Rodgers je nadšený zo stavu ofenzívy

Úvodný zápas 100. sezóny proti Bears už klope na dvere a Aaron Rodgers je s celým útokom na dobrej vlne!

Keď Packers končili svoj predposledný tréning v pondelok, David Bakhtiari si zobral Aarona Rodgersa nabok a spýtal sa ho: „Vyzerá to poriadne dobre, čo robíme rozdielne?“

Rodgers vedel, čím to je. Tešilo ho tempo a efektivita tréningu. Ofenzíva je nastavená, kľúčové komponenty si sadli a teraz je to už opäť len o tom hrať futbal.

„Odvetil som: Nuž, konečne hráme ten systém,“ prezradil Rodgers svoju odpoveď Bakhtiarimu po pondelňajšom tréningu. „Momentálne je všetko fajn. To z čoho si môžeme vybrať je omnoho väčšie a je zábavné sledovať chalanov ako uskutočňujú a vytvárajú plays. Som spokojný s tým, kde sa po ofenzívnej stránke nachádzame,“ potešil Rodgers všetkých fanúšikov Packers.

Je jasné, že v poslednom zápase preseason proti Kansas City Chiefs bude Rodgers a zvyšok jasných starterov sedieť. Aaron sa tak ako jeden z mála QB spomedzi celej ligy neukázal v hre počas prípravy ani na sekundu.

Rodgers a ani LaFleur sa napriek tomu o prvý snap v sezóne 2019 proti Bears nestrachujú. Pre Aarona je dôležité, že sa cítil dobre počas práce v zasadacej miestnosti a tréningovom ihrisku.

„Myslím si, že pripravenosť je tam, kde mala byť,“ uviedol Rodgers. „Kľúčové je, že určite nastanú situácie, ktoré prídu so vzťahom nového play-callera a quarterbacka. Potom sa budeme musieť dostať cez nejaké veci, aby sme boli na jednej strane. Mali sme však veľa vynikajúcich spoločných rozhovorov.“

To, že Packers si museli zvyknúť na režim zápasov vo štvrtok je tiež plusovým faktorom. Pre skúsených to znamená jedno – pred zápasom s Bears si vytvorili rutinu a tá bude viesť až ku tomuto zápasu. 

Ďalším faktorom, ktorý bude hrať s Packers je to, že ofenzíva je v parádnom zdravotnom stave. V posledných týždňoch sa do plného tréningu vrátili aj RB Aaron Jones a Jamaal Williams. Ich problémy s hamstringom by mali byť minulosťou.

Jedinými startermi, ktorí chýbali v pondelok boli Jimmy Graham (prst) a center Corey Linsley. Generálny manažér Brian Gutekunst povedal minulý týždeň, že tím verí, že Grahamove zranenie nebude obmädzujúce resp. sa dá dokopy. Linsley sám povedalo, že očakáva svoj štart v prvom zápase.

„Myslím, že môžeme veľké sebavedomie. Musíte hrať so sebavedomím,“ rozhovoril sa práve Linsley, ktorému by nemalo robiť problém nastúpiť do ostrého zápasu po pauze. „Do sezóny chceme vletieť vo veľkej rýchlosti a pokračovať v tomto tempe, ale stále musíme myslieť na to, že môžeme rásť a zlepšovať sa.“

Zatiaľ čo Rodgers, Jones a Williams v poslednom zápase pravdepodobne nenastúpia, O-line a receiveri hrali proti Baltimoru. To pridalo LaFleurovej schéme viac pohody.

RT Bryan Bulaga je hráčom Packers už 10. sezónu. Pripustil, že na začiatku sa trocha strácal, ale teraz už všetky dieliky útoku zapadli do seba a funguje to dobre. „Som spokojný s tým, kde sa nachádzame a čo môžeme túto sezónu predviesť. Myslím, že sme spokojní s tým ako to vyzerá a ako to funguje.“

LaFleur si je istý tým, že hlavné opory útoku budú pripravené na prvý zápas. Mali ho v tom ubezpečiť aj zdieľané tréningy s Texans a súťaživosť počas celého tréningového kempu. Smerom k tomu, že Rodgers v preseason nehral povedal, že každý tím NFL musí robiť to, čo je preň najlepšie. Vychádzajúc z konverzácií s Rodgersom cíti LaFleur, že veci sa majú dobre. Quarterback aj ofenzíva funguje.

Rodgers súhlasí. Kľúčová je preňho komunikácia. Od jari dennodenne komunikoval nielen s LaFleurom, ale aj s ofenzívnym koordinátorom Nathanielom Hackettom, trénerom quarterbackov Lukeom Getsym a s analytikom futbalových technológií Connorom Lewisom. Hovorili o sekvenciách hry, o situáčných play-calloch a určitých oblastiach schém, ktoré si Rodgers veľmi užíva.

Toto všetko dodáva Aaronovi pred ostrým štartom jubilejnej 100. sezóny potrebné sebavedomie.

„To tá krása. Hovoríme o množstve vecí. Musíte proste vyjsť von a predviesť to, zároveň je však potrebné byť na jednej strane. Neočakávam nejaké veľké nerovnosti na ceste, len pár kamienkov, cez ktoré potrebujeme prejsť,“ uzavrel Aaron.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Exkluzívny rozhovor s mladým obľúbencom fanúšikov Packers!  |