1!!!!!

8 thoughts on “REVIEW: WEEK #6 – Detroit Lions vs Green Bay Packers

 • 15 októbra, 2019 at 22:23
  Permalink

  Super zapas!!! A-Rod opět ukázal svou extratřídu, JW po otřesu absolutně bez ostychu! Lazard WR4? Ta vyrovnanost pass/run je FANTAZIE! Ofenzivní yardy přibývají, jsem zvědavý co si experti za problem najdou nyní ? RUN DEFENSE parada Montravius to hodně vystužil a Lowry hraje zase tak jak od nej očekáváme! Elgton Jenkins se z toho nepo…l a začíná být stavebním kamenem OL! GoPACKGo

  Reply
 • 16 októbra, 2019 at 6:53
  Permalink

  Mě fascinoval Jamaal Williams při té jeho big play. Žádné zrychlení jako McCaffrey nebo Cook, konstatní rychlost kdy stejnou rychlostí kolem něj běží LB, ale uběhl takto 30y.
  Illegal use of the hands nebyl podle mě ani jeden v tom s tebou nesouhlasím. Ale to je jedno. Kurka psal na NFL.cz, že ho takové vítězství netěší. Musel jsem mu tedy odpovědět, že mě tedy to nevadí a že nemám pocit, že by nám rozhodčí kdy pomáhali. Spíš naopak. Nejsme Patriots a Seahawks. Koukal jsem na Seahawks a Browns a rozhodčí nepustili ve 3/4 owns za půlku.
  Nevím jak moc AR mění cally, ale řekl bych že útok funguje. Vyvážený run/pass, nyní i žádná DoG nebo TO od Rodgerse. Jediný TO se vybral když naše DEF byla při 3/13 zmatený chumel hráčů (za to pochvala). Chalenge taky od LeFleura dobrý. Měl tuším tři: 1 (OPI) s tou jsem nesouhlasil, 2 (DPI) naprostý souhlas a doteď netuším jak ji prohrál a třetí včera byla 50/50 a byla zásadní. Místo 1 downu byl punt.
  Jak píšeš v článku je super, že jsme 5:1, ale podle mě ještě lepší je 3:0 v divizi.

  Reply
 • 16 októbra, 2019 at 9:49
  Permalink

  Neexistuje v tej štatistikami pobláznenej USA nejaký prehľad chyb rozhodcov ? Viem že je to subjektívne a ťažko sa to sumarizuje, ale bolo by zaujímavé sa pozrieť napr. na to, koľko yardov / bodov jednotlivým týmom zebry pridali alebo ubrali.

  Reply
  • 16 októbra, 2019 at 9:00
   Permalink

   Chyby sa robili vždy. Vtedy nebolo milión záznamov, milión sociálnych sietí atď… Tak sa to tak neriešilo. Teraz tu každý píše na sociálne siete, vidíme to v ultra spomalených záberoch, čo rozhodcovia počas zápasu nemajú šancu vidieť… Chyby tu vždy boli, sú aj budú. A myslím si, že to bude čím ďalej horšie a horšie kvôli moderným technológiam a nezmyslom zo strany NFL

   Reply
  • 16 októbra, 2019 at 16:42
   Permalink

   Radšej by som si pozrel štatistiku prehraných zápasov po chybách hráčov vo finálnych momentoch zápasov (ako napr Saints v playoff pred dvoma rokmi) a ešte radšej po nezmyselných calls od trénerov. Myslím že toho by bolo oveľa viac. Rozhodcovia robia chyby na obe strany, neverím že by boli v NFL nejaké pokusy o ich manipuláciu… ale hráči a tréneri svojimi chybami pripravujú o víťazstvo vždy len jeden tím, ten svoj ?

   Reply
 • 16 októbra, 2019 at 11:01
  Permalink

  Nejlepší je akce 1a goal a běhová hra. Proti sobě se rozběhne 8 a 8 hráčů, hromada těl, tu a tam probleskuje černá a bílá dle barvy hráčů, míč není vůbec vidět a rozhodčí rozhodně, že je TD jak se stalo teď nám. ? Někde jsem kdysi tuším četl úvahu o čipech do míčů. Ale asi to usnulo.

  Reply
  • 16 októbra, 2019 at 15:58
   Permalink

   Toto o čipoch hovorím už dlho. Táto myšlienka sa mi páči.

   Reply
 • Pingback:PREVIEW: WEEK #17 – Green Bay Packers vs Detroit Lions – Green Bay Packers SK/CZ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Jordy Nelson ukončil kariéru  |  Hodnotenie hráčov za sezónu 2017 - Quarterbacks  |