Skvelé správy z Green Bay!

Novoročné upratovanie sa začalo!

Nový rok sa nám krajšie začať zrejme nemohol. Packers nám najprv ohlásili, že podpísali centra Coreyho Linslyho na ďalšie tri roky za $25.5M. No a hneď na to prišli ešte zaujímavejšie novinky! 

Packers oznámili, že po deviatich rokoch klub opúšťa defenzívny koordinátor Dom Capers! Capers prišiel do Packers v roku 2009 a počas prvých dvoch sezóne bola jeho obrana jednou z najlepších v lige, no potom prišiel úpadok a naša obrana bola na smiech celej lige. Ďalej sme sa dozvedeli, že spolu s Capersom klub opustili aj tréner defenzívnej lajny Mike Trgovac a tréner linebackerov Scott McCurley. Trgovaca Packers podpísali v roku 2009. Trgovac neodviedol zasa až takú zlú robotu. Trgovac dokázal z Mika Danielsa a Kenny Clarka spraviť jeden z najlepších DT tandemov v NFL a jeho vyhodenie tak trošku nechápem. McCurley bol v Packers od roku 2006 a aj jemu môžme vďačiť za zrod Blaka Martineza. Osobne som toho názoru, že väčším kandidátom na vyhadzov je tréner cornerov Joe Whitt, ktorý zlyhal na plnej čiare a nedokázal naplno rozvinúť talent Caseyho Haywarda a hneď niekoľko ďalších cornerov. 

Avšak toto nie sú jediné zaujímavé správy! Ian Rapoport z NFL Network informuje, že generálny manažér Ted Thompson opustí svoju pozíciu generálneho manažéra Green Bay Packers a bude pôsobiť na inej/nižšej pozícií. Pravdepodobne ako skaut. Najhorúcejším kandidátom na uvoľnený post generálneho manažéra je súčasný riaditeľ futbalových operácií Eliot Wolf. Ďalšími možnými domácimi kandidátmi sú riaditeľ personálneho Brian Gutekunst a viceprezident administrácie a guru salary capu Russ Ball. O Wolfa a Gutenkusta je záujem naprieč celou NFL, ale stále ostávajú verní svojej krvi. A to doslova, keďže obidvaja majú k nášmu klubu výnimočný vzťah a toto povýšenie by pre nich znamenalo veľa. Mimo Packers pripadá v úvahu GM manažér Seahawks John Schneider, alebo GM Raiders Reggie McKenzie. Zmena generálneho manažéra môže ovplyvniť aj pozíciu hlavného trénera Mika McCarthyho, keďže nový GM bude možno chcieť pokračovať s novým trénerom. Momentálne s najväčšou pravdepodobnosťou k zmene nedôjde, no McCarthymu končí po sezóne 2018 kontrakt, a mohli by sme sa dočkať zmeny. No je tu ešte jedna možnosť a to taká, že práve McCarthy bude novým GM. Ako napríklad Bill Belichick v Patriots, alebo Gregg Popovich v San Antonio Spurs. Prvým krokom nového generálneho manažéra bude vymenovanie nového defenzívneho koordinátora. A niektoré informácie hovoria o tom, že McCarthy zvažuje niekoho domáceho, v úvahu podľa neho prichádzajú tréner safeties Darren Perry, alebo už spomínaný tréner cornerov Joe Whitt Jr. Osobne dúfam, že toto je len vtip a bulvaristi v USA nemajú o čom písať. 

One thought on “Skvelé správy z Green Bay!

 • 2 januára, 2018 at 14:47
  Permalink

  Tak zprávy z první části super. GM i DC měli být pryč tři roky. Poslední tři čtyři offseason jsme jen oslabovali. Z druhé části mrazí. Udělat z McCarthyho GM to by bylo jako kozel zahradníkem. I on má jako HC máslo na hlavě jak jsme “posilovaly” v Draftech a Freeagency. Měly by ho vykopnout též a dát AR ještě šanci na SB.
  A ještě větší sci-fi mi přijde DC udělat z trenéra safeties a nebo cornerov. Ty měly propustit taky.
  Jinak vše nej do nového roku všem fanoušků Packers, hlavně zdraví a ať máme z naší hry jen radost.
  Díky za skvělé stránky a užijte si Draft párty. Kdybych to neměl přes půlku Slovenska a třičtvrtě Česka tak by mě to taky lákalo.
  B.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

OTAs: Namierené na Red Zone offense  |