Zápas proti Lions z vtáčej perspektívy

The Athletic Wisonsin sa pozrel na víťazstvo Packers proti Lions pomocou kamery All-22. V jednom zábere máte všetkých hráčov, ktorí sú na ihrisku. Je to tá kamera, ktorá je umiestnená nad ihriskom. Pomáha dokonale analyzovať všetky hry zápasu.

Dokonalá hra, ktorá nebola…

Packers takmer dokázali zahrať passovú play, ktorú autor analýzy Benn Fennell študuje už dva roky. Eagles dali vďaka nej TD Vikings.

Packers urobili všetko ako chceli. WR Darrius Shepherd prebiehal pred snapom v jet motion, aby natiahol troška obranu a ubral pozornosť. TE Marcedes Lewis bežal crossing route, aby zadržal free safetyho. WR Geronimo Allison sa postaral o to, aby corner odišiel ku sideline. To otvoril perfektný priestor pre Aarona Jonesa, ktorého mal na starosti OLB Christian Jones. Bola to parádna hra. Chýbalo len to, aby Jones loptu chytil do rúk!

Rád sa pozerám na to, keď hráči z backfieldu idú vertikálnu routu. Je to obtiažne takého hráča pokryť, keďže už je sú rozobratí WR a TE. Buď tam ostane pomalší hráč alebo diera. Alebo oboje.

Problémy v red-zone

Packers boli proti Lions v red-zone 1-4. Pokračujú v zhoršovaní. Medzi weekom 4-6 sú Packers v red-zone 8 zo 16. Sezóna sme pritom odštartovali v rozmedzí 1. až 3. weeku 6-7. Útok momentálne sedí s 60,9% (14 z 23) red-zone TD efektivitou na 11. mieste NFL.

Pomalý začiatok, parádny záver

Matthew Stafford sa v pondelok v noci akoby vystrieľal príliš už na začiatku. Po porvej štvrtine mal skompletovaných 8 z 9 prihrávok pre 168 yardov. Bolo to najvac, čo Pettine v doterajších 22 zápasoch ako defenzívny koordinátor Packers povolil. Ale obrana sa dostala do tempa aj do zápasu. V ďalších troch častiach hry dokázala Stafforda podržať len na 10-23 a 97 yardoch. Najdôležitejšie bolo, že Packers držali Lions na dištanc od end zone.

Momentum a sebavedomie zmenili priebeh hry. Passové štatistiky 4. štvrtiny povedia všetko. Stafford skompletoval 1 prihrávku zo 6 pre 7 yardov. Rodgers skompletoval 9 z 13 pre 147 yardov, TD a INT.

Dominancia na treťom downe

Packers aktuálne majú deväť!!! sackov na 3. downe. Proti Lions pridali do tejto štatistiky hneď tri. Od začiatku roku 2018, kedy Pettine prišiel, vedú Packers NFL s 30 sackmi na 3. downe počas základnej časti.

Trend, ktorý sledujeme celú doterajšiu sezónu je, že OLB Za’Darius Smith sa posunie viac dovnútra na 3-technique (to znamená, že je medzi guardom a tacklom, kedy je na vonkajšom ramene guarda) pozíciu na vonkajšie rameno ofenzívneho guarda. Smith bol na tejto pozícii pri všetkých troch sackoch Packers na 3. downe proti Detroitu.

Ostatné tímy začinajú túto vec pozorovať. Na 3rd&13 použil Detroid RB ako pomoc guardovi pri zastavení Smitha. Smith sa dostal cez LG Joea Dahla v pohode, no potom musel bojovať s RB Kerryonom Johnsonom. Stafford podržal loptu o čosi dlhšie, Smith dostal čas navyše a súperovho QB dostal.

V druhom polčase sa opäť Smith dal do spomínanej pozície na 3rd&9. Tentoraz bol vedľa Prestona Smitha. To môže pre O-line prezrádzať že Packers môžu spraviť niečo na pomýlenie alebo do otočiť dvoch OLB.

Na videu môžete vidieť jemné váhanie Prestona na outside. LT Taylor Decker sa na základe toho sústredí na to, že sa môžu vymeniť. Ale Smithovci to nespravili a kým sa Decker spamätoval a pozrel sa na outside, Preston už bol za rohom.

Behová obrana

Asi každého z nás baví Smithovcov sledovať pri ich ničení na passových downoch, ale oni sú parádni aj pri bránení behov. V mnohých prípadoch len spôsobujú zmätok a narúšajú schému pre spoluhráčov, ktorí potom z toho ťažia.

Na nasledujúcom videu si najprv všimnite ako Preston použije silu na to, aby RB zablokoval cestu a jeho menovec zatiaľ príde zozadu a zloží ho na zem. V druhej play na videu sledujte, čo urobí Za’Darius s RG Ryanom Glasgowom. Johnson má zrazu pod nohami veľkého chlapa a nemá kde ísť. Preskočil ho, no to už tam naňho číhali DT Kenny Clark a LB B.J. Goodson.

Keď sme už pri Goodsonovi, jeho tvrdý hit na RB J.D. McKissica bol parádny. Proste 110kg LB vrazil do 86kg running backa. Sledujte celý priebeh Goodsonovho pohybu. Dokonca aj pri tom hite má hlavu stále hore a svojho protihráča totálne zbúral. 

Grahamova frustrácia

Jimmy… Čo k nemu. Pri blokovaní sa tento rok poriadne zlepšil a je platný. Bola to jeho hrozná stránka, teraz to už tak nekričí. Proti Lions ale ukázal, prečo už viac nie je spoľahlivým cieľom v passovej hre. Graham dropol neskutočnú Rodgersovu prihrávku na treťom downe v red zone v druhej štvrtine. Zlyhal ešte aj vo štvrtej štvrtine, kedy si s ním poradil o polovicu menší safety.

Asi všetci chceme, aby v sebe Graham opäť prebudil inštinkt dravca. Kedy by šiel po lopte agresívne, nie aby brzdil a hlavne vtedy, keď sa obranca ani nepozerá na loptu. V tretej štvrtine Graham chytil prihrávku na 3rd&12, stál pred ním s poriadnym rozostupom jeden obranca, ale on ho nedokázal oklamať.

Preston trafil snap

Preston Smith zažíva v drese Packers parádny štart. Na svojom konte má už sedem sackov a neprestáva nás udivovať. Ofenzívnu lajnu vie prehrať hneď niekoľkými možnými spôsobmi.

Má veľkosť, dĺžku, skvelé ruky a všetko toto vie použiť. Jeho zručnosť načasovať si svoj pohyb na snap a tým pádom získať prvý krok na ofenzívneho tackla je neskutočný. Proti Lions sa mu to geniálne podarilo. Toto isté spravil aj proti Denveru (sack) či Chicagu (rýchly odhod a následné íčko Amosa).

Explozívne hry z pocketu

Na explozívne hry sme boli zvyknutí, ale lepšie je sledovať explozívne hry, ktoré vychádzajú zo schémy a štruktúry. Zdá sa, že improvizácia je v Titletowne už naozaj minulosťou.

Rodgersove štyri big plays prišli z pokectu – 21, 25, 35 a 46 yardov. Všetky tieto hry mali spoločné to, že prihrávka letela do 3,5 sekundy. Tieto prihrávky spomenul už aj Bart v review.

Divné kombo

Prvý raz sme videli double-team v podaní Bryana Bulagu a Davida Bakhtiariho! Ako sa to stalo? Zvyčajne sú na opačných stranách lajny, ale na 3rd&1 Packers dali na pozíciu LT Alexa Lighta, aby posilnil pravú stranu. To dalo Bulagu s Bakhtiarim vedľa seba. Jamaal Williams napokon získal 4 yardy a prvý down.

Dean Lowry

Defensive tackle Packers nie je v passovej hre prínosom, ale po zemi je neskutočnou zbraňou. Je druhým v tíme pri zastavení behov a predvádza dobré hry každý week. Lowry dokáže zniesť aj double-team a dokonca ho rozdeliť. Keď má sólový block, Lowry dá ruky na hruď blokujúceho hráča a kontroluje situáciu až kým neskočí a neurobí tackle. Lowry podpísal v júli trojročnú zmluvua ukazuje, že to bol vydarený podpis.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

#6 Bart za kormidlom! Polsezónne hodnotenie nováčikov  |  Aaron Rodgers je späť v tréningovom procese!  |  Packers podpísali nového WR  |