V doplnkovom drafte čaká zaujímavý safety

Hráči, ktorí nevstúpili do draftu majú ešte jednu šancu. Od roku 1977 prebieha v NFL tzv. supplemental draft. Doteraz bolo vybraných len 45 hráčov.

Generálny manažér Brian Gutekunst hovorí, že vždy sa pozerá na možnosti zlepšenia zostavy Packers. Dokáže svoje slová potvrdiť aj v doplnkovom drafte?

Systém je rovnaký ako v normálnom drafte, lenže v prípade využitia si tím minie príslušný pick v budúcoročnom drafte. Draft má sedem kôl a tímy doň idú v rovnakom poradí ako v apríli. Avšak s dostupnými pickmi pre rok 2020. Ak tím vymenil svoj výber v 5. kole 2020, potom v piatom kole doplnkového draftu nebude mať možnosť hráča vybrať.

Tímy sú pri tomto drafte rozdelené do troch skupín podľa ich výsledkov v predošlej sezóne. Prvú skupinu tvoria tímy, ktoré mali šesť a menej výhier, druhá skupina sú tímy, ktoré neboli v play-off, no dosiahli viac ako šesť výhier. Tretiu skupinu tvoria tímy v play-off. Packers zakončili ročník s bilanciou 6-9-1 a radia sa do prvej skupiny.

Jediným členom Hall of Fame, ktorý prenikol do NFL cez doplnkový draft je Cris Carter, bývalý receiver Eagles, Vikings a Dolphins. Do ligy sa touto cestou dostal napríklad aj Pro Bowler a v roku 2017 člen Packers Ahmad Brooks. Okrem neho napríklad aj neposlušné dieťa WR Josh Gordon. Packers si vybrali v roku 1998 NT Jamala Williamsa. Najznámejšími pickmi v histórii sú Bernie Kosar (1985) a Brian Bosworth (1987).

Tento rok sú štyria hráči, ktorí majú šancu dostať sa do NFL touto cestou. Najjagavejšou hviezdou spomedzi nich je safety Jalen Thompson. All-conference defensive back nastupoval za Washington State. Nedávno porušil pravidlá NCAA, a tak stratil možnosť byť na college v nasledujúcom roku. Je to bežné, že v týchto prípadoch hráči skúšajú supplemental draft. Thompson si najal agentu Brada Cicalu a reálne môže byť vybraný.

Trojročné pôsobenie vo Washington State zakončil so 190 tacklami, 17 zablokovanými prihrávkami, dvomi forced fumbles a šesť interceptions. Bol pasovaný do role jedného z najlepších safety nadchádzajúcej sezóny. Práve to môže pritiahnuť pozornosť tímov NFL.

Draft by mal byť počas druhého júlového týždňa. Ak Packers budú cítiť, že hĺbka na poste safetyho nie je uspokojúca, čo nie je, potom môžu po Thompsonovi ľahko siahnuť. Gutekunst podpísal na štyri roky Adriana Amosa a jeden z dvoch pickov v prvom kole použil na safetyho Marylandu Darnella Savagea.

Podľa toho, čo sme mohli zistiť počas minicampu a OTAs, Savage a Amos by mali tvoriť štartovacie duo na tejto pozícii. Potenciál ukázal aj nedraftovaný mladík Raven Greene, ktorý má za nováčikovskú sezónu. Josh Jones sa minicampu nezúčastnil, žiadal o trejd a vyzerá to tak, že bude prepustený. Tray Matthews a Mike Tyson (nie obávaný boxer) nebudú nič viac ako hráči do tréningového kempu. Máme ešte aj veterána Tramona Williamsa, ktorý je skúsený a vie zahrať safetyho aj cornera.

Ak by sme zbadali Williamsa na pozícii starting safetyho, bolo by to pri pohľade na duo Amos – Savage sklamanie. Natrell Jamerson a Will Redmond sú síce corneri, no počas jari dostali príležitosť aj na pozícii safetyho. Všetko to ukazuje na fakt, že na tejto pozícii máme dieru a v prípade zranenia Amosa sme poriadne nahratí.

Podľa The Draft Network sú silnými stránkami Thompsona jeho pozornosť a schopnosť rozpoznať zmeny v matchupoch. Je ťažké ho poraziť, dokáže byť trpezlivý a počká si na pohyb receivrov. Je platný na receivra #2 aj #3. Jeho slabou stránkou je tackling. To ho obmedzí vo využití ho ako box safetyho. Chýba mu aj troška flexibility a atletickosti. Jeho hra nie je založená na fyzickej sile, nepatrí medzi veľkých chlapov. Limitujúca je hlavne jeho veľkosť a sila. To môže hrať veľkú rolu. Pri bránení behov sa mu, pochopiteľne, príliš veriť nedá. Keď sa však dejú veci pred ním, dokáže sa pripraviť a predviesť dobrú hru.

Packers otvorí dvere tréningového kempu v druhej polovici júla. Nováčikovia sa majú dostaviť 22., skúsenejší hráči 24. júla. Je dosť možné, že jedným z tých, ktorí sa budú hlásiť už 22. bude práve Thompson. Pri pridaní hĺbky na pozícii safetyho bude vítanou akvizíciou. 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Do Green Bay prichádza nový EDGE rusher!  |